Start » Aktualności

Aktualności

ROK SZKOLNY 2017/2018

W dniach 12 – 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbywały się spotkania profilaktyczne z Kierownikiem Komisariatu Policji w Łaszczowie P. Urszulą Świderek. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI, VII, II G i III G, którzy mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej kwestii zagrożeń w cyberprzestrzeni, bezpiecznego poruszania się na drodze oraz odpowiedzialności dzieci i nieletnich za popełnione wykroczenia, czy przestępstwa. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a w zamian otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi, które pomogły im zrozumieć trudne kwestie. Przykłady z działań Policji ubogaciły spotkanie i posłużyły ku przestrodze.

Mamy nadzieję, że pogłębiona wiedza ustrzeże młodzież przed działaniem niezgodnym z prawem i jego karnymi konsekwencjami.

____________________________________________

promy„Promyczek Radości”

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła PCK PSP w Łaszczowie, udało się już po raz piąty, zorganizować akcję charytatywną pod hasłem „Promyczek Radości”. Bezinteresowna praca naszych Wolontariuszy oraz ofiarność członków całej społeczności szkolnej pozwoliły na zakup dwóch zestawów zabawek, które zostały przekazane dla podopiecznych tomaszowskiego szpitala. Zainicjowana przez nas akcja ma na celu wsparcie małych pacjentów w walce z chorobą, rozłąką z domem, rodziną, a personelowi oddziałów dziecięcych ułatwić jakże niełatwą pracę.

Wierzymy, że ofiarowane przez nas upominki oraz życzenia świąteczne wywołały uśmiechy na twarzach zmagających się z cierpieniem i bólem dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przeprowadzenie akcji, a wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu za okazane serce i wsparcie naszej inicjatywy.

 

Opiekunowie i Wolontariusze
Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK

_____________________________________________________

list„Marzycielska Poczta”  – to kolejna wielka i piękna akcja, która niesie nie tylko wiele radości chorym i cierpiącym dzieciom z całej Polski, ale także mnóstwo frajdy i spełnienia osobom pomagającym.  Dzieci z Marzycielskiej Poczty to osoby zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.   Akcja  polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W profilach prezentowanych na stronie fundacji można odnaleźć najważniejsze informacje o potrzebujących, ich zainteresowaniach, krótkie biografie czy zdjęcia.

W drugiej połowie marca zorganizowaliśmy akcję pisania listów w naszej szkole. Do akcji włączyli się uczniowie klas VI i VII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Tym razem 53 listy trafią do 11 spośród 50 dzieci, którym pomaga „Marzycielska Poczta”.  Mamy nadzieję, że ten drobny gest z naszej strony doda im sił, a ich rodzicom otuchy do niełatwej walki z chorobą. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list. Wierzymy, że jakakolwiek informacja zwrotna sprawi, że  nie będą to nasze pierwsze i ostatnie listy, jakie ślemy do chorych dzieci. Liczymy na to, że będą to początki nowych znajomości, być może przyjaźni… i że grono chętnych do pomocy i tych potrzebujących będzie rosło wraz z kolejnymi edycjami „Marzycielskiej Poczty” w naszej szkole.

Opiekunowie i Wolontariusze
Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK

_______________________________________

Nowy obraz

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą uczniowie i pracownicy szkoły.

_____________________________________________________

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów naszej szkoły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Na pierwszych dwóch lekcjach uczniowie starszych klas VI i VII wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje w klasach młodszych. Kolejna lekcja odbyła się na dużej sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wykonywali klasowe plakaty wiosny. Piękne i kolorowe plakaty można podziwiać teraz na korytarzach szkolnych. Ostatnim etapem świętowania Pierwszego Dnia Wiosny były rozgrywki klasowe w gry planszowe. Wszystkie działania podejmowane w ramach rozgrywek  miały charakter zabawowy i ćwiczyły  logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów. Rozgrywki klasowe miały również za zadanie popularyzację gier, jako ciekawego sposobu na spędzanie czasu wolnego oraz propagowanie wśród dzieci postaw fair play.

 

Zapraszamy do galerii.

_________________________________________________

Konkurs Matematyczny  MiMAK (Milusińskich Matematyczny Konkurs)

Dnia 22 marca 2018r.odbył się w Szkole Podstawowej w Łaszczowie II etap konkurs MiMAK.

Organizatorem konkursu jest LSCDN Oddział w Zamościu.

Celem konkursu jest: wyłonienie najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej, rozwijanie uzdolnień matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym, zwiększenie efektywności pracy z dziećmi zdolnymi, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich.

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych z  Nabroża i Zimna oraz uczniowie naszej szkoły z klasy III a i III b –  razem 17 uczniów .

W ciągu godziny uczniowie zmagali się z 12 zadaniami.

Do następnego etapu zakwalifikował się uczeń klasy III a – Szymon Mrozik

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

_________________________________________________

WIELKI SUKCES ZUZI!

            W środę, 14 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie recytatorzy z klas VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. J.Czechowicza  i poetów Polski Niepodległej.

Uczennica klasy VII b, Zuzanna Dorota otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Organizatorzy imprezy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji: warsztaty recytatorskie prowadzone przez aktorkę Panią  Irenę Jun. Wieczorem, 14 marca  uczestnicy konkursu i instruktorzy mogli wysłuchać pięknych recytacji poezji Czechowicza, Tuwima, Przybosia, Wierzyńskiego w wykonaniu aktorki.

15 marca uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Kaplicy Św. Trójcy na Zamku.

Po południu w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku miał miejsce Koncert Laureatów Konkursu i jego posumowanie.

Konkurs odbył się  patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty.

______________________________________________

KOLEJNY SUKCES ZUZI!

