Start » AKTUALNOŚCI » 2017/2018

2017/2018

ROK SZKOLNY 2017/2018

BEZPIECZNE  WAKACJE

Aby czas spędzony poza domem  był BEZPIECZNY:

 • korzystaj z kąpielisk tylko pod opieką ratownika lub osób dorosłych,
 • podczas pływania łodzią lub kajakiem zawsze miej na sobie kamizelkę ratunkową,
 • nigdy nie pływaj sam – staraj się by była przy Tobie druga osoba. Nigdy nie skacz na głowę do nieznanej wody,
 • nie rób hałasu – ratownik może nie usłyszeć czyjegoś wołania o pomoc.

Aby czas spędzony poza domem był RADOSNY:

 • mów zawsze rodzicom dokąd wychodzisz,
 • zachowaj ostrożność w kontaktach z obcymi ludźmi,
 • zachowaj ostrożność w kontaktach z wolno biegającymi psami,
 • do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni i wykopów,
 • jeżdżąc na rowerze lub motorowerze miej kask i stosuj się do przepisów o ruchu drogowym.

PAMIĘTAJ!

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa Tobie i Twojej rodzinie czuwa wiele instytucji, do których możesz zawsze zwrócić się z prośbą o pomoc.

Gdy grozi Ci NIEBEZPIECZEŃSTWO lub dzieje się coś złego

Wybierz telefon 112 lub 999, 998, 997.

RODZICE I OPIEKUNOWIE DZIECI:

zawsze bądźcie czujni i interesujcie się z kim przebywa i czym zajmuje się wasze dziecko.

________________________________________

Uczniowie nagrodzeni w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Łaszczowa w cyklu Grand Prix 2018 r.

sz1 sz2

__________________________________________

W dniach 7-8 czerwca bieżącego roku uczniowie klas: V a, VII a oraz VII b uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej w Bieszczady. Z Łaszczowa wyjechaliśmy o 7:00 rano.  W drodze do miejsca docelowego odwiedziliśmy przepiękny park oraz XVI wieczny zamek w Krasiczynie. Następnie dotarliśmy do zapory Solińskiej, która jest największą budowlą hydrotechniczną w Polsce o długości 664 m. Kolejnym punktem naszej wycieczki był rejs po Jeziorze Solińskim. Nie był to koniec naszych atrakcji turystycznych. Z wielkim animuszem udaliśmy się na Połoninę Wetlińską (1255m n.p.m.). Naszym celem było schronisko PTTK ,,Chatka Puchatka”, skąd podziwialiśmy przepiękne widoki Bieszczad. Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji udaliśmy się na nocleg do Ośrodka ,,Solinka”. Następnego dnia odwiedziliśmy skansen w Sanoku, gdzie mogliśmy się dowiedzieć jak żyli dawniej ludzie. Największą atrakcją była dawna szkoła i jej wyposażenie. Następnym etapem naszej wycieczki było Muzeum Dzwonów i Fajek w Przemyślu. Eksponaty można było podziwiać na kolejnych poziomach wieży zegarowej. Nagrodą po trudnej wspinaczce był przepiękny widok roztaczający się ze szczytu owej wieży na Przemyśl. Miasto to posiada przepiękny dworzec kolejowy, który również mogliśmy podziwiać. W późnych godzinach popołudniowych pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Łaszczowa.

IMG_20180608_102842 IMG_20180607_102658 IMG_20180607_100010

Zapraszamy do galerii.

______________________________________

Do Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. lubelskiego wpłynęła praca plastyczna na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Zapobiegajmy pożarom” uczennicy klasy III b Aleksandry Dobosz. Komisja Konkursu wybrała 30 prac (po 5 w każdej grupie wiekowej) i wysłała na eliminacje Centralne do Warszawy. Uwzględniając bardzo dużą ilość prac jakie wpłynęły ( 461) i ich wysoki poziom wykonania  ww. Komisja zdecydowała się przesłać 33 prace na konkurs plastyczny organizowany przez strażaków z woj. Brześć w Republice Białoruś. Uczennica Aleksandra Dobosz  zajęła  III miejsce  w grupie wiekowej 7 -9 lat w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym ,,Zapobiegajmy pożarom”.   Oli serdecznie gratulujemy!

