Społeczność  Publicznej Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie dziękują Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Telatynie za nominację do  #challengeniebieskiemotyle2021.

Jak wiecie, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu od kilku lat organizuje konkurs Niebieskie Motyle, który przeznaczony jest dla osób ze spectrum autyzmu i zespołem Aspergera. W tym roku ze względu na pandemię konkurs po raz pierwszy nie odbędzie się. Nie zapominamy jednak o naszych przyjaciołach, którym autyzm utrudnia codzienne funkcjonowanie. Aby dodać im otuchy organizowana jest akcja, której celem jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Efekty działań osób i instytucji nominowanych można zobaczyć na profilu Facebook: https://www.facebook.com/osw.jaroslaw/ oraz na stronach internetowych oraz FC wielu szkół z różnych stron Polski.

Czas na Naszą nominację!

Do akcji zapraszamy: 

 1. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Steniatynie,
 2. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów z klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyszowcach,
 3. zawodników zrzeszonych w Zapaśniczym Klubie Sportowym „Lwy” Łaszczów.

Trzymamy kciuki za nominowane szkoły i życzymy powodzenia!

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy: 

 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo przygotować dowolną aktywność według własnej inwencji twórczej, np. „taniec motyla”.
 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com
  Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
 4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
 5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
 6.  Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki za nominowane osoby i życzymy powodzenia!!!

Poniżej udokumentowane działania uczniów z klasy II a, III a i III b. 

/-/Aneta Tywoniuk-Małysz