2 marca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbył się etap wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Poetów Polski Niepodległej. Wzięła w nim  udział uczennica klasy VII b Zuzanna Dorota, która  jako jedna z trzech osób z województwa (w swojej kategorii) zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

Gratulujemy  Zuzi  sukcesu i życzymy powodzenia w  etapie ogólnopolskim.

zuzia

______________________________________________

wykleci

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”  – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

1 marca 2018 roku młodzież naszej szkoły uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez symboliczne zapalenie zniczy przed tablicą Żołnierzy Ruchu Oporu na Placu Aleksandra Łaszcza. Był to akt patriotycznej postawy naszych uczniów, którzy wiedzą że wolną, demokratyczną Polskę zawdzięczają niezłomnym żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i stawiali opór sowietyzacji Polski oraz podporządkowaniu jej ZSRR. Przy pomniku spotkaliśmy emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, pana Stanisława Baja, który wspominał Żołnierzy Wyklętych z Łaszczowa. (BH)

________________________________________________

W dniu 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy VII a: Antoni Kuczma i Karol Marczak reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym” Mistrz Komputera”.Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin. patronatem naukowym Patronat naukowy: Rektora Politechniki Lubelskiej Pan prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko.
Konkurs odbył się w Lublinie  w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, ul. Radości 13. Opiekunem uczniów była Grażyna Ponikowska – Czok.

___________________________________________

Memory MasterLAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MEMORY MASTER

 Kolejna edycja konkursu „ Memory Master” została  rozstrzygnięta. Uczniowie rywalizowali w  pięciu kategoriach wiekowych tj.  klas III i II oddziałów gimnazjalnych oraz VII, VI, i V szkoły podstawowej.

Laureatami konkursu edycji jesiennej 2017 zostali następujący uczniowie:

Gabriel Budzyński kl. III a, Monika Johan kl. III a, Weronika Piasecka kl. III a, Paula Szczepaniak kl. III a, Nikola Pieprzowska kl. II a, Gabriela Chodurska kl. II b, Aleksanda Piwko kl. II b, Klaudia Szyper kl. VII a, Zuzanna Dorota kl. VII b, Oliwia Bielecka kl. VI a

Wyróżnienie:

Aleksandra Hawrylak kl. III a, Tomasz Bodeńko kl. V a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych edycjach.

___________________________________________

,,Najlepsi uczniowie”, takie miano uzyskali ci uczniowie, których średnia ocen za I półrocze wyniosła co najmniej 4,75. Wśród wyróżnionych uczniów znalazło się 32 uczniów – 23. dziewcząt i 9. chłopców.

Najwyższą średnią ocen uzyskały dwie uczennice z klasy VI a – Oliwia Bielecka i Dominika Pasierb po 5,27.

Drugą lokatę zajęła Zuzanna Dorota z kl. VII b ze średnią 5,21.

Ze średnią 5,09 jest troje uczniów: Szymon Smyk kl. IV c, Natalia Stepuch kl. IV b i Bartłomiej Zubiak z klasy IV a.

Ucz. kl. VII a Klaudia Szyper ma średnią 5,07, a tuż za nią uplasował się Mateusz Dziura z kl. III b G ze średnią ocen 5,06.

 1. wyróżnionych uczniów uzyskało średnią ocen 5,00. Są to: Gabriela Chodurska kl. II b G, Marcelina Gąsior kl. IV b, Karol Marczak z kl. VII a, Aleksandra Piwko z kl. II b G, Dagmara Płachta kl. VII b, Paulina Seń kl. IV b, Wiktoria Tyska kl. VI b, Justyna Wronka z kl. IV b i Konrad Zając kl. VI a.

Średnią ocen 4,91 uzyskało 4 uczniów: Julia Ciołko z kl. IV a, Julia Kurcman kl. IV c, Wiktoria Lembryk kl. IV b oraz Gabriel Lepionka z kl. IV a.

Aleksandra Hawrylak z kl. III a G uzyskała średnią ocen 4,88, a tuż za nią uplasowała się Magda Niedorys ze średnią 4,86.

5 uczniów uzyskało średnią 4,82. Są to: Nikola Hawrylak kl. IV b, Aleksandra Herman kl. IV a, Jakub Krawczyk kl. IV a, Dawid Kwiecień kl. IV b i Maja Matwiejczuk z kl. V a.

4,81 to średnia ocen 3 uczniów: Barbary Matwiejczuk z kl. III a G, Zuzanny Swatowskiej i Michała Swatowskiego z kl. III b G. Aleksandra Krawczyk z klasy VII b uzyskała średnią ocen 4,79.

____________________________________________

Walentynki 2018

 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynek.
Dlatego jak co roku w naszej szkole w dniu św. Walentego działała poczta Walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie mogli wrzucać kolorowe kartki ozdobione w serduszka do specjalnej skrzynki pocztowej. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Listonoszkami w tym roku były: Zuzanna Dorota i Dagmara Płachta.
 Ponadto Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 14 lutego dniem koloru czerwonego. W związku z tym został ogłoszony konkurs Walentynkowy na najczerwieńszą klasę w szkole. Miło nam poinformować, że klasa I „b” została zwycięzcą konkursu i wygrała słodki upominek dla całej klasy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Przejdź do walentynkowej galerii.
wag wagl

____________________________________________________

AVATARY- mówiące obrazki

Voki – to narzędzie internetowe do tworzenia animowanych postaci, z którymi zapoznali się uczniowie, biorący udział w realizacji innowacji pedagogicznej „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się.” W ramach pracy nad tym zagadnieniem powstały mówiące postacie, zarówno ludzkie jak i zwierzęce, do których każdy samodzielnie mógł dobrać ubiór, tło, głos, akcesoria itp. Powstałe awatary zostały wykorzystane do przekazania życzeń okolicznościowych w rożnych językach.

