W dniu 12 stycznia 2024 roku o godzinie 18.00 kolędowaliśmy dla Jasia i Leosia

Jan Józef Seń – czteroletni mieszkaniec Naszej pięknej Gminy Łaszczów, przyszedł wylew I i II stopnia, przez miesiąc hospitalizacji walczył z niewydolnością  oddechową, niedokrwistością wcześniaczą i zespołem zaburzeń oddychania. Potem przyszła rozszerzona diagnoza – mózgowe porażenie dziecięce. Kochająca rodzina, dziadkowie, mama, tata, rodzeństwo zrobią wszystko, aby mądry, dzielny i uśmiechnięty Jaś mógł kiedyś samodzielnie biegać i bawić się. Dziś potrzebuje intensywnej i kosztownej rehabilitacji. 

Leon Banasiewicz, uśmiechnięty dwulatek, siostrzeniec mieszkanki Naszej Gminy w swoim krótkim życiu przeszedł operację serduszka, ma w główce zabezpieczonego tętniaka, teraz pozostały problemy ze wzrokiem. Leoś widzi, ale musi być poddawany kosztownej terapii widzenia i rehabilitacji specjalistycznej. Serduszko Leosia jest uratowane, teraz Leoś z rodziną walczą o sprawność. Dlatego potrzebuje terapii widzenia i rehabilitacji.

Trudno jest opisać ten mroźny i śnieżny wieczór, 12 stycznia 2024 r. W pamięci pozostanie jako ciepły i tętniący życiem. Goście – mieszkańcy Gminy Łaszczów i nie tylko licznie odwiedzili progi Naszej szkoły. Na „scenie” mogliśmy usłyszeć piękne wykonania wierszy, kolęd i pastorałek, ale także tańczące przedszkolaki.  Zgodnym chórem dla Jasia i Leosia śpiewały przedszkolaki, uczniowie ze szkoły, absolwenci szkoły, rodzice i nauczyciele. Wszystkim na scenie dyrygowali Państwo Marzena i Arkadiusz Kłyż.

Rada Rodziców Szkoły oraz Nasi liczni przyjaciele dołożyli starań, aby od serca pieczone ciasta były spakowane w pojemniczki. Następnie przygotowali Kiermasz podczas którego można było za przysłowiową „złotówkę” nabyć różności (np. ciasta, kolczyki, opaski, wisiory, anioły, gadżety z Łaszczowa, jabłka i wiele innych) przekazane przez wiele osób zaprzyjaźnionych i współpracujących z Nami. Młodzi wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariackiego z uśmiechem i radością witali gości. Przygotowana prezentacja wyświetlana na ścianie sali pokazywała wszystkie ostatnie nasze działania. 

Dziękujemy anonimowym darczyńcom oraz instytucjom i osobom prywatnym, którzy przyczynili się do zebrania kwoty 14 960,29 zł z przeznaczeniem na rehabilitację chłopców. Dziękujemy: pracownikom Urzędu Miejskiego w Łaszczowie,  Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Lub., SKR w Łaszczowie, Grupie Motocyklowej KORONA Łaszczów,  EURO-BRUK Adam Wronka, GOK w Łaszczowie, pracownikom firmy ARPIS, Domex, KGW „Fuksja”, KGW „Cyganeczki”, KGW „Wólczanki”, Gospodarstwo Sadownicze Marek Kudach, pracownikom „Delikatesy Centrum”, „Biedronka”, firmy „PANDA” w Łaszczowie, sklepu AGG-CENTRUM w Łaszczowie, OSP w Łaszczowie, Klubu Wolontariusza Szkoły, Sklepu Spożywczo-Mięsnego w Łaszczowie, Panu Wojciechowi Seń, Pani Barbarze Bataszow, Pani Paulinie Mrozik, Pani Lucynie Winnickiej, Panu Witoldowi Wojciechowskiemu, Radzie Rodziców Przedszkola i wielu innym.

Wszystkim uczestnikom Koncertu w Nowym Roku życzymy nieustającej pasji do realizacji celów, siły w pokonywaniu wyzwań i nieskończonej radości z każdego małego sukcesu. Niech każdy dzień będzie krokiem do spełnienia marzeń. Życzę zdrowia, które jest najważniejsze, miłości, która ogrzewa serce, i uśmiechu, który nie znika z twarzy. Niech każdy dzień w Nowym Roku będzie lepszy od poprzedniego!

Bohaterom naszego Koncertu przesyłamy moc serdeczności i życzenia zdrowia 🙂

/-/Aneta Tywoniuk-Małysz