Start » Aktualności

Aktualności

ROK SZKOLNY 2017/2018

21 listopada 2017 r. odbyła się wywiadówka śródokresowa, połączona z pedagogizacją rodziców. Rodzice uczniów klas I uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami PPP w Tomaszowie Lub. dotyczącym ,,Radzenia sobie z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi”. Wychowawcy klas VI i VII przedstawili rodzicom wskazówki z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rodzice uczniów z oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w szkoleniu nt. zaburzeń odżywiania, siecioholizmu, depresji ich następstw. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców odsyłamy do materiałów źródłowych z przeprowadzonej pedagogizacji – pobierz. Uczniowie klas VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych już rozpoczęli cykl zajęć warsztatowych nt. wspomnianych zagrożeń. Zajęcia prowadzi pedagog szkolny p. Marta Pasierb.

________________________________________________

BRAWO ZUZIA!

18 listopada 2017 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się
21. Jesienny Konkurs Recytatorski (eliminacje powiatowe). Obecna edycja inspirowana była twórczością Bolesława Leśmiana – poety związanego z naszym regionem. Recytatorzy, to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Uczennica naszej szkoły – Zuzanna Dorota z klasy VII b jako jedyna
w kategorii: szkoła podstawowa- klasy IV-VII zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tego konkursu.

Gratulujemy Zuzi niemałego sukcesu i życzymy zwycięstwa w następnym etapie!

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Izabela Chromiec

 

___________________________________________

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

10 listopada 2017 roku odświętnie ubrani uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie uczcili najważniejsze święto narodowe. Wspólnie odśpiewali hymn państwowy, a następnie obejrzeli akademię przedstawiającą drogę Polski do niepodległości w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum oraz szkolnego chóru. Uczniowie zachwycali swoimi talentami oraz godną naśladowania postawą patriotyzmu. Jesteśmy dumni, że młodzi ludzie potrafią docenić trud naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość Polski. (BH)

  

__________________________________________

8 listopada uczniowie z klas VI uczestniczyli w warsztatach świecowych zorganizowane przez GOK w Łaszczowie. Była to okazja do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Każdy uczestnik ułożył mozaikę z różnych kolorów piasków oraz innych ozdób (muszli, koralików, cekinów, suszonych owoców). Obejrzyjcie, jak pracowali uczniowie w galerii.

sw4 sw12 sw17

__________________________________________________

W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez naszych uczniów w technice dowolnej. Wśród licznie zgromadzonych prac uczniowskich pojawiły się różańce wykonane min z kasztanów, żołędzi, żelków, nakrętek …itp.
Wszystkie prace zostały wykonane bardzo solidnie i poprawnie. Po niełatwym wyborze pierwsze miejsce zajęła Maria Baj z IV a  drugie Julia Kurcman z IV c , trzecie Aleksandra Garbacz.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

lod2 lod3 lod4
Dodatkową zaś niespodzianka dla naszych uczniów był wyjazd zorganizowany przez nasza parafię na lodowisko.

roz1 roz3 roz4 roz2

________________________________________________

25 października uczniowie klas IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych mydlarskich zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie.  Uczniowie  samodzielnie wykonywali kostki mydła glicerynowego o rozmaitych wzorach, zapachach i kolorach z zatapianymi  gadżetami: suszonymi płatkami kwiatów, muszelkami, kolorowymi koralikami. Na koniec warsztatów własnoręcznie wykonane mydełko zapakowane w ozdobny woreczek z etykietą uczniowie zabierali do domu.

myd1 myd2 myd3

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Lekcja historii w Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu.

25 października 2017 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej „Wokół żydowskiej tradycji dnia codziennego i świątecznego – o kulturze Żydów polskich.”. Następnie, pod kierunkiem przewodnika, zwiedzili wystawę historyczną „Bełżec – obóz zagłady” oraz pomnik upamiętniający 500 tys. ofiar niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu, pomordowanych od marca do grudnia 1942 roku. Uczniowie poznali tragiczną historię Holocaustu oraz uświadomili sobie prawdziwą wartość życia, wolności i pokoju. (BH)

bh1 bh5 bh10

Zapraszamy do galerii

______________________________________________

Nowy obraz (11)

______________________________________________

W piękny słoneczny wtorek, tj. 17 października 2017 r., duża grupa naszych uczniów- klas IV brała udział w wycieczce na pogranicze polsko- ukraińskie.