Efekty naszej pracy: https://padlet.com/xhaidi/c4lj28m67nkv

VOKI 1   

______________________________________________

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Już wkrótce rozpoczynają się upragnione ferie zimowe. To zasłużony czas odpoczynku od nauki i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że dzięki poniższym wskazówkom, wszyscy wrócą do szkoły wypoczęci, radośni i zdrowi. Zanim jednak kartka z kalendarza pokaże 29 stycznia, warto pamiętać o kilku zasadach:

 1. Zjeżdżaj na sankach w miejscach oddalonych od jezdni.
 2. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowisku.
 3. Uprawiając sporty zimowe dbaj o bezpieczeństwo własne i innych.
 4. Jeśli zamoczyłeś ubranie w czasie zabawy na powietrzu, zmień szybko na suche.
 5. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
 6. Nie baw się na zamarzniętym jeziorze.
 7. Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców, opiekunów.
 8. Nie siedź zbyt długo przez komputerem, telewizorem.
 9. Jesteś sam w domu, nie otwieraj obcym.
 10. Pamiętaj o telefonach alarmowych: Policja – 997, Straż Pożarna – 998, Pogotowie Ratunkowe – 999, z tel. komórkowych – 112.

Wszystkim życzymy udanych ferii i do zobaczenia 11 lutego!

____________________________________________

„Dokarmianie ptaków”

Po raz kolejny uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego i Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali przed feriami akcję dokarmiania ptaków. Dzieci przyniosły zboże, kukurydzę, suchy chleb oraz słoninę. Uczniowie klasy IV c wykonali również piękny klasowy karmnik, który został zawieszony na drzewie niedaleko szkoły.
Wszystkie podejmowane przez naszą społeczność szkolną działania świadczą o tym, że nie jest nam obojętny w czasie mroźnej zimy los zwierząt. Gorąco dziękujemy uczniom naszej szkoły za wzięcie udziału w powyższej akcji i liczymy na dalszą współpracę. zapraszamy do galerii.
dok2

_____________________________________________

18 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów wszystkich klas. Podczas zabawy najmłodsi uczestnicy wzięli udział w konkursie na Króla i Królową Balu Choinkowego. I tak oto Królową dyskoteki andrzejkowej została Magdalena Nagowska z klasy IIa, a Królem dyskoteki Szymon Mrozik z klasy IIIa. Gratulujemy szczęśliwcom! Zapraszamy do galerii.

ch8

___________________________________________

NAGRODZENI ZA STROIKI

08 stycznia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lub. odbyło się wręczenie nagród w powiatowym konkursie na ,,Najpiękniejsze szopki i stroiki bożonarodzeniowe”. W kategorii stroiki nagrodzono dwoje uczniów naszej szkoły: Tymona Karczmarczuka z kl. II a – III miejsce w kategorii klas I – III i Dominikę Pasierb – III miejsce w kategorii klas IV – VI. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i liczymy, że za rok znów zachwycicie wspaniałymi pracami.

______________________________________________

WIELKIE GRANIE, CZYLI 26.FINAŁ WOŚP!

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejny raz Orkiestra zagrała także w Łaszczowie. Sztab zorganizowany został przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie już od rana pojawili się na ulicach Łaszczowa, Pukarzowa i Nabroża. Zebrali do puszek 7646.54 zł.  Wieczorem tradycyjnie odbył się happening „Światełko do Nieba”.

Dziękujemy zbierającym fundusze, tym razem na opiekę neonatologiczną, a także tym, którzy datkami wsparli ten szczytny cel. Wdzięczni jesteśmy także osobom, które gorącą herbatą rozgrzały zmarzniętych wolontariuszy. Kwota zebranych pieniędzy w naszej gminie jest coraz większa w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku padnie kolejny rekord.

_____________________________________________

Koncert zespołu dla WOŚP

Dnia 14 stycznia 2018 r. na scenie Galerii Handlowej Twierdza Zamość koncertował nasz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz podczas 26 Finału WOŚP.  Dziękujemy rodzicom młodych artystów za dowóz dzieci na koncert oraz  opiekę.

IMG_20180114_151452 IMG_20180114_151831 IMG_20180114_152633

________________________________________________

Koncert młodych wokalistów w kościele parafialnym w Łaszczowie

W dniu 14 stycznia 2018 roku soliści: Oliwia Bielecka, Aleksandra Herman, Karina Pastuła, zespół wokalny i chór SP Łaszczów w naszym kościele parafialnym wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek.

IMG_20180114_095716

______________________________________________

Zespół wokalny z wyróżnieniem

Dnia 10 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się wojewódzki festiwal muzyczny ,,XVIII Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2018”. Brał w nim udział zespół orz dwie solistki: Aleksandra Herman i Oliwia Bielecka. Zespół w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz zdobył wyróżnienie i otrzymał statuetkę. Sukces cieszy bardzo, bo jest to już kolejne docenienie w województwie naszych młodych artystów.

Gwiazdka 2018 IMG_20180110_113500_1CSola pop

_____________________________________________

W dniu 12 stycznia 2018 r. odbył się wyjazd na lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Brało w nim udział 39 uczniów.

Celem wyjazdu było:

 • wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej;
 • propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego;
 • nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach;
 • rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;
 • pokonywanie własnych słabości i lęków;
 • hartowanie i uodpornienie organizmu;
 • utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

Cele wyjazdu zostały zrealizowane.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w realizacji programu. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu , która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Wyjazd zakończyliśmy wizytą w pizzeri.

l9 l15 l21

Zapraszamy do galerii.

