Start » AKTUALNOŚCI » 2014/2015

2014/2015

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

W dniu 25 czerwca, tradycyjnie jak co roku, uczniowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wybrali się na cmentarz parafialny w celu uporządkowania grobów byłych kierowników szkół oraz placu obok mogił poległych żołnierzy.

c c1 c2

_____________________________________________

Rajdy rowerowe po Grzędzie Sokalskiej.

            Na początku roku szkolnego wspólnie z entuzjastami kolarstwa z naszej szkoły zaplanowaliśmy dwa rajdy rowerowe po terenach Grzędy Sokalskiej, pierwszy odbył się 10 września 2014 roku, drugi 23 czerwca 2015 roku. Celem rajdów było;  popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku, korzystanie z nowych innych form rekreacji ruchowej, poznanie oraz zwiedzanie obiektów sakralnych oraz przyrodniczych na  terenie Grzędy Sokalskiej. Warunkiem uczestnictwa w rajdzie było posiadanie karty rowerowej oraz sprawnego technicznie roweru. Trasa pierwszego rajdu liczyła około 40 kilometrów,  przebiegała przez miejscowości takie jak: Łaszczów-Zimno-Żerniki-Dyniska-Ulików-Dyniska (zorganizowaliśmy ognisko z pieczoną kiełbaską) -Tarnoszyn-Rokitno-Steniatyn-Łaszczów. Obiekty godne zwiedzenia: Łaszczów – kościół św. Piotra i Pawła z 1749-1751, ruiny pałacu Szeptyckich, ruiny synagogi, cmentarz żydowski, figury św. Antoniego i św. Tekli, odrestaurowany budynek Karczmy z XIX w. Steniatyn – pozostałości parku dworskiego, połowa XIX w. , cmentarz prawosławny z XIX w. Zimno – Cmentarz prawosławny. Żerniki –  Kaplica. Dyniska – Kościół św. Antoniego. Ulików – Kapliczka. Tarnoszyn – Kościół Matki Bożej Bełzkiej. Ulhówek – Kościół św. Maksymiliana Kolbe.                                                                                                Trasa drugiego rajdu liczyła około 30 kilometrów, przebiegała przez miejscowości takie jak: Łaszczów-Nadolce-Muratyn-Czartowiec-Klątwy-Tyszowce-Dobużek-Łaszczów. Obiekty godne zwiedzenia: Łaszczów – kościół św. Piotra i Pawła z 1749-1751, ruiny pałacu Szeptyckich, ruiny synagogi, cmentarz żydowski, figury św. Antoniego i św. Tekli, odrestaurowany budynek Karczmy z XIX w.  Czartowiec-kościół Przemienienia Pańskiego. Tyszowce-kościół parafialny pw. Św. Leonarda i Świętej Trójcy, stary cmentarz żydowski, nowy cmentarz żydowski, pomnik ku czci Konfederacji Tyszowieckiej. Po powrocie do Łaszczowa zorganizowaliśmy tradycyjne ognisko z pieczeniem kiełbasy.                                                 W obu rajdach uczestniczyło 56 uczniów z klas IV-VI dziewczynki i chłopcy. Mimo zmęczenia dzieci z rajdu były zadowolone i wyraziły chęć uczestnictwa w następnych tego typu wycieczkach. Opiekunami  i zarazem organizatorami rajdu byli nauczyciele z naszej szkoły:  Małysz Robert, Ks. Rybiński Tomasz, Arkadiusz Kłyż oraz Havor Igor.

ra ra1 ra2

______________________________________________

WITAMY   PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 18.06.2015r. uczniowie klasy I A  ze swoją wychowawczynią  panią Grażyną Skroban gościli w swojej klasie grupę przedszkolaków, która 1.09.2015r. rozpocznie naukę w naszej  szkole.  Klasa I A przywitała ich piosenką. Przyszli  uczniowie  obejrzeli klasę, zapoznali się z kącikami tematycznymi,  usiedli w szkolnych ławkach.  Były wspólne zabawy. W dobrych nastrojach  dzieci wróciły do przedszkola.

skr skr1

______________________________________________________

DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO 3.06.2015.

Dnia 3 czerwca 2015 roku na  boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Łaszczowie oraz Sali gimnastycznej odbyły się zawody oraz rozgrywki sportowe z okazji Dnia Sportu Szkolnego.  Głównym celem imprezy było propagowanie wśród uczniów aktywności ruchowej, dbałości o harmonijny rozwój, kształtowanie postaw proekologicznych integracji podczas gier i zabaw sportowych w różnym wieku, wpajanie zasad „zdrowej” rywalizacji sportowej oraz wychowania do rekreacji poprzez wdrożenie do aktywnego i  zdrowego spędzania czasu wolnego. W imprezie uczestniczyli uczniowie Naszej Szkoły z klas I-VI dziewczynki i chłopcy w takich konkurencjach jak przeciąganie liny gry i zabawy na wesoło (konkurencje miedzyklasowe), rzut telefonem komórkowym na odległość oraz rozgrywki w mini-piłkę nożną klas  IV-VI dziewcząt i chłopców. Mimo upalnej aury w konkurencjach uczestniczyło dużo uczniów rywalizując i walcząc do końca w każdej konkurencji sportowej. Dzień Sportu Szkolnego zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele wychowawcy poszczególnych klas.

