Start » AKTUALNOŚCI » 2015/2016

2015/2016

ROK SZKOLNY 2015/2016

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W dniu 24.06.2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Burmistrz Łaszczowa – Pan Cezary Girgiel, przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Agnieszka Kościak.

Podczas apelu zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem dla uczniów klas IV-VI.

Klasa IV „a”

Bajwoluk Julia, Bielecka Oliwia, Pasierb Dominika, Rębisz Wiktoria, Stawarz Aleksandra,  Wojciechowska Aleksandra,  Zając Konrad

Klasa IV „b”

Knap Maja, Lizut Weronika, Łysakowska Angelika, Tyska Wiktoria

Klasa V „a”

Kusa Weronika, Majewska Roksana, Marczak Karol, Szyper Klaudia

Klasa V „b”

Dorota Zuzanna, Krawczyk Aleksandra, Niedorys Magda, Płachta Dagmara, Winiarczuk Gabriel,

Klasa VI „a”

Chodurska Gabriela,  Gardiasz Kamila, Gęśla Paula, Herman Anna, Karaev Krystian, Lizak Patrycja, Pieprzowska Nikola, Piwko Aleksandra, Rawska Wiktoria, Romaniuk Julia, Stepuch Weronika, Swatowska Kamila, Trześniowski Marcel

Klasa VI „b”

Mozol Szymon, Wąsacz Bartłomiej, Wiatrak Amelia

 

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Łaszczowie

w roku szkolnym 2015/2016 otrzymała Aleksandra Piwko.

 4a 5a 5b 6A abs emer

 

 

Poza tym uczniowie zostali nagrodzeni za 100% frekwencję, czytelnictwo, działalność w SU, LOP, kole teatralnym, czy aktywny udział w chórze szkolnym i gazetce „Echo Szkoły”. W trakcie apelu podsumowano również wyniki konkursu z języka angielskiego
i zawodów szkolnych.

W dalszej części Pani Dyrektor Szkoły Lidia Tucka podziękowała za wieloletnią współpracę nauczycielom, którzy od przyszłego roku szkolnego nie będą już prowadzić zajęć dydaktycznych. Są to panie: p. Grażyna Michalczyszyn i  p. Teresa Zuchowicz.

Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie odbierali świadectwa promocyjne do następnej klasy i rozpoczęły się długo oczekiwane przez wszystkich wakacje.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów pierwszego września z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.

Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy udanych wakacji!

Tutaj więcej zdjęć.

 

______________________________________________

W dniu 14 czerwca 2016 uczniowie klas VI udali się z wizytą na Placówkę Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, gdzie poznali miejsce pracy oraz sprzęt funkcjonariuszy SG.  Przekonali się również jak trudna jest ich praca w terenie- udając się pieszo na pas graniczny. Samorząd Uczniowski zapalił również znicze przy Dębie Pamięci ku czci płk. Wojciecha Stanisława Wójcika- patrona Placówki SG w Lubyczy Królewskiej.

Ostatnim punktem wycieczki była wspólna integracja przy ognisku w altanie, na terenie Koła Łowieckiego „Wilk”  znajdującego się w Dyniskach. Więcej zdjęć….

e1 e6 e7

_______________________________________________

7 czerwca 2016  uczniowie klasy IIC byli w Zamościu. Bawili się w sali zabaw „Jaś i Małgosia”, zjedli posiłek w McDonald’s, zwiedzali ZOO, byli na lodach ufundowanych przez SKO- nagroda dla klasy.

z1 z2 z3 z4 z6 z8

_________________________________________________

Konkurs plastyczny „Otwieramy wrota lasu”

Wzorem lat ubiegłych w tym roku również odbył się konkurs plastyczny pod hasłem „Otwieramy wrota lasu”. Jego organizatorem był SK LOP. Zadaniem uczniów było wykonać prace, których motywem przewodnim był las. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Bryk, p. Arkadiusz Kłyż i p. Anita Wiśniewska wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce Dominika Pasierb – kl. IV „a”,

II miejsceKamila Wilczak – kl. IV „a”,

III miejsceOliwia Bielecka – kl. IV „a”, Maja Knap – kl. IV „b”.

Wyróżnienia: Wiktoria Tyska – kl. IV „b”, Karol Byra – kl. IV „b”.

Zwycięzcom gratulujemy!

pzryro

_____________________________________________

14 czerwca odbyła się dyskoteka pożegnalna dla klas VI. Wszyscy doskonale się bawili. Impreza została zorganizowana przy współudziale rodziców i wychowawczyń, za co serdecznie dziękujemy!

ula1 ula2 ula3 ula4 ula5

__________________________________________

Wycieczka do Magicznych Ogrodów i Janowca

10 czerwca uczniowie klas: III „a”, IV „a”, IV „b” uczestniczyli w wycieczce do rodzinnego parku tematycznego „Magiczne Ogrody” w Trzciance i Zamku w Janowcu. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach wycieczki zrobiły „Magiczne Ogrody”, a wśród nich wiele krain tematycznych, do których dociera się wśród szumiących wodospadów, kwitnących drzew i pachnących kwiatów. Na samym początku przywitał nas Skrzat Kronikarz i jeden z włochatych Mordoli. W przepięknej scenografii kilkuhektarowego ogrodu odkrywaliśmy kolejne place zabaw, miejsca wypoczynku i  tajemnic. Mieliśmy okazję obejrzeć: Marchewkowe Pole, Bulwiakową Osadę, Wodny Świat, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Gród czy budzące krew w żyłach Mroczysko. W dalszej części wycieczki zwiedziliśmy Zamek w Janowcu, a w nim zobaczyliśmy eksponaty poświęcone przeszłości zamku, kolejnym jego właścicielom i historii obiektu. Atrakcją były również wielopoziomowe krużganki, z których widok rozciągał się na dziedziniec zamkowy i dolinę Wisły. Pełni niezapomnianych wrażeń, szczęśliwi i uśmiechnięci wróciliśmy do domu. Więcej zdjęć…

a6a1 a2 a3 a4 a5

_________________________________________

W dniach 02 – 03 czerwca odbył się w Lublinie Wojewódzki  XXXV Mały Konkurs Recytatorski , którego organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Nasza szkołę w konkursie reprezentowała  Zuzanna Dorota uczennica kl. V „b”, która została wyróżniona w/w konkursie.

bibl1

_________________________________________________

W piątek 3 czerwca 2016 r. w ZSP w Suścu miała miejsce uroczystość podsumowująca VIII edycję konkursu ekologiczno – regionalnego „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” przebiegającego w tym roku pod hasłem „Przemierzając Lubelszczyznę”. Konkurs odbył się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, Wójta Gminy Susiec, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Józefów, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Rady Rodziców oraz lokalnych przedsiębiorców i organizacji działających na terenie gminy Susiec. Ideą  konkursu  jest bliższe poznanie województwa lubelskiego przez uczniów i nauczycieli oraz upowszechnianie wiedzy o Małych Ojczyznach.