_________________________________________

slonko„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Po raz kolejny udowodniliśmy, że  mamy wielkie serca i potrafimy podzielić się tym co mamy, bo „przecież nawet odrobinę też podzielić można”. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wolontariusze Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w  Łaszczowie zorganizowali w dniach 1- 8 grudnia  zbiórkę darów: żywności długoterminowej, artykułów chemicznych, szkolnych oraz zabawek. Wspólnymi siłami udało się zgromadzić 76 kg żywności oraz 35 sztuk artykułów chemicznych . Zebrane dary zostały przekazane do Sztabu Akcji prowadzonego przez wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, skąd trafiły do najbardziej potrzebujących. Gorąco dziękujemy wszystkim Darczyńcom za Wasze „cokolwiek, na radość, na święta, by mieć nadzieję…”

     Opiekunowie i wolontariusze  Szkolnego Koła PCK

_______________________________________

„Promyczek Radości”

W okresie przedświątecznym nie pozostaliśmy obojętni wobec tych, którzy nie mogli przeżyć  tego radosnego czasu w gronie rodziny, tych, którzy spędzili go z dala od domu, w szpitalach, cierpiąc z powodu choroby. Wolontariusze Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie już po raz czwarty zorganizowali akcję „Promyczek Radości”, której celem była zbiórka funduszy na zakup zabawek dla Małych Pacjentów z tomaszowskiego szpitala. Tuż przed Świętami pudła wypełnione prezentami wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia trafiły do oddziałów dziecięcych, gdzie, mamy nadzieję przyniosą dzieciom wiele radości, a Personelowi szpitala pomogą w wykonywaniu niełatwej i jakże odpowiedzialnej pracy.

Tym samym składamy serdeczne podziękowania wszystkim  ludziom dobrego serca, pełnym empatii i zrozumienia dla ogromu bólu cierpiących w chorobie dzieci za pomoc w pozyskaniu funduszy niezbędnych do zrealizowania naszej akcji. Niech słowa Ks. Mieczysława Malińskiego „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka” będą wyrazem naszej wdzięczności za okazane wsparcie.

Opiekunowie i wolontariusze   Szkolnego Koła PCK

PR

____________________________________________

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią referatu  „Jak możemy pomoc dziecku w nauce?”, którego autorem jest Pani Emilia Grądkowska.

______________________________________________________

Dnia 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się  wieczór kolęd i pastorałek. Chór szkolny, zespół wokalny oraz soliści zaśpiewali kolędy i pastorałki  dla swoich rodziców i bliskich. Koncert młodych artystów wprowadził wszystkich odbiorców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do galerii.

  

____________________________________________

GMINNY KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY

„MÓJ SŁOWNIK ZIMOWO – ŚWIĄTECZNY”

W ostatnim tygodniu przed świętami został rozstrzygnięty Gminny konkurs plastyczno- językowy Mój słownik zimowo – świąteczny”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów gminy Łaszczów.

Jego celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych językiem angielskim oraz niemieckim, ćwiczenie poprawnej pisowni, rozwijanie uzdolnień plastycznych, rozbudzanie wyobraźni twórczej, rozwijanie motywacji do samodzielnej pracy w przygotowaniu do konkursu, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy z języka angielskiego, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz aktywność międzyszkolna.

Kolorowa ekspozycja prac uczniów została przedstawiona na korytarzu szkolnym i cieszyła się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych uczniów, ale również u starszych.

Opiekę nad konkursami sprawowali nauczyciele języków obcych. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach. Wyniki konkursu tutaj.

EG

__________________________________________

12 grudnia 2017 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas VI, VII  i oddziałów gimnazjalnych ,,STOP cyberprzemocy!” W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Wykonali oni prace plastyczne, wśród których komisja konkursowa narodziła uczniów: I miejsce – Paulina Mazur z kl. II b gimnazjum, II miejsce – Mateusz Wawęty z kl. III b gimnazjum, III miejsce – Natalia Marszalec z kl. III b gimnazjum.  Wyróżniono 1 pracę – Dagmary Płachty z kl. VII b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Wystawa pokonkursowa prac znajduje się w OPS w Łaszczowie.

MP

___________________________________________________

Jasełka

     W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.  Zaprezentowali je 21 grudnia 2017 roku , przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat .

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie głos zabrał Pan Burmistrz, który złożył wszystkim świąteczne

życzenia.

Jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem Pani Elżbiety Girgiel, Grażyny

Ponikowskiej – Czok i Ks. Proboszcza Krzysztofa Świtę.

Zapraszamy do galerii.

________________________________________________

20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek. Tradycja śpiewania kolęd zgromadziła zespoły wokalne ze szkół podstawowych i przedszkola gminy Łaszczów. Przegląd rozpoczęła grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Nabrożu Kolonii . Po niej zaśpiewały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie. Jako trzeci był zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Steniatynie. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie z klasy 0-I (w strojach „aniołów” ) ze Szkoły Podstawowej w Zimnie.

Następnie kolędowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie: klasa II, klasa III a ( przebrana stroje kolędników), chór szkolny i wokaliści.

Organizatorami przeglądu byli: Grażyna Ponikowska – Czok i Arkadiusz Kłyż.

__________________________________

Wyniki konkursu „ Stroik  bożonarodzeniowy”

    Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Komisja konkursowa w dniu 18.12.2017 r. ze względu na wysoki poziom artystyczny prac zdecydowała nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie otrzymają dyplomy i upominki świąteczne.

Organizatorami konkursu byli opiekunowie gazetki szkolnej Echo Szkoły: Grażyna Ponikowska – Czok i Anita Wiśniewska.

  

___________________________________________

„Bożonarodzeniowe aniołki z siana w Bibliotece Publicznej w Łaszczowie”

 13 grudnia 2017 roku, uczniowie klasy IV „c” wraz z wychowawcą Emilią Grądkowską uczestniczyli w niezwykłych warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów. Ich celem było pielęgnowanie tradycji ludowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów uczniowie wraz z wychowawcą samodzielnie wykonywali bożonarodzeniowe aniołki z siana. Wystarczyło trochę wyobraźni. Dziękujęmy Paniom z Biblioteki za gościnność, cierpliwość oraz za to, że mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt.
 Po owocnej pracy przyszła chwila relaksu i uzupełnienia sił przy pizzy lub gyrosie w Pizzerii Valentino.
mu10 myd1myd1

Zapraszamy do galerii.