IMG_20150603_110851 IMG_20150603_110941 IMG_20150603_111059 IMG_20150603_111440 IMG_20150603_111924 IMG_20150603_112022

 

___________________________________________________

Dzień Dziecka – zabawa i nie tylko

Do realizacji rządowego programu ,, Bezpieczna i przyjazna szkoła ‘’ włączyli się nie tylko nauczyciele, ale również wszyscy uczniowie naszej szkoły , którzy wykonali prace plastyczne pod hasłami : klasy I –II -,, Bezpieczni w szkole i w drodze do domu ‘’,  klasy  III i IV  – ,, Uczniowie mojej klasy są moimi przyjaciółmi ‘’ , a klasy  V i VII – ,, Wolni od uzależnień ‘’ . Zaangażowanie było tak wielkie , że na prośbę uczniów prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym w celu edukacyjnym i profilaktycznym dla kolejnych pokoleń.

1 2 4

______________________________________________________

W dniu 1 czerwca, czyli w DNIU DZIECKA w naszej szkole odbyły się atrakcyjne zajęcia i imprezy dla wszystkich uczniów.

”Świętowanie” rozpoczęliśmy od dwugodzinnych zajęć w klasach I-V, które prowadzili uczniowie klas VI, przygotowując przebieg lekcji wspólnie z nauczycielami. Szóstoklasiści już wkrótce pożegnają się ze szkołą podstawową, więc takie spotkanie z młodszymi kolegami i koleżankami, było dla nich formą powrotu do dzieciństwa i lat szkolnych spędzonych w ”podstawówce”.

Kolejnym punktem programu była inscenizacja pt.”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, przygotowana przez koło teatralne we współpracy z chórem szkolnym. Treść znanej baśni zawierała treści promujące zdrową żywność i zdrowe odżywianie. Ponadto wszyscy świetnie się bawili śpiewając i tańcząc z krasnoludkami piosenkę ”Hej ho…”, a także ucząc się, specjalnie przygotowanej na tą okazję, ”Szkolnej piosenki na DD”.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

Wielki emocje wzbudził też SZKOLNY TALENT SHOW, czyli występy utalentowanych kolegów i koleżanek, którzy niecodziennie mają możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami. Uczestnicy zaprezentowali grę na różnych instrumentach muzycznych, śpiew piosenek w różnych językach, m.in. w j.francuskim, taniec współczesny, rysowanie, lepienie z plasteliny.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

Wszyscy uczniowie w doskonałych humorach spędzili w szkole
Dzień Dziecka 2015.

Tekst naszej  ”Szkolnej piosenki na DD”

Szkolna piosenka na Dzień Dziecka

            Śnieżka jest wesoła,

bo zbudziła się,

krasnale podskakują,

wszyscy się radują!

Ref. Wszyscy się dzisiaj bawią

i weseli są,

dzisiaj jest Dzień Dziecka

śmiejmy się , więc w głos!

Dookoła głosów gwar

ręce w górę hop sa sa!

Dzień Dziecka ciągle trwa,

baw się na sto dwa!

Ref.Wszyscy się dzisiaj bawią

i weseli są,

dzisiaj jest Dzień Dziecka

śmiejmy się, więc w głos!

Słowa: uczestnicy koła teatralnego

Muzyka: p.Arkadiusz Kłyż, opiekun chóru szkolnego

________________________________________________

W maju klasy V i VI wyjechały na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy  takie zabytkowe miejsca jak: Stare Miasto, Łazienki, Pałac Kultury i Nauki.  Zachwyciła nas też nowoczesna Warszawa: Stadion Narodowy, Centrum Kopernika, planetarium, Szklane Tarasy oraz ogrody na dachach Biblioteki UW.

IMG_0518 Zdjęcie-0052 Zdjęcie-0064 Zdjęcie-0092 Zdjęcie-0104 Zdjęcie-0117

______________________________________________

DZIEŃ MATKI

W poniedziałek 25 maja 2015r. w klasie I A miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Matki. Piękne życzenia, wiersze i piosenki w wykonaniu pierwszaków dostarczyły mamusiom wiele radości i wzruszeń. Na koniec programu dzieci zatańczyły polkę. Były laurki i kwiaty dla mam. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Dzieci z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem swojej wychowawczyni – pani Grażyny Skroban wystąpiły również na spotkaniu nauczycielek – emerytek naszej szkoły dnia 26 maja 2015r.

dm1 dm2 dm3 dm4 dm5 dm6

______________________________________________________

Zuzanna Dorota z klasy IV b została laureatem konkursu matematycznego „SZPAK”.  Organizatorem konkursu jest LSCDN Oddział  w Zamościu i PWSZ im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Gratulacje!!!

___________________________________________________

W niedzielę 24 maja 2015 r. o godzinie 10ºº w kościele parafialnym w Pukarzowie uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Filialnej pod kierunkiem Grażyny Ponikowskiej – Czok zaprezentowały część artystyczną z okazji Dnia Matki. Montaż słowno – muzyczny nosił tytuł „Dziękuję Ci Mamo”. Zebrani z wielkim wzruszeniem słuchali wierszy i piosenek.

Po części artystycznej dzieci złożyły swoim mamom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane bukiety kwiatów.

Wszystkim mamom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

___________________________________________________

WYJAZD DO GÓRECKA KOŚCIELNEGO

Dnia 08.05.2015 r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Łaszczowie uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Górecka Kościelnego. Wyjazd został zorganizowany przez SK LOP. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli spacer po Alei Dębowej, gdzie mogli zobaczyć „tamę bobrów”, wstąpili również do modrzewiowego Kościoła  św. Stanisława i kościółka na wodzie. Jednakże największą atrakcją były dla wszystkich gry i zabawy rekreacyjno-integracyjne, a w nich m. in.: mini szczudła, „gąsienica”, przeciąganie liny, potrójne spodnie, wyścigi na skrzynkach, mega twister, kacze stopy i wiele innych. Po wysiłku fizycznym wszyscy zjedli kiełbaskę upieczoną na ognisku. Szczęśliwi, radośni i pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu.

l1 l2 l3 l5 l6 l4

______________________________________________________________

Konkurs plastyczny „Otwieramy wrota lasu”

Dnia 6 maja został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez SK LOP pod hasłem „Otwieramy wrota lasu”. Jego celem było: uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, aktywizowanie uczniów do działania na rzecz środowiska naturalnego, kształtowanie aktywnych postaw, pobudzanie i rozwijanie zdolności plastycznych.

Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Bryk, p. Urszula Janicka i p. Arkadiusz Kłyż wyróżniła prace następujących osób:

I miejsce – Aleksandra Tchórzewska – kl. IV „b”, Amelia Wiatrak – kl. V „b”, Kamil Neród – kl. VI „b”

II miejsce – Weronika Kusa – kl. IV „a”

Wyróżnienia: Natalia Marszalec – kl. VI „b”, Ewa Wawrzusik – kl. VI „b”.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy.

wrota

______________________________________________________________

Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski oraz Pan Krzysztof Żuk Prezydenta Miasta Lublin serdecznie zapraszają w dniu 1 czerwca 2015 roku na I Wojewódzki Festyn „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Lubelszczyzna” w ramach Rządowego Programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”, który odbędzie się na Placu Zamkowym oraz na Błoniach przy Zamku Lubelskim. Wstęp i wszystkie atrakcje bezpłatne.

zzzzzzzzzzzzz

_______________________________________________________________

 MISTRZOSTWA POWIATU TOMASZOWSKIEGO LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH O PUCHAR STAROSTY TOMASZOWSKIEGO „ŁOSINIEC 2015”

            Dnia 5 maja 2015 r. drużyna lekkoatletów z Naszej Szkoły jak co roku brała udział w biegach przełajowych w Łosińcu. Najlepiej spisali się najmłodsi adepci biegów zdobywając dwa pierwsze miejsca (Kuczma Hania i Bakun Maciej), jedno drugie (Matwiejczuk Gabriel) i jedno trzecie (Budzyńska Anastazja). Do generalnej klasyfikacji szkół punktowane były miejsca od pierwszego do dwunastego. Nasza Szkoła zdobyła łącznie 120 punktów, zdobywając drugi rok z rzędu I miejsce i Tytuł Mistrza Powiatu w Biegach Przełajowych na 2015 rok w kategorii Szkół Podstawowych.

Zawodników reprezentujących Naszą Szkołę, zdobyte miejsce i przebiegnięty dystans przedstawiamy poniżej. Opiekunem i trenerem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego mgr Małysz Robert i mgr Seń Elżbieta.

Wyniki naszych uczniów: Łosiniec 2015

20150505_120555 20150505_120842 20150505_122114 20150505_122530 20150505_093739 20150505_093816

 

___________________________________________________

Konkurs „Kuchnie krajów Unii Europejskiej”

W naszej szkole odbył się konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą upodobań kulinarnych członków Unii Europejskiej, którego celem było: rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, pogłębienie wiedzy na temat kuchni krajów UE, kształtowanie umiejętności selekcji informacji i wdrażanie do korzystania z różnych źródeł informacji.

Został on zorganizowany przez SK LOP. Komisja konkursowa w składzie: p. Lidia Tucka
– dyrektor szkoły, p. Bożena Bryk i p. Anita Wiśniewska wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Aleksandra Piwko – kl. V „a”,

II miejsce – Aleksandra Tchórzewska – kl. IV „b”,

III miejsce – Gabriela Chodurska – kl. V „a”.

Wyróżnienia: Wiktoria Rawska – kl. V „a”, Michał Swatowski – kl. VI „b”.

Zwycięzcom gratulujemy!

DCIM100MEDIA

________________________________________________________

Sukces naszych uczniów na Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Dnia 17.04.2015r. drużyna w składzie: Jowita Górnik – kl. VI a, Weronika Piasecka – kl. VI a, Daniel Lizak – kl. VI a i Mateusz Zwolak – kl. VI b brali udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które zorganizowane były w Zespole Szkół Publicznych w Suścu.

Na turnieju sprawdzane były wiadomości teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy i jazda rowerem po torze przeszkód. W kategorii szkół podstawowych rywalizowało osiem drużyn. Po podsumowaniu wyników drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce otrzymując Puchar Dyrektora WORD w Zamościu mgr inż. Janusza Szatkowskiego. Uczniów przygotowywała p. Bożena Bryk.

Serdecznie gratulujemy!

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

________________________________________________________

„W świecie książek i dziwów” – pierwsza wizyta  w bibliotece

W miesiącu  kwietniu  uczniowie klas: I „A”,  I „B”, i  I „C”  zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. W czasie pierwszej wizyty poznali bibliotekę i jej zbiory, regulamin i zasady poszanowania książek, podzielili się swoja wiedzą o książkach i spotkali się z baśniowymi postaciami.

Inscenizacja do zajęć czytelniczych została przygotowana przez uczniów uczęszczających na zajęcia artystyczne, wraz uczniami klas pierwszych występ obejrzeli uczniowie kl. VI „b” rodzice i nauczyciele.