W konkursie nasza gazetka „Echo szkoły” zdobyła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie tworzący gazetkę konkursową zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

lub1 lub2

________________________________________________

18 maja w  Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Lub rozpoczęły się eliminacje powiatowe do konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Do konkursu przystąpiło 6 szkół z całego powiatu tomaszowskiego, także uczniowie naszej szkoły: Dominika Pasierb, Mateusz Furman, Wiktoria Rębisz, Aleksandra Wojciechowska, Angelika Łysakowska i Magdalena Niedorys. Eliminację rozpoczęły się od testu wiedzy następnie szkoły miały się zaprezentować wraz z bezpiecznym hasłem, trzecią konkurencją było przygotowanie projektu koszulki. Suma punktacji wszystkich konkurencji dawała wynik końcowy. Najwięcej punktów zdobył Zespół Szkół Publicznych w Suścu, reprezentanci naszej szkoły zajęli IV miejsce. Gratulujemy!

__________________________________________

W dniu 17 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się otwarta lekcja języka angielskiego prowadzona przez nauczyciela tej szkoły Emilię Grądkowską. Celem lekcji było wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli. Temat lekcji: What are you wearing today? (W co jesteś dzisiaj ubrany?). Obserwatorami lekcji byli nauczyciele Szkoły Podstawowej w Łaszczowie.

Do pobrania: Scenariusz lekcji otwartej oraz prezentacja Clothes

________________________________________________

Rozstrzygnięcie konkursów czytelniczych

W dniu 02.06.2016 r. zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów czytelniczych. Uczniowie z klas czwartych musieli wykazać się znajomością baśni, natomiast klas piątych mitów.

Po weryfikacji prac zostały przyznane następujące miejsca:

Uczniowie klas IV:

I miejsce – Oliwia Bielecka – kl. IV a,

II miejsce – Karol Byra – kl. IV b,

III miejsce – Eryk Kitka – kl. IV b, Aleksandra Wojciechowska – kl. IV a.

Uczniowie klas V:

I miejsce – Klaudia Szyper – kl. V a,

II miejsce – Gabriel Winiarczuk – kl. V b,

III miejsce – Karol Marczak – kl. V a.

Gratulujemy!!!

c1 c2 c3

______________________________________________

Dnia 12 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Memory Master. Był to konkurs leksykalny z języka angielskiego, i miał zakres ogólnopolski i przeznaczony był dla szkół gimnazjalnych oraz uczniów z klas IV, V, VI szkoły podstawowej.  W naszej szkole tytuł laureata III stopnia uzyskało aż 6 uczniów, 1 uczeń zaś otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy i zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu w załączniku: Wyniki Memory Master

________________________________________

Dzień Odkrywania Talentów

Już po raz kolejny w naszej szkole 1 czerwca odbył się pokaz talentów. Nie od dzisiaj wszyscy wiedza, że nasza szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów. Czytaj więcej…

dd14 dd18 df8

Więcej zdjęć…

__________________________________________

Dzień Kultury Amerykańskiej

W dniu 31 maja 2016 roku, społeczność szkolna mogła uczestniczyć w „American Culture Day”, podczas którego odbyła się prezentacja wytworów powstałych podczas cyklu zajęć innowacji pedagogicznej w nauczaniu języka angielskiego w klasach  IV – VI. Ideą, która przyświecała temu programowi było rozwijanie języka angielskiego poprzez poznanie kultury, historii Stanów Zjednoczonych oraz realiów życia codziennego jego mieszkańców.

Efektami innowacji były między innymi: wystawa prac plastyczno – językowych przygotowanych na szkolny konkurs pt. „Cuda Ameryki” i prezentacja multimedialna wykorzystana podczas inscenizacji będącej montażem ciekawostek, piosenek i scenek językowych związanych z kulturą amerykańską. Wszyscy uczniowie mieli dostosowany ubiór sceniczny do tematyki przedstawienia (np. kapelusz kowbojski, koszula w kratkę, jeansy itp.).

Wyniki konkursu plastyczno – językowego „Cuda Ameryki”, dla klas IV – VI, który polegał na wykonaniu plakatu lub miniatury przedstawiającej wybrane ciekawe miejsce, postać, stan, itp. oraz opisu do wybranego cudu Ameryki Północnej.

1 miejsce – Wiktoria Rawska VI „a”, Anna Herman VI „a”

2 miejsce –  Katarzyna Syty IV „b”, Agata Sieraczyńska IV „b”, Amelia Wiatrak VI „b”, Kinga Rachańska VI „b”

3 miejsce – Iwona Pawłowska VI „b”

Wyróżnienie: Paula Gęśla VI „a”, Aleksndra Piwko VI „a”, Gabriela Chodurska VI „a”, Klaudia Warmińska IV „b”, Maja Knap IV „b”, Wiktoria Tyska IV „b”, Andżelika Łysakowska IV „b”.

Wyniki konkursu plastycznego „Flaga Ameryki”, dla klas I – III, który polegał na wykonaniu miniatury flagi amerykańskiej. Jednogłośnie wygrała klasa II „a” i III „a”.

Autorem i realizatorem innowacji była P. Emilia Grądkowska, przy współpracy z P. Igorem Haworem.

Nagrody ufundował Bank Credit Agrocole.

a2 a3 a4 a5 a6 a7

____________________________________

2016 ROK HENRYKA SIENKIEWICZA

            18 grudnia 2015r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Uzasadniając swoją decyzję, senatorowie podkreślili, że H.Sienkiewicz, ”poprzez swoją twórczość, publicystykę i działalność społeczną budził świadomość narodową, uczył dumy z polskości, umiłowania ojczyzny i zdolności do poświęceń”.

W roku 2016 przypada 100 rocznica śmierci pisarza, 170 rocznica urodzin oraz 50 rocznica utworzenia muzeum  w Woli Okrzejskiej, miejscu urodzenia.

            Włączając się w obchody Roku Sienkiewicza nasza uczennica Aleksandra Piwko z klasy 6a wzięła udział w II Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastycznym          ”O Pióro Henryka Sienkiewicza” pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa  Lubelskiego oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 38 w Lublinie. Spośród 184 prac, nadesłanych z całej Polski, z 14 województw, z części literackiej konkursu zatytułowanej „W krainie snów…” nagrodzono 6 uczniów, którzy zajęli I, II, i III miejsce oraz wytypowano 3 wyróżnienia, w tym dla A.Piwko, której serdecznie gratulujemy     i życzymy dalszych sukcesów !!! Opiekunem uczennicy była p. Edyta Hałasa.

_________________________________________________

W VI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Prezesa KRUS pod hasłem: ,, Bezpiecznie na wsi- niebezpieczne atrakcje w wakacje”, praca uczennicy z klasy II,,b” została wyróżniona.

