W piątek, 10 listopada 2023 r.  w Naszej szkole z udziałem dzieci 5 i 6-letnich z przedszkola odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, kiermasz Babeczek Niepodległościówek oraz Loteria Toffifi. Natomiast w przedszkolaki wierszem i piosenkami radośnie świętowały.

   

 

W Łaszczowie, 11 listopada 2023 r. był dniem pochmurnym i deszczowym, ale w Naszych gorących sercach panował odświętny nastrój. Wszak, to Dzień Niepodległości. Biało-czerwone flagi dumnie powiewały, okazale prezentowały się poczty sztandarowe (w tym dwa Nasze – ze sztandarem szkoły podstawowej oraz Armii Krajowej), uczennice z Naszej szkoły w progach świątyni witały wszystkich gości i przypinały kotyliony.. Szpaler młodych kadetów z Liceum Ogólnokształcącego w Łaszczowie oraz piękna część artystyczna w ich wykonaniu dała nam nadzieję i utwierdziła w przekonaniu, że należy pielęgnować przeszłość, celebrować teraźniejszość oraz kreować przyszłość..