Punktem pierwszym wycieczki była Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej. Wszyscy mogli zobaczyć od środka jak wygląda praca strażnika granicznego. Mogli również obejrzeć sprzęt jakim posługują się funkcjonariusze oraz z nimi porozmawiać o ich ciężkiej, ale znaczącej pracy.

W ramach wycieczki uczniowie odwiedzili również Szkółkę Leśną, w której Pan Marcin Żołdak- Leśniczy Leśnictwa Tarnoszyn w Nadleśnictwie Mircze oprowadził naszych uczniów po szkółce, pokazał jak oznaczone są sadzonki, w jaki sposób są pielęgnowane. Podczas spaceru dzieci oglądały poletka sadzonek drzew iglastych i liściastych oraz poznały czynności związane z pracą w szkółce leśnej.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta przy pasie granicznym. A plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, które po leśnych spacerach szybko znikały z kijka.

Dziękujemy wszystkim dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.

kl12 lk11 lk21

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia – otrzymali  Stypendia Burmistrza Łaszczowa. Są to:

Karina Pastuła kl. VI b, Oliwia Bielecka VI a, Klaudia Szyper VII a, Gabriel Winiarczuk VII b, Dominika Pasierb VI a, Zuzanna Dorota VII b, Aleksandra Wojciechowska VI a, Aleksandra Krawczyk VII b

Z klas  gimnazjalnych: 2.Piasecka Weronika III a, Aleksandra Hawrylak III a, Paula Szczepaniak III a,  Aleksandra Piwko II b, Gabriela Chodurska II b,  Szymon Mozol II a oraz absolwenci Kamila Kuc, Gabriela Niedorys, Wiktoria Hawrylak, Wiktoria Drążek, Bartłomiej Toruch, Wojciech Piwkowski

Wszystkim wyróżnionym stypendystom bardzo serdecznie gratulujemy!

stp1 styp2 styp3

_________________________________________________

ŚLUBUJEMY…

Dnia 13 października uczniowie klasy I ”a” i klasy I ”b” złożyli uroczyste ślubowanie. Po życzeniach złożonych przez  Panią dyrektor Lidię Tucką, nastąpiło pasowanie każdego dziecka na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie. Następnie uczniowie przedstawili przygotowaną wspólnie  z wychowawczyniami Panią Bogumiłą Pisarczyk i Panią Elżbietą Nowosad ciekawą część artystyczną. Pani Ewa Smyk pracownik Banku Spółdzielczego w Łaszczowie wręczyła pierwszoklasistom książeczki SKO. Uroczystym akcentem tej akademii były recytowane wiersze i śpiewane piosenki dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela przygotowane przez uczniów z klasy V i klasy VI „a”. Uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia.

sl1 sl2 sl3

_________________________________________________

Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Była to również okazja do spotkania ze strażakami i obejrzenia ich pojazdów.

ew1 ew2 ew3

__________________________________________________

9 października 2017 r. zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla uczniów ,,Cyberprzemoc i inne zagrożenia płynące z mediów”. Adresatami warsztatów byli uczniowie klas III, kl. VI i klas II gimnazjum. Tematyka spotkań dotyczyła cyberprzemocy w pełni tego pojęcia. Uczniowie poznali jej rodzaje, przyczyny oraz następstwa w realnym świecie. Zajęcia miały charakter profilaktyczny. Uczniowie dowiedzieli się jak ustrzec się hesterów, gdzie szukać wsparcia oraz jakie konsekwencje karne spotkają tych, którzy dopuszczają się przemocy w i agresji elektronicznej.

Środki na zajęcia warsztatowe pozyskano z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów w Łaszczowie.