Anita Jendrusina otrzymała dyplom oraz dwie wartościowe książki. Pracę wykonała pod kierunkiem wychowawczyni p. Bogumiły Pisarczyk. Gratulujemy!

___________________________________________________

W dniu 19 maja 2016 roku  dzieci z klas : III b, IV a, IV b, V a  naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do siedziby Telewizji Rzeszów, mieszczącej się w Rzeszowie przy ul. Kopisto 6. Organizatorem wycieczki była Grażyna Ponikowska – Czok. Czytaj więcej…

 

rze1 rze2 rze3 rze4 rze5 rze6

________________________________________________

18,19 i 20 maja klasy: VIa, VIb oraz Vb były wyjechały na wycieczkę do Krakowa, Wieliczki i Zakopanego. Największe wrażenie zrobiły na nas: Kasprowy Wierch, wyjazd wyciągiem na Wielką Krokiew, zjazd z Butorowego Wierchu’’ oraz kopalnia soli w Wieliczce. Pogoda i humory dopisywały, a wycieczka pozostawiła miłe wspomnienia.

wyc1 wyc5 wyc8

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

13 maja 2016 r. w auli KUL w Lublinie, miała miejsce gala wręczenia nagród Laureatom konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty. Dyplom i nagrodę dla Laureata Konkursu Historycznego odebrała Ola Piwko. Pani Kurator wręczała również podziękowania nauczycielom i dyrektorom szkół.

lko1 lko2 lko3

_____________________________________________

Podziękowania dla Rodziców

Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej
w Łaszczowie za ufundowanie z wpłat klasowych  w roku szkolnym 2015/2016
sprzętu muzycznego opiewającego na kwotę 1496,00 zł.

Była to kontynuacja zaplanowanych zakupów z poprzedniego roku szkolnego. W roku szkolnym 2014/2015 Rodzice ufundowali sprzęt nagłaśniający
dla szkoły o łącznej wartości 5000,00 zł.

Dziękujemy Rodzicom za wkład, zaangażowanie i dostrzeganie
bieżących potrzeb szkoły.

Z wyrazami szacunku Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne

________________________________________________

MISTRZOSTWA POWIATU TOMASZOWSKIEGO LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR STAROSTY TOMASZOWSKIEGO I WÓJTA GMINY SUSIEC.

„ŁOSINIEC 2016”

 

Dnia 21 kwietnia 2016 r. drużyna lekkoatletów z Naszej Szkoły jak co roku brała udział w biegach przełajowych w Łosińcu. W kategorii szkół podstawowych startowało szesnaście szkół z całego powiatu. Najlepiej spisali się najmłodsi adepci biegów zdobywając dwa miejsca na podium, pierwsze miejsce Rębisz Wiktoria z klasy IV, trzecie miejsce Niedorys Karolina z klasy II. Do generalnej klasyfikacji szkół punktowane były miejsca od pierwszego do dwunastego. Po zsumowaniu punktów Nasza Szkoła zajęła III miejsce w Biegach Przełajowych w kategorii Szkół Podstawowych.

Opiekunami i trenerami drużyny są nauczyciele wychowania fizycznego mgr Małysz Robert i mgr Seń Elżbieta. Zawodników reprezentujących Naszą Szkołę, i przebiegnięty dystans przedstawiamy TUTAJ.

l1 l2 l3 l4 l6 L7

____________________________________________________

W dniu 14 kwietnia 2016 roku uczniowie klas IV a, V a i V b naszej szkoły wraz z wychowawcami: Panią Edytą Hałasa,  Panią Bożeną Bryk i  Panem Arkadiuszem Kłyżem wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Czytaj cały tekst.

war1 war2 war3 war4 war5 war6

______________________________________________

SKO przy SP w Łaszczowie  ogłasza KONKURS „Zabawka z surowców wtórnych”. Tutaj został zamieszczony regulamin. Zapraszamy do udziału.

_______________________________________________

Dnia 22 marca 2016 odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego konkursu plastyczno-językowego „MY EASTER POSTER”- „Mój wielkanocny plakat”. Jury biorąc pod uwagę :      walory artystyczne, estetykę, oryginalność wykonanej pracy oraz poprawność językową postanowiło przyznać:

w kategorii klas I-III

I nagrodę dla Mai Mucha kl.II ZSPG w Nabrożu- Kolonii

II nagrodę dla Zuzanny Hutko kl.I SP w Zimnie

dla Gabriela Szłody kl.II SP w Steniatynie

III nagrodę dla Jakuba Krawczyka kl. II SP w Łaszczowie

oraz wyróżnienia dla M. Dzidy kl. III ( Podlodów), J. Piwko kl.I ( Zimno), A. Jendrusina kl. II

( Łaszczów), D. Pietrasz kl. III ( Zimno), A. Herman kl. II ( Łaszczów), J. Wielosza kl. III ( Nabróż- Kolonia), Z. Reder kl. II ( Nabróż- Kolonia), K. Litkowiec kl. III ( Steniatyn).

w kategorii klas IV – VI

I nagrodę dla Aleksandry Piwko kl. VI SP w Łaszczowie

II nagrodę dla  Angeliki Łysakowskiej kl.V SP w Łaszczowie

III nagrodę dla Iwony Rak kl. IV SP w Zimnie

dla Patrycji Kawka kl. VI SP w Steniatynie

oraz wyróżnienia dla A. Sieraczyńskiej kl. IV ( Łaszczów), P.  Radwańskiej kl. VI ( Steniatyn),       M. Kawka kl. IV ( Steniatyn), M. Niedorys kl. V ( Łaszczów), K. Byry kl. IV ( Łaszczów), Chodurskiej kl. VI ( Łaszczów), K. Krawca kl. IV ( Zimno), P. Kukiełka kl. VI ( Nabróż- Kolonia).

emi1 emi2 emi3emi4 emi5 emi6 emi7

___________________________________________________________

 

 

 

 

 

wielkanoc 2

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, 
rodzinach i domach zagościł spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.
Serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja”

życzą uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej im. gen. W. Sikorskiego w Łaszczowie.

__________________________________________________

22 marca w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach tych wziął udział uczeń klasy VI b Szymon Duk, który wcześniej został laureatem eliminacji gminnych tego samego konkursu.

poz1 poz2 poz3

__________________________________________________

21 marca – pierwszy dzień wiosny.