_______________________________________

„Paczka Marzeń”

Grudzień to czas magiczny, niezwykły, radosny, bo to czas, kiedy spełniają się najskrytsze marzenia nas wszystkich, a przede wszystkim dzieci, które nie zawsze mogą liczyć na to czego bardzo pragną.   Dzięki udziałowi w V edycji „Paczki Marzeń”- mikołajkowej akcji charytatywnej Rejonowego Oddziału PCK w Tomaszowie Lub.  mogliśmy spełnić marzenia ośmiorga dzieci z powiatu tomaszowskiego, z tego 7 z terenu Gminy Łaszczów oraz 1 z Gminy Lubycza Królewska. W ramach akcji uczniowie klas 7 oraz II i III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łaszczowie wraz z gronem nauczycieli przygotowali paczki o wartości niespełna 1600 zł. O tym,  co znajdzie się w paczkach decydowały dzieci wytypowane przez Dyrekcję i wychowawców klas I- IV w napisanych przez nich listach do Mikołaja. Uroczystość wręczenia prezentów, w której delegacje uczniów naszej szkoły miały okazję uczestniczyć, odbyła się 15.12.2017r. w restauracji „Roztocze” w Tomaszowie Lub. W imprezie wzięli udział organizatorzy, inicjatorzy – uczniowie Zespołu Szkół  Nr 1 w Tomaszowie   Lub., sponsorzy oraz najbardziej wyczekiwana przez dzieci postać – św. Mikołaj. Po wspólnej zabawie i poczęstunku, z rozpromienionymi twarzami i ramionami wypełnionymi długo wyczekiwanymi prezentami dzieci wróciły do domów, by cieszyć się i wspominać spotkanie z Mikołajem. W ich imieniu składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za okazane serce, za wsparcie, za zrozumienie, a Wolontariuszom Szkolnego Koła PCK za pomoc w rozpropagowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu akcji. (PG)

Opiekunowie i Wolontariusze Szkolnego Koła PCK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Więcej zdjęć w galerii

__________________________________________

„Bądź jak Samarytanin”

Czas  oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to chwile radosne, szczęśliwe, z kolędami i prezentami. Wolontariusze  Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie pamiętają o wszystkich potrzebujących, dbają o to, aby w tym szczególnym czasie nikt nie poczuł się odrzucony czy zapomniany. Swoją pamięcią ogarnęli też Podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski „Samarytanin” w Tomaszowie Lubelskim. To na ich rzecz zorganizowano w Naszej Szkole akcję charytatywną pod hasłem „Bądź jak Samarytanin” , która polegała na zbiórce zabawek i słodyczy. Zebrane przez nas artykuły posłużyły do przygotowania paczek dla Podopiecznych Stowarzyszenia, dając im tym samym okruszek nadziei na przeżycie wesołych Świąt oraz lepsze jutro w nadchodzącym Nowym Roku.

W imieniu Zarządu, Pracowników, Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia składamy serdeczne podziękowania za samarytańską postawę wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. (PG)

sam

____________________________________________________

Sukces Zuzi!

28 listopada 2017 roku uczennica klasy VII b – Zuzanna Dorota wzięła udział w etapie wojewódzkim  21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.  Jury przesłuchało 101 recytatorów z całego województwa lubelskiego i wyłoniło laureatów Konkursu. Jednym z nich została Zuzia!

Gratulujemy jej sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

____________________________________

Mikołajki 2017- ‚,Powitajmy Św. Mikołaja!”

W środę 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj!
Już od rana rozdawał prezenty w klasach, sprawiając wielką niespodziankę dzieciom z klas 1-3. Oczekiwanie na spotkanie z nim umilały elfy – uczniowie klas 5, 6 a i 6 b, którzy realizowali III edycję promocyjnej akcji czytelniczej ‚,Cała szkoła czyta  o świętach i prezentach‘‘ przygotowaną przez Bibliotekę Szkolną. Wszyscy uczniowie klas 1-6 gorąco przywitali niecodziennego gościa podczas uroczystego spotkania na udekorowanej sali gimnastycznej. Mikołaj obejrzał i wysłuchał montażu wierszy i piosenek zimowych pod tytułem „Powitajmy Św. Mikołaja!” w wykonaniu uczniów klasy 6a i chóru szkolnego. Nie zabrakło wspólnego śpiewania popularnych refrenów, a także tańca w kółeczku razem z gościem.

Ponadto Św. Mikołaj wspólnie z P. Dyrektor Lidią Tucką i P. Dyrektorem Cezarym Bednarskim wręczył dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w Szkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym ‚,List do Św. Mikołaja‘‘, a także  w Szkolnym Konkursie Czytelniczym ‚,Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego‘‘.

Wszyscy uczniowie  otrzymali słodki upominek ufundowany przez Szkolną Radę Rodziców. Dziękujemy!!!

Nauczycielom – opiekunom, którzy  przygotowali Mikołajki :

 1. J. Krzysica, p. E. Hałasa, p. A. Kłyż, p. E. Sachryń, p. A. Hałasa, p. I. Hawor, również dziękujemy!

Następne takie spotkanie za rok!!!

  

Zapraszamy do galerii.