1a 1b 1c

1 2 3

11 22 33

111 222 333 444

____________________________________________________________

PODREJONOWE ZAWODY W MINI-PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

Dnia 28 kwietnia 2015 r. na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Łaszczowie odbyły się Zawody Podrejonowe w Mini Piłkę Nożna Chłopców Szkół Podstawowych rocznik 2002 i młodsi. W zawodach uczestniczyły drużyny ze szkoły podstawowej z Tyszowiec, Ulhówka, Telatyna i Łaszczowa. Turniej wygrała i jednocześnie uzyskała awans do rozgrywek Powiatowych drużyna z Ulhówka, drugie miejsce zajęła drużyna z Łaszczowa, trzecie z Tyszowiec i czwarte z Telatyna. Mecze rozgrywane były systemem „Każdy z każdym”. Naszą Szkołę reprezentowali: Mikołaj Byś (VI B), Michał Swatowski (VI B), Dawid Łopuszyński (VI B), Mateusz Zwolak (VI B), Kacper Hawrylak (VI B), Kacper Górski (VI B), Dawid Witkowski (VI A), Daniel Lizak (VI A) i Gabriel Winiarczuk (IV B).

Poniżej tabela rozgrywanych meczy.

tabela rozegranych meczy

20150428_104142 20150428_094612 20150428_102305 20150428_094626 20150428_10231820150428_094545

__________________________________________________________

Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

Dnia 26 kwietnia 2015 roku w Tomaszowie Lubelskim odbył się konkurs piosenki, Brały w nim udział dwie uczennice nasze szkoły: Zuzanna Dorota z klasy IV b oraz Amelia Wiatrak z klasy V b. W kategorii zespoły Zuzia i Amelka otrzymały wyróżnienie za wykonanie piosenki ,, Ziemia wyspa zielona”. W kategorii soliści Amelka otrzymała III miejsce za wykonanie piosenki ,,Piękny jest świat”. Gratulujemy młodym wykonawcom
i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Do festiwalu solistki przygotował nauczyciel muzyki Arkadiusz Kłyż.

Amelka Zespół 1

______________________________________________________________

Szkolny Turniej Unihokeja Z Okazji Dnia Wiosny 2015.

W marcu i kwietniu 2015 r. w Szkole Podstawowej w Łaszczowie odbył się III Wiosenny Turniej Unihokeja. W Turnieju uczestniczyli zawodnicy z klas IV-VI dziewczęta i chłopcy.

W kategorii dziewcząt startowało sześć drużyn; I m-ce zajęła klasa VI B, II m-ce klasa V B, III m- ce klasa V A, IV m-ce klasa VI A, V m-ce klasa IV B i VI m-ce IV A.

W kategorii chłopców  startowało sześć drużyn; I m-ce zajęła klasa VI B, II m-ce klasa VI A, III  m-ce klasa V A, IV m-ce IV B, V m-ce V B i VI m-ce IV A.

Najwięcej bramek w turnieju w kategorii chłopców strzeliła klasa VI B – (22 bramki), w kategorii dziewcząt również klasa VI B – (11 bramek). Zawody były rozgrywane na długich przerwach i zajęciach dodatkowych z wychowania fizycznego.

Poniżej  wyniki rozgrywanych meczy:

Dziewczęta unihokej

Chłopcy unihokej

20150303_125323 20150303_124619 DSC_0033

____________________________________________________________

W piątek 20 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli dwa przedstawienia profilaktyczne.     Pierwsze z nich nosiło tytuł SMOCZY FESTYN i przeznaczone było dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Spektakl kształtował świadomość na temat czynników sprzyjających zdrowiu – zdrowe żywienie, utrzymanie sprawności fizycznej, ukazywał dzieciom związek między chorobą, a poddawaniu się leczeniu. Jednocześnie widowisko przestrzega przed niekontrolowanym zażywaniem lekarstw.

Dzieciom spektakl bardzo się podobał.

DIABELSKI MŁYN, to spektakl ukierunkowany na przeciwdziałanie uzależnieniom: dopalaczom, narkotykom, nikotynie, alkoholowi. Przeznaczony był dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych. Edukacja dotycząca uzależnień staje się niezbędnym elementem wychowania społecznego. Socjalizacja od podstaw, od najmłodszych lat jest konieczna, zważywszy na szczególnie niekorzystne zjawiska, jakimi jest palenie tytoniu, picie alkoholu czy używanie narkotyków i dopalaczy. Widowisko za pomocą zderzenia dwóch rzeczywistości  przedstawiało uczniom wartość życia i zdrowia.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

_________________________________________________________

Korzystając z zaproszenia Pani Dyrektor WTZ w Muratynie członkowie SU , pocztu sztandarowego oraz liczna grupa uczniów naszej szkoły odwiedziła wystawę prac plastycznych uczestniczek WTZ     M. Piliszczuk oraz J. Dudek . Na wystawionych dziełach  sztuki (obrazach i  wyszywankach) można było zobaczyć dobrze znane okolice naszej gminy zebrane w jednym miejscu . Uczniowie mieli okazję osobiście porozmawiać z autorami prac, dowiedzieć się o ich zainteresowaniach, zrobić wspólne zdjęcia. Wizytę zakończono słodkim poczęstunkiem.

Wracając do szkoły dzieci  zobaczyły również prezentację Wyrobów Świątecznych o tematyce Wielkanocnej w Bibliotece Gminnej.

Opiekun oraz członkowie SU

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

___________________________________________________________

W dniu 19. 03. 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Łaszczowie drugi etap czwartej edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego. W konkursie brało udział 22 uczniów z trzech szkół Gminy Łaszczów. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Łaszczowa pan Cezary Girgiel.

Komisja konkursowa w składzie: Przewodnicząca: pani Lidia Tucka, członkowie: pani Marzena Dziuba, pani Amelia Wąsacz, pani Elżbieta Seń po sprawdzeniu prac, przyznała następujące miejsca:

  • Kategoria I – uczniowie klas IV:

I miejsce: Zuzanna Dorota – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

II miejsce: Karolina Spustek – Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

  • Kategoria II – uczniowie klas V:

I miejsce: Malwina Wielosz – Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

II miejsce: Szymon Mozol – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

  • Kategoria III – uczniowie klas VI:

I miejsce: Aleksandra Hawrylak – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

II miejsce: Barbara Matwiejczuk – Szkoła Podstawowa w Łaszczowie

Nagrody były wręczane przez panią Dyrektor Lidię Tucką oraz Burmistrza Gminy Łaszczów pana Cezarego Girgiela. Oczekując na wyniki wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zasłużony słodki poczęstunek.

Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

DCIM100MEDIA

_____________________________________________________________

 SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W  GMINNYM NIEMIECKO- ANGIELSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM

Czwarta edycja Gminnego Niemiecko – Angielskiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem  „Magia Obcego Słowa” odbyła się w dniu 12 marca 2015r. w Publicznym Gimnazjum w Łaszczowie.  Konkurs, którego celem było rozbudzanie zainteresowań poezją obcojęzyczną, doskonalenie wymowy oraz rozwijanie zdolności recytatorskich, spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Pod kierunkiem nauczycieli języka angielskiego : p. Anety Hałasy i p. Igora Havora, ćwiczono zawiłości wymowy i interpretacji wybranych wierszy. Aż 12 uczniów  z klas 4-6 wzięło udział w zmaganiach konkursowych.

Laureatami w kategorii szkół podstawowych zostały nasze koleżanki:

Aleksandra Piwko kl. Va– I miejsce

Zuzanna Dorota kl. IVb – II miejsce, z których jesteśmy bardzo dumni.

Dyplomy, nagrody i wyróżnienia wręczył zwycięzcom Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Łaszczowie – p. Cezary Bednarski.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W przyszłym roku, w kolejnej edycji zapraszamy do wypróbowania własnych sił w niełatwej sztuce recytacji w języku obcym.

_DSC8532 _DSC8606 _DSC8544

Popatrz również tutaj: https://animoto.com/play/nPyz1jbn1LtHboQhmjbIaA

_____________________________________________________________

ZBIERAMY MAKULATURĘ – RATUJEMY LASY

W pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015 zebraliśmy 1360 kg makulatury. Wymieniliśmy ją na papier toaletowy do łazienek szkolnych. Zbiórka nadal trwa. Wszystkich chętnych prosimy o włączenie się do naszej akcji, która będzie trwała do końca roku szkolnego.

Ciekawostka – Każde 100 kg papieru to średniej wielkości dwa drzewa, przy czym należy wiedzieć, że jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen dla 10 osób. Uratowaliśmy 27 drzew, czyli tlen na rok dla 270 osób.  Każda tona odzyskanej makulatury pozwoli zaoszczędzić 1200 l. wody w papierni, czyli zaoszczędziliśmy 1632 litry wody.

 

________________________________________________________________

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

1 kwietnia 2015 roku uczniowie klas szóstych pisać będą ogólnopolski sprawdzian w nowej formule. Poniżej zamieszczamy krótkie informatory  przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

  1. Dla rodziców – INFORMACJE DLA RODZICÓW
  2. Dla uczniów – DLA UCZNIÓW

Na stronie cke można obejrzeć prezentacje i filmy objaśniające nową formułę sprawdzianu.

Tutaj do pobrania INFORMATOR O SPRAWDZIANIE

______________________________________________________________

Konkurs – „Bombka Bożonarodzeniowa” 

17 grudnia 2014 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów odbyło się podsumowanie gminnego konkursu , pt. „Bombka bożonarodzeniowa”.

Na konkurs wpłynęło 140 prac ze szkół z terenu gminy Łaszczów:

Powołana komisja oceniał prace kategoriach wiekowych. Oto osiągnięcia naszych uczniów:

Kategoria Przedszkole:

II miejsce – Wiktoria Cios  (Filia Szkoły Podstawowej w Pukarzowie)

III miejsce – Julia Typek  (Filia Szkoły Podstawowej w Pukarzowie)

Kategoria Klasy I-III

I miejsce – Wiktoria Tyska kl. IIIb (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

II miejsce – Angelika Łysakowska kl. IIIb  (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

– Jagoda Jurkiewicz kl. Ib (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

III miejsce – Anastazja Budzyńska  kl. IIa (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

– Zuzanna Piwkowska kl. IIa (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

Wyróżnienia: Karol Hawrylak kl. IIa (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie), Paulina Seń kl. Ib (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie), Emilia Jaskuła kl. Ic (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

Kategoria Klasy IV – VI

III miejsce   – Amelia Wiatrak kl V (Szkoła Podstawowa w Łaszczowie)

Prace nagrodzone  zostały przekazane na konkurs powiatowy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim.

Zwycięzcom gratulujemy.

_________________________________________________

20 grudnia  2014 roku odbył się IV Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Łaszczowa w cyklu Grand Prix 2015

Indywidualnie w grupach dziewczyn i chłopców poszczególne miejsca zajęli:

I -Amelia Wiatrak  – w kategorii Juniorzy młodsi

III – Weronika Piasecka – w kategorii Juniorzy młodsi

II – Adrian Krawczyk – w kategorii Juniorzy młodsi

_____________________________________________________

W dniu 16 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej  im. gen. Władysława Sikorskiego
w Łaszczowie odbyła się gminna uroczystość pod nazwą „Mikołajki z Państwową Inspekcją Pracy.” Organizatorami powyższej uroczystości byli:

  • Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie
  • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Lublinie
  • Burmistrz Łaszczowa.