Obchody tego najbardziej oczekiwanego dnia roku zawsze odbywają się w dobrym humorze i  ze świetną zabawą. W tym roku opiekunowie wraz z członkami SU, a także uczniowie klas VI podjęli się tego wyzwania. Ogłoszony został Dzień Koloru.  Większość dzieci miała na sobie ubranko lub jego element w zielonym albo żółtym kolorze. Nagrodą za to były lekcje bez pytania.  Wielką frajdą w tym dniu było prowadzenie lekcji przez uczniów klas szóstych. Oni świetnie wcielili się w rolę nauczycieli, a zajęcia mijały w radosnej atmosferze.  Dzień szybko minął, a wspomnienia zostaną na długo.

wio3 wio2 wio1

_________________________________________

15 marca 2016 r. uczniowie klas VI razem z gimnazjalistami i młodzieżą ponadgimnazjalną wzięli udział w  koncercie profilaktycznym ,,Dobre wybory – profilaktyka nie prelekcja”. Organizowany koncert miał na celu motywowanie młodych ludzi do podążania drogą wolną od narkotyków, alkoholu i innych używek. Koncert został zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum w Łaszczowie przy współpracy z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Łaszczowie. Dziękujemy za zaproszenie.

kon profil kon profil2

________________________________________________

11 marca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji historii „Starożytna Grecja’’. Mieliśmy okazję poznać ekwipunek greckich hoplitów oraz szyk bitewny – falangę. Prowadzący pokaz nawiązał również do mitologii greckiej, wojen grecko – perskich, opowiadał o  wychowaniu dzieci i młodzieży w starożytnej Sparcie. Uczniowie mieli możliwość wziąć czynny udział w pokazie.

u1 u2 u3 u4 u5 u6

______________________________________________

Zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-6 szkół podstawowych gminy Łaszczów do udziału w konkursie Plastyczno- Językowym pt. „My Easter Poster” organizowanych przez Szkołę Podstawową w Łaszczowie i Zimnie. W konkursie zostanie wyłonionych 3 zwycięzców, którzy zostaną nagrodzeni. Na wszystkich uczestników czekają również dyplomy.  Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu

________________________________________________

Sukces Kamili

Dnia 10 marca 2016 r. w MDK im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbyło się podsumowanie IX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego ,,Przemocy mówię NIE” Zamość 2016. Konkurs organizowany był pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendanta Straży Miejskiej w Zamościu. Uczennica klasy VI a Kamila Gardiasz odniosła ogromny sukces. Jej praca plastyczna została wyróżniona i zaprezentowana na wystawie pokonkursowej w MDK w Zamościu. Kamila otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową. Gratulujemy młodej artystce i życzymy wielu sukcesów plastycznych.

pmn 5 wp_20160310_14_54_06_pro wp_20160310_14_56_31_pro__________________________________________

W dniu 10 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się drugi etap V Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego pod patronatem Burmistrza Łaszczowa Pana Cezarego Girgiela. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z trzech szkół podstawowych. Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca: Pani Lidia Tucka, członkowie: Pani Amelia Wąsacz, Pan Mariusz Szyper po sprawdzeniu prac, przyznała następujące miejsca:

Kategoria I – uczniowie klas IV:

I miejsce: Kuźniarka Natalia – Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

II miejsce: Wielosz Cezary – Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

Kategoria II – uczniowie klas V:

I miejsce: Szyper Klaudia – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

II miejsce: Dorota Zuzanna i Marczak Karol – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

Kategoria III – uczniowie klas VI:

I miejsce: Mozol Szymon – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

II miejsce: Wielosz Malwina – Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Panią Dyrektor Lidię Tucką . Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia.

kmat1 kmat2 

______________________________________________

Aleksandra Piwko została Laureatką Konkursu Historycznego Lubelskiego Kuratora Oświaty. Gabriela Chodurska i Anna Herman zostały Finalistkami tego konkursu. Uczennice do konkursu zostały przygotowane przez nauczyciela historii – Urszulę Janicką.

Gratulujemy pilności w nauce i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy!

kon hist

_______________________________________________

Nasi uczniowie brali udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym  „Gawęda o książce” zorganizowanym przez Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Łaszczowie i Gminną Bibliotekę Publiczną w Łaszczowie. W kategorii klas I –III Maria Baj zajęła II m-ce, Wiktoria Lembryk III m-ce. W kategorii klas IV – VI Oliwia Bielecka zajęła I m-ce, Aleksandra Wojciechowska II m-ce, Zuzanna Dorota III m-ce.

kon czy2 kon czyt 1 konkurs czytelniczny

__________________________________________________

Dnia 21.01.2016r. w kl.II A odbyły się ,,zajęcia otwarte” dla babci i dziadka, prowadzone przez panią Grażynę Skroban. Zajęcia obserwowała dyrektor szkoły pania Lidia Tucka. Przebiegały one w miłej i serdecznej atmosferze. Było dużo ciepłych słów i życzeń pod adresem dziadków. Na koniec uczniowie zaśpiewali tradycyjne ,,100″lat i wręczyli swoim dziadkom własnoręcznie wykonane upominki.

g1 g2 g3 g4 g5 g6

________________________________________________

W dniu 12 i 13 stycznia 2016 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu odbył się festiwal muzyczny ,,XVI Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2016”. Uczestniczyło w nim: 28 zespołów, 4 duety i 70 solistów z województw: lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Nasz zespół wokalny wystąpił w składzie: Amelia Wiatrak kl. VI b, Paula Gęśla kl. VI a, Zuzanna Dorota kl. V b oraz Aleksandra Wojciechowska kl. IV a. Wokalistki wykonały kolędę ,,Biała ziemia” w układzie harmonicznym czterogłosowym przy akompaniamencie skrzypiec, na których grała Amelia Wiatrak. Uczennice odniosły ogromny sukces zdobywając w kategorii zespołów I miejsce otrzymując dyplom oraz statuetkę ,,Złotej Gwiazdki”. Zespół do festiwalu przygotował nauczyciel muzyki Arkadiusz Kłyż.

a1 a2 a3

______________________________________________

14 stycznia 2016 r. ukazało się zimowe wydanie gazetki szkolnej „Echo szkoły” . Znajdują się w niej ciekawe artykuły z życia szkoły, wspomnienia naszych nauczycieli, porady jak być zdrowym i jak bezpiecznie odpoczywać zimą, kącik sportowy oraz zagadki i konkursy. Zachęcamy do czytania!

______________________________________________

W niedzielę 10 stycznia 2016 r. o godzinie 1000 nasi uczniowie gościli w Kościele Parafialnym w Pukarzowie. W czasie mszy św. zaprezentowaliśmy jasełka bożonarodzeniowe. Nasz występ uświetnił występ zespołu wokalnego oraz  oprawa instrumentalna: skrzypce – Amelia Wiatrak, gitara – Pan Arkadiusz Kłyż. Wierni uczestniczący we mszy św. nagrodzili występujących gromkimi brawami. Uczniów przygotowali nauczyciele: Ewa Kusa. Grażyna Ponikowska-Czok i ks. Piotr Skóra.

puk1 puk4 puk5

________________________________________________

 Z  przedświąteczną wizytą w Gminnym  Przedszkolu.

