W dniu 8 grudnia 2023 r. 22 uczniów Naszej szkoły uczestniczyło w Mikołajkowym Turnieju Szachowym zorganizowanym przez Panią Iwonę Michniak. 

W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia w Naszej szkole , byliśmy świadkami niecodziennego wydarzenia. W Sali 45 – plastycznej uczniowie nie malowali tylko odbył się I Mikołajkowy Turniej Szachowy. Po krótkim wstępie dotyczących zasad i postępowanie w trakcie sparingu uczestnicy usłyszeli wyczekiwane: „rozpoczynamy rundę pierwszą”.

Sportowa walka na dystansie 4 rund została rozpoczęta. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem – wystąpiło łącznie 22 zawodników. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 4 rund 10-minutowych. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i przyjaźni.
Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów.
Wyniki turnieju:
I miejsce – Karol Nowoświat klasa 3b
I miejsce – Wojciech Furgała klasa 7b
II miejsce – Patryk Jaroń klasa 7b
III miejsce – Maja Ozimek klasa 3a

Uczestnicy: Kacper Kopiec klasa 6a, Hubert Michniak klasa 6b, Jakub Piękny klasa 6a, Wronka Antoni klasa 7b, Stawiarz Wojciech klasa 7a, Michniak Aleksandra klasa 4b, Talabski Jakub klasa 6a, Wybenda Maciej klasa 6a, Mękal Paweł klasa 6a, Kudełka Anna klasa 7a, Byś Miłosz klasa 7a, Byś Lena klasa 3b, Jarszak Nikodem klasa 1a, Oliwier Byś klasa 4b, Karolina Lembryk klasa 1a, Hanna Golik klasa 2b, Zuzanna Brzezicka klasa 6b, Amelia Wronka klasa 2b, Maja Brzezicka klasa 7a.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie życzy wszystkim dalszych sukcesów.

Nagrody (medale oraz czekolady) ufundowała Rada Rodziców Szkoły. Dziękujemy.