o1 o2 o3

_____________________________________________

Aktywnie na Roztoczu

Po roku pracy trzy dni aktywnego wypoczynku zafundowali sobie uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych. 11 czerwca trzydziestojednoosobowa grupa uczniów pod opieką p. P. Grzesik, p. A. Hałasy, p. M. Dzikiego i p. C. Bednarskiego udała się na 3 – dniową wycieczkę do Zwierzyńca. Pierwszym punktem programu był park linowy w Krasnobrodzie, gdzie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Nie wszyscy odważyli się na zabawę w powietrzu, jednak Ci, którym udało się pokonać własne słabości, doświadczyli wspaniałej przygody, balansując na linach o różnych poziomach trudności. Silni, bo wciąż pod wpływem adrenaliny, udaliśmy się do kamieniołomu. Z kamiennej wieży widokowej podziwialiśmy panoramę Krasnobrodu i okolic. Po wspólnym posiłku ruszyliśmy do Zwierzyńca. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się na spacer po miasteczku. Kościół „na wodzie”, drewniana dzwonnica, Browar – to tylko nieliczne zakątki Zwierzyńca, które mieliśmy okazję podziwiać. Kolejny dzień naszej wyprawy dostarczył nam szeregu atrakcji i niespodzianek. Kilkugodzinny spływ kajakowy zapewnił nam dużą dawkę świeżego powietrza, kontakt z przyrodą Roztocza, relaksu i przyjemności. Atrakcjom nie było końca. Tym razem musieliśmy wykazać się umiejętnością działania w zespole, logicznego myślenia oraz koncentracji. Każdy z nas miał okazję sprawdzić te umiejętności, realizując przygotowany specjalnie dla naszej grupy scenariusz gry terenowej z markerami. Paintball w programie naszej wycieczki okazał się strzałem w dziesiątkę. Następnego dnia zregenerowani, gotowi do kolejnych wyzwań rozpoczęliśmy trzeci etap naszej wycieczki, tym razem na rowerach. Malowniczy szlak prowadził nas kolejno do kompleksu stawów „Echo”, Rybakówki – najlepszego miejsca obserwacji koników polskich, a stamtąd prosto do Florianki – Ośrodka Hodowli Stajennej Konika Polskiego w Roztoczańskim Parku Narodowym. Punktem docelowym naszej wyprawy było Górecko Kościelne, gdzie niezwykłe wrażenie wywarły na wszystkich monumentalne dęby królujące nad miejscowością. Ponad pięciusetletni okaz był  idealnym tłem do pamiątkowego zdjęcia całej grupy. Zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią, opuściliśmy urocze zakątki Zwierzyńca, do którego z pewnością wrócimy, tym razem na dłużej –  bo warto.

 Więcej zdjęć w  GALERII.

_________________________________________

WYCIECZKA DO MAGICZNYCH OGRODÓW
08 czerwca 2018 r. tj. piątek klasy czwarte udały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach. Dzieci spędziły miło czas w parkU tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkrywali bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain była sensorycznym polem doświadczeń, stymulując rozwój i wyobraźnię dzieci. Całość była przygodą, kontaktem z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzonym czasem. Nawet najlepsza zabawa domaga się czasem przerw. Dlatego właśnie w Magicznych Ogrodach spędziliśmy komfortowo czas w restauracji ze smaczną kuchnią i kawiarni z dobrymi lodami. Całość uzupełniły zakupy pamiątek w jednym z baśniowych sklepików.

m2 m6 m8

Więcej zdjęć w galerii

______________________________________________

INNOWACJA PEDAGOGICZNA

Animoto

Animoto- to darmowe narzędzie służące do tworzenia krótkich filmów video złożonych z obrazów. Uczniowie, biorący udział w realizacji innowacji pedagogicznej, wykorzystali to narzędzie do stworzenia prezentacji o wielkich pisarzach i poetach, słowniczków                   angielsko-polskich, niemiecko-polskich oraz do przekazania życzeń świątecznych.

Wyniki pracy uczniów znajdują się pod następującym linkiem: https://padlet.com/xhaidi/xu3cxkt8b8dx

Vocaroo

Vocaroo- to internetowa aplikacja, która zapisuje i hostuje nagrane dźwięki. Uczniowie klas drugich zmierzyli się z tym zadaniem, przygotowując kilka nagrań tj. dialogów i czytanek w   j. angielskim, wierszy w j. polskim oraz krótkich informacji o sobie w języku niemieckim. Dzięki temu mogli sprawdzić, w jaki sposób działa to narzędzie,  wysłuchać wykonane przez siebie nagrania, przećwiczyć wymowę, dykcję, intonację itp.

Wyniki pracy uczniów nad tym zagadnieniem znajdują się pod następującym likiem: https://padlet.com/xhaidi/aupw1wygtva3

Dziękujemy uczniom klas drugich oddziałów gimnazjalnych za zaangażowanie podczas realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się.” w roku szkolnym   2017/ 2018 i zapraszamy do dalszej współpracy.