W dniu 21.12.2015r., tuż przed świąteczną przerwą zimową, członkowie koła teatralnego oraz chóru zaprezentowali przedszkolakom inscenizację baśni o ”Śpiącej królewnie”, wzbogaconą o muzykę i piosenkę. Maluchy  z zaciekawieniem i uwagą obejrzały przedstawienie oraz wspólnie z aktorami zatańczyły na królewskim balu. Następnie  w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich mini-koncert kolęd i piosenek zimowych w wykonaniu solistów chóru szkolnego.

przed1 przed2 przed3

Więcej zdjęć tutaj

__________________________________________________

W noc Bożego Narodzenia podzielmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia upłynie w atmosferze miłości i ciepła, a nadchodzący Nowy Rok 2016 spełni wszelkie oczekiwania i będzie pełen szczęśliwych dni.

WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

 Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP w Łaszczowie

___________________________________________

W dniu 18 grudnia 2015 r. uczniowie z klas : Va i  Vb pod kierunkiem p. Ewy Kusa, p. Grażyny Ponikowskiej – Czok i ks. Piotra Skórę przygotowali z okazji Świąt Bożego Narodzenia „ Jasełka”. Oprawę muzyczną w wykonaniu chóru i solistów opracował p.Arkadiusz Kłyż. Uroczystość zakończoną wspólnym opłatkiem zaszczycili zaproszeni goście w osobach: Burmistrz Miasta Łaszczowa p. Cezary Girgiel, nauczyciele emeryci, pracownicy naszej szkoły oraz rodzice.

j7 j15 j19

___________________________________________________

W czwartek 17 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbył się Przegląd Kolęd
i Pastorałek, którego organizatorem byli: Grażyna Ponikowska – Czok i Arkadiusz Kłyż. Przegląd miał na celu rozbudzenie zainteresowań muzycznych, integracji dzieci, kultywowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania oraz ujawnienie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci. Tradycja śpiewania kolęd zgromadziła zespoły wokalne ze szkół podstawowych gminy Łaszczów. Jako pierwsza wystąpiła grupa wokalna z Zespołu Szkół Podstawowo Gimnazjalnych w Nabrożu w pięknym przebraniu „aniołów”. Jako drugi kolędy i pastorałki wykonał zespół ze Szkoły Podstawowej w Steniatynie. Uczniowie ze Steniatyna przebrani byli w kolorowe stroje kolędników.
W dalszej kolejności śpiewały dwa zespoły ze Szkoły Podstawowej w Zimnie przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu. Przegląd nasz wsparli rodzice. Pan H. Herman towarzyszył grupie wokalnej „Iskierki” grając na gitarze. W dalszej kolejności śpiewał Chór Szkolny, grupa wokalna z klas IV – VI oraz soliści: Amelia Wiatrak, Zuzanna Dorota i Paula Gęśla. Przegląd zakończył się wspólnym  wykonaniem przez uczestników i widzów kolędy „Dzisiaj w Betlejem”.

KOL20 KOL5 KOL13 KOL15 KOL18 KOL26

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.

Lista uczniów występujących oraz tytuły kolęd: PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

_____________________________________________

Karolina Niedorys z klasy II a zajęła I miejsce w I-szum Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Ulhówek Grand Prix 2015 w kategorii Młodzicy. Gratulacje!

____________________________________________

W dniu 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu na ,, Stroik Bożonarodzeniowy”. Uczniowie z naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce- Justyna Wronka, klasa II ,,b”

Wyróżnienia – Anita Jendrusina, klasa II ,,b”  i Jakub Sieraczyński, klasa II ,,c”.

BIBL

_________________________________________________

W dniu 15 grudnia 2015 roku w klasie  II C gościł sierżant sztabowy Donat Jaskuła z psem służbowym AJK z Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej należącej do Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. Spotkanie to odbyło się w związku z realizacją bloku tematycznego : „Zwierzęta, które kochamy”. Pan Jaskuła w sposób bardzo obrazowy przedstawił  uczniom  zasady bezpiecznego kontaktu z psami. Opowiedział o trudnych zadaniach jakie wypełnia AJK w ich wspólnej pracy, o tym , że pies jest jago wiernym przyjacielem, na którego zawsze może liczyć. Spotkanie było bardzo ciekawe.

p1 p2 p4 p3 p5

__________________________________________________

08 grudnia 2015 roku  uczniowie naszej szkoły w składzie: Amelia Wiatrak, Magdalena Niedorys, Karol Marczak oraz Krystian Wilk wzięli udział w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w szachach drużynowych Tomaszowie Lubelskim. Nasi reprezentanci zajęli IV miejsce. Gratulujemy!

sz1 sz2 sz3

_________________________________________________

”Choinka moich marzeń”.

Organizatorem konkursu byli: Grażyna Ponikowska – Czok, Anita Wiśniewska jako opiekunowie gazetki szkolnej Echo Szkoły.

Konkurs polegał na wykonaniu prac plastycznych tematycznie związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Umożliwiał również uczestnikom prezentację własnych zdolności oraz promował osoby utalentowane plastycznie.

Do konkursu zostało zgłoszonych 90 prac plastycznych wykonanych przez 85  uczniów, w następujących kategoriach wiekowych: 0- III, IV- VI.

Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się dnia 11 grudnia 2015 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Łaszczowie.

Członkowie komisji konkursowej w składzie:

– Jadwiga Krzysica– Przewodnicząca

– Urszula Janicka – Członek oceniający

– Arkadiusz Kłyż – Członek oceniający

Ze względu na wysoki poziom artystyczny prac komisja zadecydowała o nagrodzeniu wszystkich uczestników konkursu.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się do 22 grudnia 2015 roku.

Fundatorem nagród rzeczowych dla laureatów przeglądu jest gazetka szkolna, Rada Rodziców, dyrektor szkoły, nauczyciele.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom, opiekunom merytorycznym oraz rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

 ch1 ch2 ch3 ch4 ch5 ch6

c1c2 — kopiac3Lista uczniów biorących udział i nagrodzonych: CHOINKA MOICH MARZEŃ
______________________________________________

”Mikołajki 2015”

            W poniedziałek 7 grudnia w naszej szkole pojawił się  Św. Mikołaj!

W tym dniu już od rana panowała atmosfera oczekiwania. Na pierwszej lekcji odbyła się akcja ”Cała szkoła czyta o świętach i prezentach’‚. Uczniowie klas  4-6, przebrani w stroje elfów, czytali dla wszystkich kolegów i koleżanki, opowiadania z książek zakupionych w ramach rządowego projektu ”Książki moich marzeń’‚, zachęcając do czytelnictwa.