_______________________________________________

Tegoroczne wybory do SU odbyły się 09 października 2017 tj. w poniedziałek.

Głosowali wszyscy uczniowie  oraz nauczyciele. Po podliczeniu głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego do Rady SU zostały wybrane następujące osoby:

Przewodniczący – DOROTA ZUZANNA

Z-ca przew. – GABRIELA BAJWOLUK

Skarbnik – KUDACH ANTONI

Sekretarz – PASIERB DOMINIKA

Członkowie – LEMBRYK WIKTORIA, MAJA MATWIEJCZUK

  

_______________________________________

Debata wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego

W dniu 06 października 2017 roku odbyła się debata wyborcza kandydatów do władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W debacie chętnie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Podczas spotkania przedwyborczego, kandydaci do SU przedstawili swój program wyborczy, po którym nastąpiła wymiana poglądów na temat przedstawionych programów.

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego:

Baj Maria 4a, Oleńczuk Julia 4a, Swatowski Szymon 4b, Lembryk Wiktoria 4b, Furman Jakub 4c, Krawczyk Maciej 4c, Piwkowska Zuzanna 5a, Pasierb Dominika 6a, Tyska Wiktoria 6b, Wąsacz Kinga 6b, Wasyluk Jakub 7a, Kuczma Antoni 7a, Dorota Zuzanna 7b, Winiarczuk Gabriel 7b, Krawczyk Adrian 2a Gim, Gardiasz Karolina 2a Gim, Kudach Antoni 3a Gim, Zwolak Mateusz 3b Gim, Wawrzusik Ewa 3b Gim

Termin wyborów:  09.10.2017 (poniedziałek)

     

_____________________________________________

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka w naszej szkole zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. 3 października uczestniczyli w niej uczniowie klas 7 SP oraz 2 i 3 Gim, a 4 października uczniowie klas 1-6. Frekwencja była bardzo wysoka. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszystkie dzieci poczuły niezwykłą atmosferę i cudownie się bawiły. Tańce pozwoliły na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy rzetelnie dbali o bezpieczeństwo dzieci.

emi1 emi2 emi3 emi4 emi5 emi6

___________________________________________________

W dniu 6 października 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny    „Pomniki mówią o historii mojej miejscowości” , którego organizatorem było Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dr Janusza Petera i Biblioteka  Pedagogiczna w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim.   Nasza szkołę w konkursie reprezentował  Karol Marczak uczeń kl. VII „a”, który w kategorii szkoły podstawowe zajął  I miejsce. Praca konkursowa przedstawiała „Tablicę pamiątkową poświęconą 75 Polakom zamordowanym  25 grudnia 1942 roku przez Faszystów Niemieckich” w lasku „Sośnina”.

Jadzia

_______________________________________________

Apel informacyjny dotyczący bezpieczeństwa w szkole

Dnia 18.09.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się apel informacyjny dotyczący bezpiecznego pobytu uczniów na terenie szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VII i oddziały gimnazjalne. Szczególną uwagę zwrócono na to, że podczas przerw nie wolno opuszczać terenu szkoły oraz biegać. Należy też dbać o porządek i bezpieczeństwo
w szatniach i łazienkach. Przypomniane zostały również procedury korzystania z telefonów komórkowych.

___________________________________________________

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się nieco inaczej, bo 4 września, i już w 8 – letniej Publicznej Szkole Podstawowej w Łaszczowie z oddziałami gimnazjalnymi. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym, a następnie odbyło się wspólne zebranie w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Lidia Tucka, która przedstawiła aktualne zmiany związane z wdrożeniem reformy w  systemie edukacji oraz złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie przeszli do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom, w nowym roku szkolnym, życzymy wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom cierpliwości i kreatywności w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

_____________________________________________

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

 Resort edukacji przygotował  broszurę dla rodziców pt. „Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?”. Uprzejmie proszę rodziców o  zapoznanie się z ww. materiałem. Broszura MEN

Kalendarz

Listopad 2017
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930