Przy współpracy z w/w instytucjami przygotowano rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi”, połączone ze spotkaniem z Św. Mikołajem rozdającym prezenty – nagrody dla przedszkolaków i uczniów z placówek oświatowych mieszczących się w mieście
i gminie Łaszczów. Nagrody ufundowali: Państwowa Inspekcja Pracy,  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Burmistrz Łaszczowa oraz zakłady pracy i firmy działające na terenie tutejszej gminy. Wyróżnione prace plastyczne wykonane były różnorodnymi technikami, każda przedstawiała niebezpieczne i groźne zdarzenie mogące mieć miejsce podczas prac polowych  oraz wyraźne ostrzeżenie jak ich uniknąć.

Całość spotkania poprzedzona była wystąpieniami zaproszonych gości, którzy obejrzeli także jasełka w wykonaniu uczniów klas V – VI SP Łaszczów, pod kierunkiem nauczycieli
i opiekunów koła teatralnego p. Edyty Hałasy i p. Igora Hawora, przy udziale chóru szkolnego
i nauczyciela prowadzącego p. Arkadiusza Kłyża.

Tradycyjna opowieść biblijna, połączona ze śpiewem pięknych, polskich kolęd
i akompaniamentem skrzypiec i fletów wprowadziła wszystkich w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Niezwykłą atmosferę tego spotkania podkreślała wspaniała dekoracja z szopką betlejemską oraz ozdoby świąteczne rozmieszczone w głównym korytarzu i salach gimnastycznych, wykonane przez uczniów SP Łaszczów na lekcjach plastyki pod kierunkiem p. Jana Drążka.

Po pożegnaniu dzieci z Mikołajem zaproszeni goście udali się na spotkanie opłatkowe
z kolędą.

Ważna inicjatywa dotycząca bezpieczeństwa dzieci w gospodarstwach wiejskich połączona z tradycjami grudniowych świąt na długo pozostanie w emocjach jej adresatów, czyli dzieci i ich rodziców, nie tylko w postaci otrzymanych prezentów, ale też wiedzy z tej tematyki.

i nauczyciele SP Łaszczów podkreślają Cenna dla nas było zaangażowanie rodziców, którzy pomogli w organizacji „Mikołajek z PIP” (szczególnie przy przygotowywaniu dekoracji, strojów jasełkowych oraz  spotkania opłatkowego).

Z pośród 379 złożonych prac konkursowych nagrodzonych zostało 79 uczniów.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie plastycznym pt. „Bezpiecznie na wsi” z naszej szkoły: Taranowicz Oliwia, Łysakowska Angelika, Szopa Wiktoria, Szopa Patryk, Dublowski Jakub, Wiatrak Amelia, Jurkiewicz Milena, Wronka Klaudia, Krawczyk Jakub, Hawrylak Aleksandra, Herman Aleksandra, Pasierb Dominika, Bernacki Dawid, Kusa Weronika, Budzyński Gabriel, Bielecka Oliwia, Rębisz Wiktoria, Garbula Maciej, Herman Anna, Piwko Aleksandra, Tchórzewska Aleksandra, Szymon Smyk, Piasecka Weronika, Chodurska Gabriela, Wilczak Mateusz, Piwko Anna, Hawrylak Maja, Swatowska Amelia.

7d 6d 11d 12d 1d 2d 4d 10d 8d   9d 14d 13d


____________________________________________

Konkurs „Przyroda w poezji”

Dnia 20.11.2014 r. odbył się konkurs recytatorski dla klas I-III pod hasłem „Przyroda w poezji” zorganizowany przez SK LOP. W konkursie wzięło udział 24 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie i Szkoły Filialnej w Pukarzowie. Uczestnicy recytowali wiersze o tematyce przyrodniczej. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności deklamacyjne. Wszystkie wystąpienia były piękne i niepowtarzalne.

Komisja konkursowa w składzie: p. Lidia Tucka – dyrektor szkoły, p. Edyta Hałasa, Elżbieta Seń wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Hanna Kuczma

II miejsce: Aleksandra Herman,

                  Aleksandra Wojciechowska 

III miejsce: Katarzyna Greszata

oraz wyróżnienia, które otrzymały:

Natalia Hawrylak, Marcelina Gąsior, Natalia Stepuch, Angelika Łysakowska.

            Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy podziękowania za udział.

Wszystkim osobom serdecznie dziękujemy za udział, a wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Relacja: Z. Dorota i Z. Swatowska – członkowie zespołu LOP

poez poez1

______________________________________________________________

KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

KBP

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły przystąpili do Klubu Bezpiecznego Puchatka. Jest to program edukacyjny skierowany na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów.  Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji i Kuratoria Oświaty. W ramach tego programu szkoła otrzymała materiały edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Odbyły się pogadanki oraz projekcja filmu na temat jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy.

 

W dniach 24-28.11 pierwszaki pisały Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Wypadł on pomyślnie. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wykonać duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.

_______________________________________________________

„Andrzejkowy wieczór wróżb”

Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wszystkie dziewczęta tego wieczoru chciały poznać swoją przyszłość. Były wróżby z butów ustawianych jeden za drugim, z kości baranich rzucanych psom czy ze sztachet w płocie.
Oczywiście, chodziło o jedno, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż.
W naszej szkole również nie mogło zabraknąć wieczoru poświęconego wróżbom, dlatego Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników wieczorku andrzejkowego kilka wróżb, aby każdy mógł zapoznać się ze zwyczajami tego dnia.  Było mnóstwo zabawy, śmiechu  oraz tańca. Wszyscy uczniowie klas 4-6 długo zapamiętają ten wieczór spędzony w niezwykłej, tajemniczej, andrzejkowej atmosferze.