Na kolejnej lekcji każda z klas przygotowała transparent powitalny dla Mikołaja, które zaprezentowano na ogólnoszkolnym spotkaniu z tym długo wyczekiwanym gościem. Św. Mikołaj obejrzał inscenizację baśni pt. ”Śpiąca królewna” przygotowaną przez koło teatralne, wysłuchał zimowych piosenek  w wykonaniu chóru szkolnego oraz gry na skrzypcach w wykonaniu uczennicy klasy VI b Amelii Wiatrak. Następnie, nasz gość, rozdał nagrody dla zwycięzców konkursu SKO. Oczywiście nie zabrakło wspólnego tańca w kółeczku. Mikołaj również przygotował własne konkursy, nim rozdał słodycze dla wszystkich uczniów( zakupione przez Szkolną Radę Rodziców). Zabawy sprawnościowe: rzut ”snieżkami” do worka, bieg w workach oraz układanie ”wieży” z miękkich elementów wyposażenia małej salki gimnastycznej dostarczyły dużo radości i śmiechu. W treści inscenizacji umieszczono krótki wierszyk przypominający zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły, a mianowicie poruszania się po schodach( w załączniku). Gościliśmy też dzieci ze Szkoły Filialnej w Pukarzowie, które z ochotą włączyły się do wspólnej zabawy. Wszyscy bardzo niechętnie rozstawali się ze Św.Mikołajem, następne takie spotkanie za rok!

 

Królewna:

 

Pamiętajcie dziatki młode

Uważajcie na przeszkodę!

 

Schody bacznie przemierzajcie

Nie trącajcie się, nie przepychajcie!

 

Każdy na nie wejdzie

Każdy po nich zejdzie!

 

Ważne by bezpiecznie

Dotrzeć na każdą lekcję!

m1 m2 m3 m4 m5 m6 m7 m8 m9 m10 m11 m12

________________________________________________

Konkurs „Przyroda w poezji”

Dnia 30.11.2015 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Przyroda
w poezji”
, który został zorganizowany przez SK LOP. W konkursie  uczniowie prezentowali wiersze o tematyce przyrodniczej.

Komisja w składzie: p. Lidia Tucka, p. Edyta Hałasa i p. Urszula Janicka wyłoniła zwycięzców. Zostali nimi:

I miejsce: Aleksandra Herman – kl. II a

II miejsce: Natalia Stepuch – kl.II b, Hanna Kuczma – kl. III a

III miejsce: Izabela Portka – kl. I a

oraz wyróżnienia, które otrzymali:

Marcelina Gąsior – kl. II b, Dominik Siwek – kl. I b, Kacper Kondziołka – kl. III b.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy podziękowania. Wszystkim uczniom dziękujemy za piękną recytację, a nauczycielom
za przygotowanie dzieci.

lop1 lop2

____________________________________________________

W dniu 26.11. miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu historycznego „Ślady II wojny światowej w mojej miejscowości i gminie’’ zorganizowanego przez Bibliotekę publiczną w Tomaszowie Lub. I miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymał Paweł Czernicki z kl. VIb. Gratulacje Paweł!

ula1 ula2 ula3

Oto prezentacja Pawła: Prezentacja II wojna św. w mojej gminie

 

_______________________________________________

26 listopada, tj. w czwartek, odbył się w naszej szkole wieczór wróżb połączony z dyskoteką. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali wróżby i zabawy dla uczniów wszystkich klas. Każdy mógł powróżyć sobie, co go czeka w przyszłości. Nawet nauczyciele w nich uczestniczyli. Potem zaczęły się pląsy i zabawa z muzyką.

a4 aa1 aa2 aa3

______________________________________________________

26.11.2015 r. klasy szóste pisały pierwszy próbny sprawdzian. Obejmował on takie przedmioty jak j. polski, j. angielski i matematyka. Trzymamy za Was kciuki szóstoklasiści!

sp1 sp2 sp3

_______________________________________________________

Konkurs plastyczny „Bezpieczni na drodze” 

Wzorem ubiegłych lat uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym
pt.: „Bezpieczni na drodze” zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu. Jego celem było przygotowanie dzieci do odpowiedzialnego uczestnictwa
w ruchu drogowym w charakterze pieszego, pasażera i rowerzysty. Laureatami konkursu zostały: Anita Jendrusina (kl. II „b”) i Weronika Kusa (kl. V „a”). Gratulujemy!

_________________________________________________

Dnia 20 listopada- czyli w piątek- odbył się Dzień Koloru, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski. Tego dnia w klasach 1-6 obowiązywał strój koloru niebieskiego, w nagrodę przebrani uczniowie nie byli pytani przez nauczycieli. Dzień Koloru trwał cały dzień I wzięli w nim udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.

emi

_______________________________________________________

W dn. 19.11.2015 r. w naszej szkole została zorganizowana wystawa nowości wydawniczych pt. „Książki naszych marzeń” dla całej społeczności szkolnej, rodziców  i opiekunów.

Książki do biblioteki szkolnej zostały zakupione z Rządowego programu, którego celem jest wsparcie organów prowadzących szkoły podstawowe  w obszarze rozwijania kompetencji czytelniczych uczniów i indywidualnych zainteresowań poprzez promowanie czytelnictwa oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania.

Nasza szkoła otrzymała z w/w programu  2170 zł na zakup książek.

ja1 ja2 ja3 ja4 ja5 ja6

____________________________________________________

19 Jesienny Konkurs Recytatorski „Świat jest teatrem” odbył się 07.11.2015 r. w Tomaszowskim Domu Kultury.  Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie:

Oliwia Bielecka kl. IV„a”

Aleksandra Wojciechowska kl. IV „a”

Zuzanna Dorota kl. V „b”

Nagrodzona w konkursie została Zuzanna Dorota i będzie reprezentowała naszą szkołę 25 –26 listopada 2015 r. w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Lublinie.

jes

_____________________________________________

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten przypomina dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania niepodległości. Z tej okazji uczniowie klas III  przygotowali akademię upamiętniającą rocznicę tych wydarzeń. Przygotowany program okazał się świetną lekcją historii, Dzieci za pomocą wierszy i pieśni patriotycznych, przedstawiły tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

li1 li2 li3 li4 li5 li6

_______________________________________________________

W Szkole Podstawowej w Żulicach, w dniu 4 listopada br. odbył się „Dekanalny Konkurs Wiedzy – O życiu i działalności Papieża Jana Pawła II”.

Laureaci konkursu z naszej szkoły:

II miejsce: Aleksandra Jadwiga Piwko, uczennica kl. VI a

III miejsce: Dominika Pasierb, uczennica kl. IV a.

V miejsce: Weronika Kusa, uczennica kl. V b.                           

Zwycięzcom konkursu, zostały wręczone pamiątkowe książki. Uczniów do konkursu przygotował ks.  Piotr Skóra.

ks1 ks2

______________________________________________________

Niezapomniane spotkanie z greckimi bogami

30 października 2015 r. uczniowie klas: IV A, V A, V B obejrzeli spektakl teatralny pt.: „Po nitce
do kłębka, w labiryncie mitologii greckiej” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacji. Przedstawienie odbyło się w Tomaszowskim Domu Kultury. Świat mitów greckich został przedstawiony przez dowcipnego Hermesa, dzięki któremu wszyscy mogli poznać wielu bohaterów mitologicznych i zwrotów, które wzbogacają nasz współczesny język polski. Utwór sceniczny podobał się naszym uczniom. Duża dawka humoru, piękne kostiumy, wspaniała gra aktorów
i wpadające w ucho piosenki sprawiły, że spektakl przez dłuższy czas był tematem rozmów wszystkich uczniów.