 Uczniowie nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Literacko –Plastycznym „List do Świętego Mikołaja!‘‘

_____________________________________________________

W dniu 04.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Łaszczówce  odbył się REJONOWY  KONKURS  POLSKIEJ  POEZJI  RELIGIJNEJ „PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ  KINGI”  naszą szkołę reprezentowała  Oliwia Bielecka z klasy VI „a”. Uczennica za recytatorską interpretację poezji religijnej podczas rejonowych eliminacji  została wyróżniona.

king1 king2 king3

____________________________________________________

Konkurs recytatorski „Przyroda w poezji”

W dniu 30.11.2017r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III. Organizatorem konkursu było SK LOP. Uczestniczyło w nim 20 uczniów. Komisja w składzie: p. C. Bednarski, p. I. Chromiec i  p. E. Hałasa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Przemysław Chmielewski – kl. I „b”,

II miejsce – Radosław Mroczkowski – kl. III „a”,

III miejsce – Piotr Oleńczuk – kl. I „a”.

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Płachta – kl. I „b”, Tymon Karczmarczuk – kl. II „a”, Magdalena Nagowska – kl. II „a” , Ilona Mikuła – kl. II „a’.

Prezentacje wszystkich uczestników były ciekawe. Gratulujemy!

  

_________________________________________________

30 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim został podsumowany Powiatowy Konkurs Multimedialny: „Najpiękniejsze miejsca przyrodnicze w mojej miejscowości”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Bielecka kl.VI a, Weronika Kusa kl.VII a, Karol Marczak kl.VII a.  W kategorii klas IV – VI Oliwia Bielecka zajęła I miejsce, w kategorii klasa VII Karol Marczak zajął II miejsce, a Weronika Kusa została wyróżniona.

mul1 mul2 mul3 mul4

_______________________________________________

W listopadzie w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w piłkę nożną dziewcząt i chłopców.  Do zawodów przystąpiło 11 drużyn żeńskich i 12 męskich. Zawody rozgrywane były systemem  „każdy z każdym”, za zwycięstwo drużyna uzyskiwała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. Klasyfikacja końcowa tutaj

wf1 wf2 wf3 wf4 wf5 wf6

__________________________________________________

„Andrzejkowy wieczór wróżb”

 30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy wiewczór wróżb zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wszystkie dziewczęta tego wieczoru chciały poznać swoją przyszłość. Były wróżby z butów ustawianych jeden za drugim, z kości baranich rzucanych psom czy ze sztachet w płocie. Oczywiście, chodziło o jedno, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż.
 W naszej szkole również nie mogło zabraknąć wieczoru poświęconego wróżbom, dlatego Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników dyskoteki andrzejkowej kilka wróżb, aby każdy mógł zapoznać się ze zwyczajami tego dnia. Było mnóstwo zabawy, śmiechu oraz tańca. Wszyscy uczniowie klas 1-7 długo zapamiętają ten wieczór spędzony w niezwykłej, tajemniczej oraz andrzejkowej atmosferze.
an1 an14 an15
Zapraszamy do galerii

___________________________________________________

W dniu 28. 11. 2017 r. odbyła się wystawa biblioteczna z okazji 110 rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego: ,,Stanisław Wyspiański – wybitny artysta epoki Młodej Polski”. Hasła tematyczne wystawy to: ,,Życie i twórczość”, ,,Wybrane myśli artysty”, ,,Słynne obrazy”. Podczas wystawy prezentowane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, książki biograficzne i reprodukcje obrazów. Eksponowane zbiory zgromadzono we współpracy z innymi bibliotekami i rodzicami.

Wystawę przygotował aktyw biblioteczny w składzie: Weronika Kusa z klasy VII a, Aleksandra Tchórzewska z klasy VII b, Gabriel Budzyński, Weronika Furgała, Jowita Górnik, Barbara Matwiejczuk, Weronika Piasecka, Julia Piwko i Klaudia Wronka z klasy III a (oddziału gimnazjalnego), pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Pasternak i p. Elżbiety Gmitrowicz.

b1 b2 b3 b4 b5 b6

____________________________________________

INNOWACJA  PEDAGOGICZNA
QUIZLET czyli fiszki online
Jeśli chcesz poznać ciekawą metodę nauki słówek, zapraszamy do zapoznania się z aplikacją na stronie https://quizlet.com/pl. Quizlet jest darmową platformą edukacyjną do nauki słownictwa na sześć różnych sposobów, tj. fiszki, tryb nauki, rozsypanka, dyktando, test, wyścig z czasem. Można przeglądać zestawy już przygotowane przez innych użytkowników, jak również tworzyć własne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z ćwiczeniami przygotowanymi przez uczniów klas II gimnazjum, biorących udział w realizacji innowacji pedagogicznej „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się.” Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Anety Hałasy, p. Patrycji Grzesik, p. Barbary Gardzioły – Sobczuk poznają kolejne narzędzia TIK. Interaktywne quizy stworzone przez nich na platformie Quizlet stanowią bazę gotowych pomocy dydaktycznych, które może wykorzystać każdy użytkownik sieci.

Ćwiczenia: https://padlet.com/xhaidi/mn4alt1e5fq6

quizlet

______________________________________________

21 listopada 2017 r. odbyła się wywiadówka śródokresowa, połączona z pedagogizacją rodziców. Rodzice uczniów klas I uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami PPP w Tomaszowie Lub. dotyczącym ,,Radzenia sobie z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi”. Wychowawcy klas VI i VII przedstawili rodzicom wskazówki z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rodzice uczniów z oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w szkoleniu nt. zaburzeń odżywiania, siecioholizmu, depresji ich następstw. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców odsyłamy do materiałów źródłowych z przeprowadzonej pedagogizacji – pobierz. Uczniowie klas VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych już rozpoczęli cykl zajęć warsztatowych nt. wspomnianych zagrożeń. Zajęcia prowadzi pedagog szkolny p. Marta Pasierb.

________________________________________________

BRAWO ZUZIA!