Andrzejki 001 Andrzejki 014 Andrzejki 013 Andrzejki 002 Andrzejki 005 Andrzejki 009

____________________________________________________________

W dniu 18.XI.2014r. w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne – krótka lekcja historii. Tematem zajęć było: Spotkanie ze słowiańskim wojem. Wysłuchaliśmy ciekawych legend i opowieści o średniowiecznych wojach oraz codziennym życiu i obyczajach ludności żyjącej w tamtych czasach. Zaprezentowano nam pełny rynsztunek rycerzy ( miecze, tarcze, elementy zbroi, hełmy itp.). Ciekawostką były dyby (narzędzie tortur), w których umieszczano skazanych za przewinienia. Spotkanie urozmaicały nam średniowieczne pieśni muzyka wykonywana na instrumentach z tamtych czasów. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał replikę średniowiecznej monety.

W spotkaniu uczestniczyło 165 uczniów klas I-VI.  Warsztaty zostały przygotowane przez pana Sebastiana Kozłowskiego – regionalistę z Chełma oraz panie: Renatę Ślebodę i Małgorzatę Lipian.

 DCIM100MEDIADCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA  DCIM100MEDIA

_________________________________________________________

04 listopada 2014 roku odbył się IX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Łaszczowa. Głównym sędzią zawodów był pan Józef Pszeniczka.

W turnieju wzięło udział 23 uczniów z klas: IV a, IV b, V a, V b, VI a, VI b. Najlepiej zaprezentowała się drużyna z klasy IV a, która zdobyła 11,5 punktu i zajęła I miejsce, II miejsce – 11 punktów – zajęła drużyna z klasy V a,  III miejsce – 10,5 punktu drużyna z klasy V b. Indywidualnie w grupach dziewczyn i chłopców poszczególne miejsca zajęli:

I -Amelia Wiatrak, V b

II – Aleksandra Czok, VI b

III – Martyna Więsak, IV a

I –Krawczyk Adrian, Va

II – Karol Marczak, IVa

III – Dawid Cieśla, V a

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom.

____________________________________________________________

OBCHODY DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. W okresie przedświątecznym sprzątamy groby naszych zmarłych, zanosimy kwiaty, palimy znicze. Chcemy w ten

sposób pokazać, że pamiętamy… Zapalamy także znicze na grobach nieznanych żołnierzy, którzy w różnym czasie oddali życie za ojczyznę. Nigdy nie wrócili do swoich matek, żon i dzieci.

Dlatego właśnie w związku ze zbliżającymi się świętami listopadowymi, uczniowie naszej szkoły, na czele z Samorządem Uczniowskim, jak co roku zgodnie z tradycją, zaangażowali się w przygotowania obchodów Wszystkich Świętych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uporządkowali groby byłych kierowników szkół na cmentarzu w Łaszczowie oraz z pomocą uczniów i nauczycieli ze Szkoły Filialnej w Pukarzowie udało się posprzątać Pomnik Upamiętniający Ofiary Pacyfikacji Mieszkańców Małoniża.

W przeddzień świąt członkowie SU złożyli wieńce i zapalili znicze odwiedzając groby na cmentarzu, jak i na Placu Łaszcza.

__________________________________________________________

NAUKOWE STYPENDIUM BURMISTRZA 2014

28 października 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łaszczowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Burmistrza Łaszczowa. Najmłodszą stypendystką jest uczennica naszej szkoły Zuzanna Dorota, która w roku szkolnym 2013/2014 uzyskała tytuł laureata regionalnego konkursu matematycznego MIMAK 2014.  Osiągnięcia artystyczne Zuzanny: Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”,  nagroda w etapie rejonowym tego konkursu, Finalistka i uczestniczka Wojewódzkiego Koncertu Laureatów XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego, Nagroda główna  w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim ( internetowym) organizowanym przez Fundację Festina Lente, II miejsce w Powiatowym Festiwalu Piosenki Optymistycznej, nagrody za wybitne prezentacje tekstu literackiego w XXXI, XXXII, XXXIII Powiatowym Małym Konkursie Recytatorskim. Uczennica uczy się gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim. Występowała jako solistka skrzypaczka z orkiestrą symfoniczną na scenie w Zamościu. Była statystką w filmie „Wkręceni”. Weźmie udział w nagraniach recytacji wierszy w studium nagrań w Warszawie. Zostaną one wykorzystane  w opracowaniu literackich aplikacji edukacyjnych dla dzieci. Uczennica ma również wiele osiągnięć artystycznych na szczeblu szkolnym, gminnym. Godnie reprezentuje naszą szkołę w gminie, powiecie, regionie, kraju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zuzia

__________________________________________________________

HALLOWEEN

W tym roku członkowie Samorządu Uczniowskiego wpadli na pomysł aby ogłosić- 30 października Dniem Halloween w naszej szkole.Tutaj  możesz przeczytać więcej.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIADCIM100MEDIA

__________________________________________________________

28 października 2014 roku odbyły się Szachowe Mistrzostwa  Młodzików Szkoły Podstawowej w Łaszczowie. Głównym sędzią zawodów był pan Józef Pszeniczka.

W turnieju wzięło udział 24 uczniów z klas: I a, I b, I c, II b, III a, III b. Najlepiej zaprezentowała się drużyna z klasy III b, która zdobyła 20 punktów i zajęła I miejsce, II miejsce – 16 punktów – zajęła drużyna z klasy II b a III miejsce – 13,5 punktu drużyna z klasy I a. Indywidualnie w grupach dziewczyn i chłopców poszczególne miejsca zajęli:

I  – Kinga Wąsacz, III b

II – Karolina Niedorys, I a

III – Wiktoria Rębisz, III a

I –Kamil Greszata, III b

II – Maciej Kozłowski, III b

III – Adrian Grad, IIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć.

___________________________________________________________

Uczeń klasy IV a Karol Marczak zajął XXXI miejsce w VIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym dla Dzieci i Młodzieży PUCHAR ROZTOCZA w kategorii juniorów do lat 12.