2 20151030_100800

_____________________________________________________

            Święto Pieczonego Ziemniaka

„Dziś do ogniska ziemniaki wrzucamy i do wesołej zabawy wszystkich zapraszamy”

W dniu 29 października 2015 r. uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie, w Zimnie i w Steniatynie oraz wychowawczynie: – p. Grażyna Michalczyszyn i p. Teresa Zuchowicz i z opiekunami – p. Katarzyną Budzyńską, p. Elżbietą Bielecką i z ks. Piotrem Pawłem Skórą uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka w Dobużku u pana Józefa Wocha.                                 Zapłonęło duże ognisko i w popiele piekły się ziemniaki. Ten dzień był wspaniałą okazją do różnych zabaw, wyścigów, a także obserwacji zwierząt zaś degustacja pieczonych ziemniaków sprawiła wszystkim dużo radości. Zajęcia organizowane na świeżym powietrzu są wspaniałą okazją do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci.

d2 d11 d16

Więcej zdjęć tutaj

_______________________________________________

16 października Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zorganizowało dla uczniów klas IV-VI wyjazd do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu. Uczniowie zwiedzali pawilon dużych drapieżników, małpiarnię i motylarnię. Dużym zainteresowaniem cieszyły się żyrafy. Oprócz tego każdy uczeń zdobył dodatkową wiedzę na temat naturalnego środowiska, czy charakterystycznych cech wielu gatunków zwierząt. W drodze powrotnej wszyscy wstąpili do McDonald’s na posiłek. Zadowoleni i  bogaci w wiedzę przyrodniczą spokojnie wrócili do szkoły.

lop1 lop2

______________________________________________________

W miesiącu październiku w szkole realizowaliśmy program edukacyjny „Pierwszy dzwonek” w ramach kampanii „Nie! Dla meningokoków” skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W klasach odbyły się projekcje filmu edukacyjnego na ten temat, spotkania z pielęgniarką szkolną. Uczniowie  wykonali prace plastyczne o zdrowym odżywianiu.

men man1 men2

_____________________________________________

29 października uczniowie kl. VI b udali się do Miejsca Pamięci Narodowej w Kolonii Łaszczów. Uczniowie zapalili znicze i uczcili pamięć mieszkańców Łaszczowa i okolic,  pomordowanych 25 grudnia 1942 r.

W dniu 30 października 2015 roku uczniowie klasy V a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili cmentarz parafialny. Dzieci posprzątały groby poległych żołnierzy jak również dawnych pracowników szkoły. Następnie złożyły wieńce
i zapaliły symboliczne znicze.

 

grob cm1 cm2 arek1 arek2 arek3

____________________________________________________

28 października uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii „Czy chciałbyś zostać rycerzem?’’. Prowadzący umiejętnie wprowadzili nas w średniowieczne realia. Ciekawie i z humorem opowiadali o kodeksie rycerskim, uroczystości pasowania na rycerza, średniowiecznych karach, zaprezentowali również ówczesne uzbrojenie.

ryc1 ryc2 ryc3

___________________________________________________

Czy to magia?
W dniu 22.10.2015 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody pt.: „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat budowy organizmu ludzkiego i funkcji narządów wewnętrznych. Spotkanie urozmaiciły niezwykłe eksperymenty chemiczne, które zaintrygowały wszystkich uczestników (doświadczenie z dwutlenkiem węgla, czy samozapłon). Z wielkim zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w kilku eksperymentach.

Grupa Zaelektryzowani przedstawiła informacje w humorystyczny i ciekawy dla wszystkich uczestników sposób.

______________________________________________

W dniu 21 października 2015 r. odbył się szkolny konkurs pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodzin”, którego celem było utrwalenie pamięci o Janie Pawle II, przybliżenie wartości wychowawczych zawartych w jego nauczaniu, pogłębienie wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości Papieża Polaka oraz rozwijanie talentów dzieci.

Kolejno miejsca zajęli:

I miejsce – Aleksandra Jadwiga Piwko – kl. VI a

II miejsce – Dominika Pasierb – kl. IV a

III miejsce – Dorota Zuzanna – kl. V b

IV miejsce – Weronika Kusa – kl. V b

            Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze ufundowane przez ks. Piotra Pawła Skórę.

_________________________________________________

13 października 2015r.  w Szkole Filialnej w Pukarzowie odbyło się  przyrzeczenie klasy pierwszej.  Pierwszoklasiści  złożyli  przyrzeczenie i zostali pasowani przez Panią Dyrektor Lidię Tucką na uczniów naszej szkoły. Dzieci przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny, w którym wystąpiły: Anna Piwko, Wiktoria Cios, Julia Typek , Patryk Hydzik, Maja Brzezicka i Karolina Hałka. Po uroczystości rodzice przygotowali dla dzieci poczęstunek.

pp1 pp2 pp3


_______________________________________________

07.10.2015 r. uczniowie klas  I A, I B, II C, III A, III B obejrzeli przedstawienie teatralne o bezpieczeństwie w Tomaszowskim Domu Kultury.  Zwiedzili Miejski Park. Podziwiali fontanny, amfiteatr, wspaniale bawili się na nowo otwartym  placu zabaw.

WYC wyc1 wyc2

____________________________________________

16 października w dniu wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową uczniowie naszej szkoły włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia” prowadzoną przez wolontariuszy Gimnazjum w Łaszczowie. Stypendyści fundacji to zdolna młodzież, pochodząca z ubogich rodzin. Jubileuszowy XV Dzień Papieski, obchodzimy  pod hasłem: ,,Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

p11 p22 ____________________________________________________

15 października klasa VIb wyjechała na wycieczkę do Zamościa. Byliśmy w kinie, restauracji McDonalds, manufakturze cukierków. Zwiedzaliśmy też urocze Stare Miasto.

z6 z5z4 z3 z2 z1

________________________________________________

NIE! DLA MENINGOKOKÓW – INFORMACJE DLA RODZICÓW pobierz

_______________________________________________

uuuuuuuuuuuuuuuuuuu,,ZDROWE  ŚNIADANIE  ZAWSZE W  MODZIE. W DOMU I W SZKOLE – KAŻDY ZJEŚĆ JE MOŻE”

Kierując  się tymi słowami uczniowie klasy II A i II B przy aktywnej współpracy z rodzicami i pod kierunkiem nauczycieli wychowawców, przygotowali w dniach 7 i 8 października kanapki oraz sałatki owocowe na ,,klasowe śniadanie” w ramach Ogólnopolskiego Programu  ,,ŚNIADANIE  DAJE  MOC”.  Głównym celem było zachęcenie uczniów wraz z poparciem rodziców do systematycznego spożywania śniadania, które jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia.

