15 września 2023 roku uczniowie klas czwartych pod opieką Pani Izabeli Chromiec i Panów: Dariusza Dziuby i Roberta Małysza wybrali się na wycieczkę do Zamościa.
Pogoda była słoneczna i humory dopisywały wszystkim od rana. O godzinie 7.45 wyruszyliśmy autokarem spod szkoły, aby o 8.45 zameldować się w kinie „Stylowy” w Zamościu. Tam, zaopatrzeni w popcorn i coca-colę, weszliśmy do sali projekcyjnej, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczął się film „O psie, który jeździł koleją”. Produkcja w reżyserii Magdaleny Nieć opowiada historię Zuzi i psa Lampo. Życie dziewczynki (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.
Film powodował radosne wybuchy śmiechu, ale i wzruszał do łez. Polecamy go wszystkim – małym i dużym, bo niesie w swoim przekazie wiele wartości ważnych dla każdego człowieka.
Następnym punktem naszej wyprawy była wycieczka do zamojskiego ZOO. Z radością przez dwie godziny spacerowaliśmy, oglądając zwierzęta z całego świata, np. żyrafy, niedźwiedzie brunatne, zebry, kozice, hipopotamy, pająki, różnobarwne rybki, krokodyle, węże, lwy, tygrysy. Niektóre były milusińskie, inne budziły respekt.
Świeże powietrze i wiele emocji pobudziło nasz apetyt, dlatego udaliśmy się do restauracji McDonald’s, gdzie zjedliśmy , może niezbyt zdrowy, ale jakże pyszny posiłek.
O godzinie 15.00 wróciliśmy pod szkołę, gdzie czekali już na nas rodzice.
Wycieczka była bardzo udana i już planujemy kolejną!