Serdecznie gratulujemy Karolowi i życzymy dalszych sukcesów.

Dyplom Karolka Marczaka

_________________________________________________________

Dnia 16 października 2014 r. w Szkole Filialnej w Pukarzowie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Wszystkich zgromadzonych powitała pani dyrektor  Lidia Tucka. Po części artystycznej w wykonaniu pierwszoklasistów nastąpiło ślubowanie oraz pasowanie dyrektorskim ołówkiem.  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze, długopisy oraz smycze. W tym ważnym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli: Burmistrz Miasta Łaszczowa Cezary Girgiel, rodzice, rodzeństwo i dziadkowie .

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA


_____________________________________________________________

PASOWANIE  NA UCZNIA KL. I

Zgodnie z tradycją naszej szkoły dnia 15.10.2014r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasiści  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uroczystego tekstu ślubowania, w którym obiecali być dobrymi uczniami i Polakami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

Mamy nadzieję, że ten ważny moment pozostanie na długo w ich pamięci.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego

złożyli życzenia naszym nauczycielom z okazji przypadającego DNIA KOMISJI  EDUKACJI  NARODOWEJ, a wszyscy pierwszoklasiści zaśpiewali ,,100 LAT”.

Cała uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIADCIM100MEDIA DCIM100MEDIA DCIM100MEDIA

_____________________________________________________________

Spotkanie integracyjne

Dnia 3 października odbyło się ognisko integracyjne dla klasy IV „b” i VI „b”.
Na początku szóstoklasiści losowali swoich podopiecznych, po czym obie nasze klasy udały się w kierunku stadionu, gdzie czekało już rozpalone ognisko. Wszyscy zaczęliśmy piec kiełbaski i chleb, bo byliśmy już trochę głodni. Podczas ogniska zaszczyciła nas swoją obecnością Pani
Dyrektor, czym byliśmy wszyscy zachwyceni. Rozmowom, żartom i śmiechom nie było końca.

Po zjedzeniu większość osób z naszych klas poszła grać w piłkę nożną. Wszyscy
doskonale się bawiliśmy. Około godziny 12.30 ze świetnymi humorami wróciliśmy
do szkoły.

Dziękujemy naszym rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji ogniska.

Relacja Aleksandry Krawczyk z kl. IV „b”, Kamila Neród z kl. VI „b”

int1 int2 int3

____________________________________________________________

Próbna ewakuacja w Szkole Podstawowej  w Łaszczowie

W dniu  02.10.2014 r. o godzinie 10.20. zostały przeprowadzone ćwiczenia z  próbnej ewakuacji w naszej szkole. Celem ćwiczeń było sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji, zapoznanie uczniów i pracowników z procedurami postępowania w przypadku wybuchu pożaru lub innego zagrożenia, sprawdzenie zasad przestrzegania zasad ewakuacji. W ewakuacji uczestniczyło 265 osób: 238 uczniów, 15 nauczycieli i 11 pracowników niepedagogicznych. W ciągu 4,5 minuty wszyscy opuścili  pomieszczenia, które następnie zostały sprawdzone przez dwóch nauczycieli. Na boisku szkolnym do dyrektora szkoły  zostały zgłoszone przez opiekunów stany liczbowe grup, które znajdowały się pod ich opieką. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Zespoły klasowe pod opieką nauczycieli wróciły do sal lekcyjnych. Ćwiczenia odbywały się pod kontrolą Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaszczowie.

DSC_0022 DSC_0033DSC_0029

_________________________________

Dyskoteka Szkolna – Dnia 30.09.2014 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna z okazji Dnia Chłopaka połączonego z otrzęsinami klas czwartych, która trwała od godz. 16.00 do godz. 20.00.

Podczas otrzęsin młodsi koledzy zostali poddani rozmaitym próbom odwagi, sprawności i wiedzy. Koleżanki reprezentujące klasy starsze: Klaudia Wronka i Zuzanna Swatowska zadawały czwartoklasistom rozmaite pytania. Niektóre z nich brzmiały tak:

3 x 3 to ,, jest” 6 czy ,,są” 6?   Odp. To jest 9.
W jednej ręce trzy mam jaja w drugiej ręce trzy mam jaja ile jajek mam?    Odp. Mam 6 jajek.
Gdy ktoś odpowiedział błędnie musiał ponieść zasłużoną karę- czyli zjeść papkę (budyń).

Na szczęście wszyscy czwartoklasiści udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano ucznia czwartej klasy w Szkole Podstawowej w Łaszczowie.

Jak zwykle starsi koledzy nie zapomnieli o ,,kotowaniu”, ale wszystko odbyło się w formie dobrej zabawy. Każdy wrócił do domu bardzo szczęśliwy i zadowolony.

e1  e2

e3 e4

_______________________________________________________

W dniu 12 września 2012 odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone one były debatą i ciszą wyborczą. W debacie chętnie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Podczas spotkania przedwyborczego, kandydaci do SU przedstawili swój program wyborczy, po którym nastąpiła wymiana poglądów na temat przedstawionych programów. W wyborach wzięło udział 243 uczniów z klas I – VI. Według ustalonych zasad wszystkie karty zawierały ważne głosy. Komisja Wyborcza w składzie: Zuzanna Swatowska oraz Mateusz Zwolak stwierdziła, że zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego do Rady SU zostały wybrane osoby, które otrzymały największą liczbę głosów. Oto oni:

– Przewodniczący SU: Michał Swatowski

– Z-ca Przewodniczącego: Zuzanna Dorota

– Skarbnik: Klaudia Wronka

– Sekretarz: Jakub Dublowski

– Członkowie: Wiktoria Rawska, Oskar Podolak

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031