Start » AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

ROK SZKOLNY 2018/2019

WYCIECZKA DO ZAMOŚCIA

28 września klasy : I ,,a”, II „b” i III „a” wyjechały  na  wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu, jednej z głównych atrakcji turystycznych w naszym regionie. Dzieci obserwowały wiele zwierząt, zarówno europejskich jak i egzotycznych.  Poznały gatunki zagrożone wyginięciem. Zoo to miejsce atrakcyjnej i pouczającej rozrywki, a zarazem miejsce gdzie uczniowie miło spędzili czas w towarzystwie kolegów i koleżanek.

zoo1 zoo2 zoo3

__________________________________________________

04 października  w naszej szkole gościliśmy słynnego iluzjonistę Benny Khermayer’a, który  grą ludzkiego sprytu i rozumu ze zmysłami człowieka, odkrył przed nami świat Iluzji. Przedstawił świat z innej perspektywy i pokazał to, co dla nas wydaje się niemożliwe u niego staje się możliwe.

il 1 il 2

________________________________________________

DEMOKRATYCZNE WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 21 września 2018 roku przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Jak co roku wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Komisja wyborcza w składzie: Magda Niedorys, Weronika Kusa, Katarzyna Godzińska, Kacper Pasieczny, Panas Kewin – czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała komisyjnego przeliczenia głosów. Nauczycielami nadzorującymi przebieg wyborów byli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Emilia Grądkowska oraz p. Igor Hawor

Zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego i Regulaminem Wyborów w skład samorządu weszły osoby o największej liczbie głosów z następującym przydziałem czynności w bieżącym roku szkolnym:

  1. Gabriela Chodurska kl. III b GIM – 45 głosów- PRZEWODNICZĄCA SAMORZĄDU
  2. Wiktoria Malec kl. 8a – 44 głosy – ZASTĘPCA
  3. Maciej Bakun kl. 8 b – 43 głosy.- SKARBNIK
  4. Wiktoria Lembryk kl. 5 b – 36 głosów.- SEKRETARZ

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

_________________________________________

W dniu 19.09.2018 r. uczniowie klas IV wyjechali do Parku Wodnego w Chełmie. Głównym celem wyjazdu było rozwijanie aktywności ruchowej wśród dzieci, propagowanie zdrowego trybu życia, kształtowanie właściwych zachowań w miejscach publicznych. W trakcie pobytu na basenie, widoczna była integracja grupy, co dobrze wpływa na relacje między rówieśnikami. Wyjazd dostarczył uczestnikom wiele radości i przyjemnych wrażeń.

basen

_________________________________________________

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 3 września 2018 r. mszą św. w Kościele Parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Łaszczowie, w której uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły, uczniowie, rodzice i nauczyciele. Po mszy św. wszyscy udali się na ogólne spotkanie, które odbyło się w sali gimnastycznej naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przebiegała  zgodnie z ceremoniałem szkoły. Pani  Dyrektor Lidia Tucka powitała  zebranych uczniów oraz  gości  –  Burmistrza Miasta i Gminy Pana Cezarego  Girgiela, ks. Krzysztofa Świtę, Przewodniczącą Rady Rodziców , rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło zostali powitani nasi pierwszoklasiści. W dalszej części wystąpienia przedstawiła priorytetowe zadania szkoły na rok szkolny 2018/2019  i życzyła uczniom,  i nauczycielom wytrwałości oraz sukcesów w nowym roku szkolnym. Pan  Dyrektor  Cezary Bednarski przedstawił wychowawców poszczególnych klas.  Po zakończeniu oficjalnej uroczystości uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do swoich klas.

______________________________________________

 

Kalendarz

Październik 2018
P W Ś C P S N
« kwi    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031