18 listopada 2017 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się
21. Jesienny Konkurs Recytatorski (eliminacje powiatowe). Obecna edycja inspirowana była twórczością Bolesława Leśmiana – poety związanego z naszym regionem. Recytatorzy, to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Uczennica naszej szkoły – Zuzanna Dorota z klasy VII b jako jedyna
w kategorii: szkoła podstawowa- klasy IV-VII zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tego konkursu.

Gratulujemy Zuzi niemałego sukcesu i życzymy zwycięstwa w następnym etapie!

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Izabela Chromiec

 

___________________________________________

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

10 listopada 2017 roku odświętnie ubrani uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie uczcili najważniejsze święto narodowe. Wspólnie odśpiewali hymn państwowy, a następnie obejrzeli akademię przedstawiającą drogę Polski do niepodległości w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum oraz szkolnego chóru. Uczniowie zachwycali swoimi talentami oraz godną naśladowania postawą patriotyzmu. Jesteśmy dumni, że młodzi ludzie potrafią docenić trud naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość Polski. (BH)

  

__________________________________________

8 listopada uczniowie z klas VI uczestniczyli w warsztatach świecowych zorganizowane przez GOK w Łaszczowie. Była to okazja do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Każdy uczestnik ułożył mozaikę z różnych kolorów piasków oraz innych ozdób (muszli, koralików, cekinów, suszonych owoców). Obejrzyjcie, jak pracowali uczniowie w galerii.

sw4 sw12 sw17

____________________________________________

„Dzień Wszystkich Świętych: Czas refleksji i zadumy”

Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. W okresie przedświątecznym sprzątamy groby naszych zmarłych, zanosimy kwiaty, palimy znicze. Chcemy w ten
sposób pokazać, że pamiętamy…
Dlatego właśnie w związku ze zbliżającymi się świętami listopadowymi, uczniowie naszej szkoły, na czele z Samorządem Uczniowskim, jak co roku zgodnie z tradycją, zaangażowali się w przygotowania obchodów Wszystkich Świętych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uporządkowali groby byłych kierowników szkół na cmentarzu w Łaszczowie oraz zapalili znicze.

__________________________________________________

W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez naszych uczniów w technice dowolnej. Wśród licznie zgromadzonych prac uczniowskich pojawiły się różańce wykonane min z kasztanów, żołędzi, żelków, nakrętek …itp.
Wszystkie prace zostały wykonane bardzo solidnie i poprawnie. Po niełatwym wyborze pierwsze miejsce zajęła Maria Baj z IV a  drugie Julia Kurcman z IV c , trzecie Aleksandra Garbacz.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

lod2 lod3 lod4
Dodatkową zaś niespodzianka dla naszych uczniów był wyjazd zorganizowany przez nasza parafię na lodowisko.

roz1 roz3 roz4 roz2

________________________________________________

25 października uczniowie klas IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych mydlarskich zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie.  Uczniowie  samodzielnie wykonywali kostki mydła glicerynowego o rozmaitych wzorach, zapachach i kolorach z zatapianymi  gadżetami: suszonymi płatkami kwiatów, muszelkami, kolorowymi koralikami. Na koniec warsztatów własnoręcznie wykonane mydełko zapakowane w ozdobny woreczek z etykietą uczniowie zabierali do domu.

myd1 myd2 myd3

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Lekcja historii w Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu.

25 października 2017 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej „Wokół żydowskiej tradycji dnia codziennego i świątecznego – o kulturze Żydów polskich.”. Następnie, pod kierunkiem przewodnika, zwiedzili wystawę historyczną „Bełżec – obóz zagłady” oraz pomnik upamiętniający 500 tys. ofiar niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu, pomordowanych od marca do grudnia 1942 roku. Uczniowie poznali tragiczną historię Holocaustu oraz uświadomili sobie prawdziwą wartość życia, wolności i pokoju. (BH)

bh1 bh5 bh10

Zapraszamy do galerii

______________________________________________

Nowy obraz (11)

______________________________________________

W piękny słoneczny wtorek, tj. 17 października 2017 r., duża grupa naszych uczniów- klas IV brała udział w wycieczce na pogranicze polsko- ukraińskie.

Punktem pierwszym wycieczki była Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej. Wszyscy mogli zobaczyć od środka jak wygląda praca strażnika granicznego. Mogli również obejrzeć sprzęt jakim posługują się funkcjonariusze oraz z nimi porozmawiać o ich ciężkiej, ale znaczącej pracy.

W ramach wycieczki uczniowie odwiedzili również Szkółkę Leśną, w której Pan Marcin Żołdak- Leśniczy Leśnictwa Tarnoszyn w Nadleśnictwie Mircze oprowadził naszych uczniów po szkółce, pokazał jak oznaczone są sadzonki, w jaki sposób są pielęgnowane. Podczas spaceru dzieci oglądały poletka sadzonek drzew iglastych i liściastych oraz poznały czynności związane z pracą w szkółce leśnej.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta przy pasie granicznym. A plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, które po leśnych spacerach szybko znikały z kijka.

Dziękujemy wszystkim dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.

kl12 lk11 lk21

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia – otrzymali  Stypendia Burmistrza Łaszczowa. Są to:

Karina Pastuła kl. VI b, Oliwia Bielecka VI a, Klaudia Szyper VII a, Gabriel Winiarczuk VII b, Dominika Pasierb VI a, Zuzanna Dorota VII b, Aleksandra Wojciechowska VI a, Aleksandra Krawczyk VII b

Z klas  gimnazjalnych: 2.Piasecka Weronika III a, Aleksandra Hawrylak III a, Paula Szczepaniak III a,  Aleksandra Piwko II b, Gabriela Chodurska II b,  Szymon Mozol II a oraz absolwenci Kamila Kuc, Gabriela Niedorys, Wiktoria Hawrylak, Wiktoria Drążek, Bartłomiej Toruch, Wojciech Piwkowski