____________________________________________

W dniu 06. 06.2018r. klasy III a i III b pojechały na wycieczkę do Sandomierza– miasta malowniczo położonego nad Wisłą. Uczniowie zwiedzili zabytki starego Sandomierza: Bramę Opatowską, Kościół Świętego Jakuba, Zamek z dziedzińcem, Ucho Igielne, Rynek z ratuszem. Panoramę miasta podziwiali z Bramy Opatowskiej. Poznali historię Podziemnej Trasy Turystycznej, udali się spacerkiem po zabytkowym miasteczku w poszukiwaniu Ojca Mateusza i malowniczym Wąwozie Królowej Jadwigi. Wielu wrażeń dostarczył  rejs statkiem po Wiśle. Ostatnią atrakcją wycieczki był pobyt w zbrojowni rycerskiej, w której uczniowie mogli się wcielić w rycerzy, giermków, damy dworu itp. Uczestnikom wycieczki dopisywał humor . Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.

s1 s2 s3 s4 s5s6

_____________________________________________

Piękny Kraków i niezwykła Wieliczka

W dniach 7-8 czerwca uczniowie klas 6a i 6b uczestniczyli w wycieczce do Krakowa    i Wieliczki. Podczas zwiedzania zobaczyli miejsca ważne nie tylko dla Polaków,  ale i turystów z całego świata. Słoneczna pogoda, piękne, historyczne miasto i niezwykła kopalnia soli na długo pozostaną we wspomnieniach. Dokładny przebieg wycieczki przedstawiła uczestniczka W. Rębisz z klasy 6a w sprawozdaniu, które dołączamy do pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy głównemu organizatorowi Biurowi Turystycznemu SUN TOURIST       z Zamościa, przemiłej pani pilot i panu kierowcy za sprawną organizację i opiekę.

Przeczytaj Sprawozdanie z wycieczki 2018

Więcej zdjęć w galerii.

_______________________________________

Konkurs plastyczny „Otwieramy wrota lasu”

14 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez SK LOP pod hasłem „Otwieramy wrota lasu”. Jego celem było: uwrażliwienie dzieci na piękno przyrody, aktywizowanie do działania na rzecz środowiska naturalnego, kształtowanie aktywnych postaw, pobudzanie i rozwijanie zdolności plastycznych.

Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Bryk, p. Jan Drążek i p. Anita Wiśniewska wyróżniła prace następujących osób:

I miejsce – Natalia Stepuch – kl. IV „b”,

II miejsce – Maja Romaniuk – kl. IV „a”,

III miejsce – Jakub Krawczyk – kl. IV „a”.

Gratulujemy!!!

konkurs

_________________________________________

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

W środę, 13.06.2018 r. zostały ogłoszone wyniki konkursu czytelniczego dla klas czwartych

„W baśniowym świecie H. Ch. Andersena i braci Grimm”. Uczniowie musieli wykazać się znajomością twórczości tych autorów.

Po weryfikacji prac zostały przyznane następujące miejsca:

I miejsce – Paulina Seń – kl. IV b,

II miejsce – Milena Winiarczuk – kl. IV a,

III miejsce – Julia Ciołko – kl. IV a

Wyróżnienia: Jakub Krawczyk – kl. IV a, Szymon Smyk – kl. IV c.

Gratulujemy!!!

1 (1) 2 (1) 3 (1)

__________________________________________

Wycieczka do Krasnobrodu.

06 czerwca 2018 r. uczniowie klasy I b i II a w nagrodę za całoroczną pracę wyjechali na wycieczkę do Krasnobrodu. Zwiedzili Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne i Sanktuarium Nawiedzenia NMP . Bardzo dużym zainteresowaniem  wśród uczniów cieszyły się ptaki w podklasztornej   „Ptaszarni ” oraz  ścieżka edukacyjna  „Dinozaury”, w trakcie której mogli wysłuchać  bardzo ciekawie zaprezentowanej opowieści o prehistorii . Nasi uczniowie chętnie odpowiadali na pytania pani przewodnik , przy czym wykazali się  sporą wiedzą z zakresu powstania Ziemi. W drodze powrotnej   wstąpiliśmy  na lody i  zwiedziliśmy  „ Kapliczkę na wodzie” . Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni  i szczęśliwi.

k6 k9 k10

Zapraszamy do galerii.

______________________________________

Radość z pomagania 2018″

W dniu 29 maja 2018 roku delegacja członków Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udała się do Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych na imprezę plenerową „Radość z pomagania 2018”, w podziękowaniu za pomoc i realizację kwesty na rzecz ww Hospicjum. Kwesta odbyła się 15 kwietnia 2018r przy kościele parafialnym w Łaszczowie, z którym od lat współpracujemy.