66 55 44 33 22 11

__________________________________________________

Rada Rodziców zakupiła  i posadziła krzewy ozdobne w celu zagospodarowania pustych przestrzeni na placu zabaw. Przeznaczono na to kwotę 1000,00 zł, którą w ramach współpracy otrzymano na ten cel ze Spółdzielni Mleczarskiej ARGO Dorota Skuza -dostawcy owoców i warzyw do szkoły oraz mleka w ramach rządowych programów „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka”. Bardzo dziękujemy!

1 2 3

___________________________________________________

Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej  w Łaszczowie

W dniu  08.10.2015 r. o godzinie 10.00 zostały przeprowadzone ćwiczenia z  próbnej ewakuacji w naszej szkole. Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, zapoznanie uczniów i pracowników z procedurami postępowania w przypadku wybuchu pożaru lub innego zagrożenia, sprawdzenie zasad przestrzegania zasad ewakuacji. W ciągu 4 minut wszyscy opuścili  pomieszczenia, które następnie zostały sprawdzone przez dwóch nauczycieli. Miejscem zbiórki uczniów był plac przed wejściem do szkoły oraz boisko szkolne. Ewakuacja przebiegała sprawnie . Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych. Ćwiczenia odbywały się pod kontrolą Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaszczowie.

sr2 st st1

______________________________________________

W dniu 05 października 2015 r. odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych i drugich naszej szkoły z policjantami Komendy Powiatowej Policji  w Tomaszowie Lubelskim. Policjanci rozmawiali z dziećmi miedzy innymi o: bezpiecznej drodze do szkoły i zabawie na ulicy oraz jak zachować się będąc samemu w domu.

Jakie zasady bezpieczeństwa poznali nasi uczniowie? Przeczytaj:

Każde dziecko będące w domu, zwłaszcza same musi wiedzieć, że:  pobierz

Każde dziecko bawiące się poza domem, na placu zabaw, w parku czy idące ulicą powinno wiedzieć, że: pobierz

pol

Dzieci były  zainteresowane rozmową, zadawały bardzo dużo pytań, wykazały się też dużą znajomością tematu.

______________________________________________________

01.10. 2015 r. uczniowie klas IV-VI odwiedzili Muzeum Regionalne im. dr. J. Petera
w Tomaszowie Lub. Obejrzeliśmy ekspozycje stałe i czasowe. Ciekawa okazała się wystawa „Bursztyn bałtycki i żywice świata’’. Wycieczkę zakończyliśmy pysznym ciastkiem i lodami.

3 21

_____________________________________________________

KAMPANIA HOSPICYJNA „POLA NADZIEI” –sadzenie żonkili.          W tym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała wspólpracę  z Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Będziemy im przekazywać zakrętki plastikowe zbierane tradycyjnie w akcji charytatywnej prowadzonej przez cały rok .          01.10.2015 roku przedstawiciele naszej szkoły brali udział w Kampanii Hospicyjnej „Pola Nadziej” – sadzenie żonkili.

lllll lll

____________________________________________________

ZAJĘCIA OTWARTE Dnia 01.10.2015 roku w klasie II C odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego , które prowadził pan Igor Hawor. Temat zajęć: My House. Gościem była pani dyrektor Lidia Tucka, licznie przybyli rodzice oraz wychowawczyni. Zajęcia były ciekawe zarówno dla uczniów jak i ich rodziców.

l2 l1 l

_______________________________________________________

W dniu 28 września 2015 roku  uczniowie klas: V a i V b uczestniczyli
w rajdzie rowerowym Łaszczów – Rachanie – Łaszczów. Punktem z którego wyruszyliśmy był Łaszczów. Następnie trasa rowerowej wycieczki wiodła przez Nadolce, Małoniż, Pukarzów, Siemnice, Michalów. Podczas naszej podróży zwiedzaliśmy rożne obiekty i miejsca historyczne. W Rachaniach zostało przygotowane dla nas ognisko i poczęstunek. Przy dźwiękach akompaniamentu gitary wspólnie bawiliśmy się i śpiewaliśmy piosenki. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną z Rachań do Łaszczowa przez takie miejscowości jak: Grodysławice i Wólkę Pukarzowską.

Opiekunami rajdu byli nauczyciele: Robert Małysz i Arkadiusz Kłyż.

Dziękujemy bardzo księżom z parafii Rachanie: księdzu proboszczowi Krzysztofowi Kłosowi za miłe przyjęcie oraz księdzu Tomaszowi Rybińskiemu za zaproszenie jak również przygotowanie ogniska i poczęstunku.

Rachanie 1Rachanie 2

______________________________________________

Dnia 23.09.2015r.  uczniowie klasy II A i II B  wraz z opiekunami  odbyli wycieczkę szkolną do Zamojskiej manufaktury słodyczy ,,Tęcza”.

Uczniowie  obejrzeli pokaz produkcji karmelków i lizaków, a następnie każdy sam własnoręcznie formował lizaka z masy karmelowej.  Później odbyła się degustacja kolorowych słodkości.  Wyjazd był bardzo udany.

IMG_20150923_100531 IMG_20150923_100337 IMG_20150923_112618 (1)

_________________________________________________

Tegoroczne wybory do SU poprzedziła debata wyborcza kandydatów, która pomogła w podjęciu decyzji w głosowaniu. Wszyscy startujący  zaprezentowali  programy wyborcze i odpowiadali na pytania  kolegów i koleżanek. Wybory odbyły się zgodnie z wcześniej ustaloną datą – 11.09.2015 roku. Głosowało 251  uczniów, w tym też nauczyciele. Po podliczeniu głosów, 2 głosy uznano za nieważne.Przewodniczącą SU została Aleksandra Piwko, uczennica klasy VI „a” z sumą 70 głosów, zastępcą Dagmara Płachta (kl. Vb) z liczbą 36 głosów, Maciej Bakun (kl. Vb) z sumą 27 głosów objął funkcję sekretarza, a  skarbnika SU Wiktoria Rawska (kl. VIa). Członkami SU wybrano kolejno wg liczby głosów poparcia : Oliwię Bielecką (19 głosów), Kingę Wąsacz (19 głosów), Pawła Czernickiego (19 głosów),

Maję Knap (18 głosów), Stanisława Romańczuka (18 głosów), Oskara Podolaka (9 głosów), Marcela Trześniowskiego (6 głosów), Gabriela Matwiejczuka (5 głosów), Dominikę Pasierb (3 głosy).

_____________________________________________________

Czas wrócić do szkoły…

Dnia 1 września 2015 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Inauguracja rozpoczęła się Mszą św., a kolejnym jej punktem był apel na sali gimnastycznej.

Wszystkich uczniów po wakacyjnej przerwie przywitała Pani Dyrektor Lidia Tucka. Szczególnie uroczyście zostali przyjęci pierwszoklasiści. Po przemówieniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031