Wszystkim wyróżnionym stypendystom bardzo serdecznie gratulujemy!

stp1 styp2 styp3

_________________________________________________

ŚLUBUJEMY…

Dnia 13 października uczniowie klasy I ”a” i klasy I ”b” złożyli uroczyste ślubowanie. Po życzeniach złożonych przez  Panią dyrektor Lidię Tucką, nastąpiło pasowanie każdego dziecka na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie. Następnie uczniowie przedstawili przygotowaną wspólnie  z wychowawczyniami Panią Bogumiłą Pisarczyk i Panią Elżbietą Nowosad ciekawą część artystyczną. Pani Ewa Smyk pracownik Banku Spółdzielczego w Łaszczowie wręczyła pierwszoklasistom książeczki SKO. Uroczystym akcentem tej akademii były recytowane wiersze i śpiewane piosenki dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela przygotowane przez uczniów z klasy V i klasy VI „a”. Uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia.

sl1 sl2 sl3

_________________________________________________

Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Była to również okazja do spotkania ze strażakami i obejrzenia ich pojazdów.

ew1 ew2 ew3

__________________________________________________

9 października 2017 r. zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla uczniów ,,Cyberprzemoc i inne zagrożenia płynące z mediów”. Adresatami warsztatów byli uczniowie klas III, kl. VI i klas II gimnazjum. Tematyka spotkań dotyczyła cyberprzemocy w pełni tego pojęcia. Uczniowie poznali jej rodzaje, przyczyny oraz następstwa w realnym świecie. Zajęcia miały charakter profilaktyczny. Uczniowie dowiedzieli się jak ustrzec się hesterów, gdzie szukać wsparcia oraz jakie konsekwencje karne spotkają tych, którzy dopuszczają się przemocy w i agresji elektronicznej.

Środki na zajęcia warsztatowe pozyskano z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów w Łaszczowie.

_______________________________________________

Tegoroczne wybory do SU odbyły się 09 października 2017 tj. w poniedziałek.

Głosowali wszyscy uczniowie  oraz nauczyciele. Po podliczeniu głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego do Rady SU zostały wybrane następujące osoby:

Przewodniczący – DOROTA ZUZANNA

Z-ca przew. – GABRIELA BAJWOLUK

Skarbnik – KUDACH ANTONI

Sekretarz – PASIERB DOMINIKA

Członkowie – LEMBRYK WIKTORIA, MAJA MATWIEJCZUK

  

_______________________________________

Debata wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego

W dniu 06 października 2017 roku odbyła się debata wyborcza kandydatów do władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W debacie chętnie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Podczas spotkania przedwyborczego, kandydaci do SU przedstawili swój program wyborczy, po którym nastąpiła wymiana poglądów na temat przedstawionych programów.

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego:

Baj Maria 4a, Oleńczuk Julia 4a, Swatowski Szymon 4b, Lembryk Wiktoria 4b, Furman Jakub 4c, Krawczyk Maciej 4c, Piwkowska Zuzanna 5a, Pasierb Dominika 6a, Tyska Wiktoria 6b, Wąsacz Kinga 6b, Wasyluk Jakub 7a, Kuczma Antoni 7a, Dorota Zuzanna 7b, Winiarczuk Gabriel 7b, Krawczyk Adrian 2a Gim, Gardiasz Karolina 2a Gim, Kudach Antoni 3a Gim, Zwolak Mateusz 3b Gim, Wawrzusik Ewa 3b Gim

Termin wyborów:  09.10.2017 (poniedziałek)

     

_____________________________________________

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka w naszej szkole zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. 3 października uczestniczyli w niej uczniowie klas 7 SP oraz 2 i 3 Gim, a 4 października uczniowie klas 1-6. Frekwencja była bardzo wysoka. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszystkie dzieci poczuły niezwykłą atmosferę i cudownie się bawiły. Tańce pozwoliły na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy rzetelnie dbali o bezpieczeństwo dzieci.

emi1 emi2 emi3 emi4 emi5 emi6

___________________________________________________

W dniu 6 października 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny    „Pomniki mówią o historii mojej miejscowości” , którego organizatorem było Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dr Janusza Petera i Biblioteka  Pedagogiczna w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim.   Nasza szkołę w konkursie reprezentował  Karol Marczak uczeń kl. VII „a”, który w kategorii szkoły podstawowe zajął  I miejsce. Praca konkursowa przedstawiała „Tablicę pamiątkową poświęconą 75 Polakom zamordowanym  25 grudnia 1942 roku przez Faszystów Niemieckich” w lasku „Sośnina”.

Jadzia

_______________________________________________

Apel informacyjny dotyczący bezpieczeństwa w szkole

Dnia 18.09.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się apel informacyjny dotyczący bezpiecznego pobytu uczniów na terenie szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VII i oddziały gimnazjalne. Szczególną uwagę zwrócono na to, że podczas przerw nie wolno opuszczać terenu szkoły oraz biegać. Należy też dbać o porządek i bezpieczeństwo
w szatniach i łazienkach. Przypomniane zostały również procedury korzystania z telefonów komórkowych.

___________________________________________________

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się nieco inaczej, bo 4 września, i już w 8 – letniej Publicznej Szkole Podstawowej w Łaszczowie z oddziałami gimnazjalnymi. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym, a następnie odbyło się wspólne zebranie w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Lidia Tucka, która przedstawiła aktualne zmiany związane z wdrożeniem reformy w  systemie edukacji oraz złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie przeszli do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom, w nowym roku szkolnym, życzymy wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom cierpliwości i kreatywności w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

_____________________________________________

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

 Resort edukacji przygotował  broszurę dla rodziców pt. „Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?”. Uprzejmie proszę rodziców o  zapoznanie się z ww. materiałem. Broszura MEN

Kalendarz

Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30