Uczniowie podczas imprezy plenerowej mieli okazję skorzystać z konkurencji sportowych, wziąć udział w grach i zabawach z innymi uczestnikami oraz spędzić miło czas w wesołym miasteczku. Całość zakończył wspólny po częstunek w miłym towarzystwie.
po1 po2po4 po6 po7

___________________________________________

Uroczyście obchodzony dzień dziecka w naszej szkole to tradycja. Samorząd Uczniowski co roku głowi się czym zająć brać uczniowską. Tradycją w naszej szkole jest prowadzenie w tym dniu zajęć przez uczniów, tzw „zamiana ról”, jak i malowanie po asfalcie. Jednakże, w tym roku szkolnym opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z uczniami postanowili urozmaicić ten dzień poprzez przedstawienie pt. „British Culture Day” czytaj więcej…

dd1 dd3 dd4 dd6 dd8dd2

_____________________________________________

eg eg1 eg2

_____________________________________________

Sukces gazetki szkolnej „Echo Szkoły”

Gazetka szkolna „Echo szkoły” zajęła III miejsce w konkursie kuratoryjnym

„LUBELSZCZYZNA – MOJA MAŁA OJCZYZNA X edycja 2017- 2018

LUBELSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Bieżąca edycja konkursu służyła zebraniu i popularyzacji wiedzy o przeszłości historycznej Lubelszczyzny z okazji stulecia Odzyskania Niepodległości. Bogactwo wydarzeń  związanych z historią , jak i duża grupa ludzi odgrywających wybitną rolę w kreowaniu dziejów Polski i obszaru dzisiejszego województwa lubelskiego była inspiracją do opracowania szkolnej gazetki poświęconej Małej Ojczyźnie w specjalnym jubileuszowym wydaniu. Wydanie gazetki szkolnej wykonał  3-osobowy zespół redakcyjny w składzie: Aleksandra Czok, Michał Swatowski i Zuzanna Swatowska pod kierunkiem nauczycieli: Grażyny Ponikowskiej – Czok i Anity Wiśniewskiej.

2018 wydanie specjalne gazeki szkolnej

________________________________________

Wolontariusze docenieni przez Radę Rodziców i Nauczycieli!

23 maja 2018 roku grupa uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych Naszej Szkoły wraz z nauczycielkami a zarazem opiekunkami PCK i SKW, Panią Patrycją Grzesik i Izabelą Chromiec, wyjechała na jednodniową wycieczkę do  Przemyśla. Taką właśnie nagrodę  (czytaj więcej).

Zapraszamy do galerii.

______________________________________________

Dzień Języków Obcych

29 maja , jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Celem imprezy było uświadomienie wszystkim uczestnikom, jak ważna w życiu jest nauka języków obcych oraz zachęcenie ich do wzmożonej pracy w  tej dziedzinie.  Uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych pod opieką p. Anety Hałasa, p. Marii Gawlik- Zając  oraz p.Patrycji Grzesik przygotowali na tę okazję scenki,poprzez które starali się uświadomić widzom do jakich nieporozumień, a przez to bardziej,lub mniej śmiesznych sytuacji może doprowadzić nieznajomość jezyków obcych w dzisiejszych czasach. Ze względu na fakt, że dobrym sposobem na naukę języków jest zabawa, nauczyciele Zespołu Języków Obcych przygotowali na tę okazję program rozrywkowy. Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju quizach, w których mogli sprawdzić swoje umiejętności językowe. Zabawa w literkowy zawrót głowy, balonowy quiz czy  kalambury były dla wszystkich uczestników formą relaksu z elementami nauki, a jednocześnie okazją do zdobycia słodkich  upominków, ufundowanych przez Radę Rodziców. Wisienką na torcie okazały się występy wokalne naszych uczennic. W muzyczne klimaty przeniosły nas: Natalia Marszalec, Kamila Swatowska oraz Paula Gęśla, które wykonały dla nas piosenki w języku angielskim i niemieckim. Dekorację sali stanowiły prace naszych uczniów, wykonane w ramach konkursu pod hasłem „Symbole Krajów Anglo- i Niemieckojęzycznych ” zorganizowanego z okazji obchodów Dnia Jezyków Obcych. Na największe uznanie zasłużyła praca Martyny Więsak z klasy VII a, drugie miejsce w konkursie zajęła Weronika Stepuch z klasy IIa , natomiast na trzecim miejscu uplasował się ze swoja pracą Kacper Szpet z klasy IIb.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas drugich za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości, wokalistkom za uświetnienie naszej imprezy śpiewem, a wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.  Zapraszamy do galerii.

  

__________________________________________________

Byliśmy w teatrze!

CZY MĄDRZY LUDZIE SĄ GŁUPCAMI?

W czwartek, 24.05.2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Teatru imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na spektakl pod tytułem „Kolacja dla głupca”. Przedstawienie zostało wyreżyserowane przez Marcina Sławińskiego.

Przeczytaj recenzję sztuki.

___________________________________________________

Wspaniała  zabawa

30 maja 2018 r.  uczniowie klas I – III uczestniczyli w zabawach z okazji Dnia Dziecka , zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie. Wszyscy wspaniale się bawili przy ścianie do kopania piłką,  na trampolinie i atrakcyjnej zjeżdżalni. Nie zabrakło też lodów i balonów. Było ciepło, więc dzieci mogły  ochłodzić się zimnymi napojami i odpocząć w cieniu. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwała również pani pielęgniarka. Wszyscy wrócili do szkoły nieco  zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

dd1 dd3 dd4

Tutaj więcej zdjęć.

____________________________________________

Zajęcia otwarte z edukacji czytelniczej dla rodziców   i nauczycieli klas I – III.

„W świecie książek i dziwów” – pierwsza wizyta  w bibliotece.

W miesiącu  kwietniu  uczniowie klas: I „A”,  I „B”,  zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. W czasie pierwszej wizyty poznali bibliotekę szkolną i jej zbiory, regulamin i zasady poszanowania książek, podzielili się swoja wiedzą o książkach oraz spotkali się z baśniowymi postaciami. Inscenizacja do zajęć czytelniczych została przygotowana przez uczniów z klasy  trzeciej „a” wraz z uczniami klas pierwszych występ obejrzeli  rodzice i nauczyciele  klas I – III.

  

Zapraszamy do galerii.

______________________________________

Wyjazd do Nadleśnictwa Tomaszów

W dniu 18.05.2018r. uczniowie naszej szkoły z klas IV, w ramach pracy SK LOP, uczestniczyli w wycieczce do Nadleśnictwa w Tomaszowie Lubelskim. Głównym celem wyjazdu było spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, zapoznanie się z pracą leśnika, zasadami obowiązującymi na obszarach leśnych oraz gatunkami roślin i zwierząt tam występujących. Ciekawym doświadczeniem był pobyt w ARBORETUM, gdzie można było zobaczyć między innymi gatunki roślin, które nie są pospolite w naszym kraju. Następnym etapem naszego spotkania był przemarsz przez las ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną „Siwa Dolina”,  podczas którego dzieci mogły zobaczyć w naturalnych warunkach padalca – beznogą jaszczurkę. Wyjazd ten wzbogacił wiedzę przyrodniczą uczniów, ponieważ panowie opowiadali w sposób bardzo ciekawy. Uczniowie wyjeżdżali pod opieką pań: B. Bryk, E. Seń, K. Warmińskiej oraz A. Wiśniewskiej.

     

__________________________________________

15 maja 2018 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny ,,W drodze do niepodległości” . Na  konkurs  wpłynęły  prace wykonane przez uczniów klasy I b, II a, III b i III a.  Komisja  w składzie : Pan Janusz Drążek, Pani Ewa Kusa i przewodnicząca SU Zuzanna Dorota, nagrodziła  prace następujących uczniów:  I miejsce – Ilona Mikuła ( klasa II a); II miejsce – Bartłomiej Oleńczuk  ( klasa Ib) i Magdalena Nagowska ( klasa IIa) ; III miejsce – Ksawery Szyper ( klasa III b) i  Ksawery Romańczuk ( klasa II a) . Została również wyróżniona praca Julii Typek z  klasy III b. Prace wszystkich uczniów można obejrzeć na gazetce szkolnej.  Dyplomy i upominki wręczyła uczniom Pani Dyrektor Lidia Tucka. Wszystkim uczestnikom konkursu  gratulujemy i życzymy  ciekawych pomysłów  artystycznych.

__________________________________________

W związku ze zbliżającym się Dniem Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 Maja , 25 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy IVc i VIb odwiedzili Bibliotekę Publiczną Gminy Łaszczów. Popularyzując wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych wszyscy chętnie wzięli udział w warsztatach wykonania biało-czerwonej flagi oraz kokardy narodowej z papieru. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za miłe przyjęcie naszych uczniów.

n1 n5 n6

Więcej zdjęć w galerii.

_______________________________________________

Zespół wokalny oraz solistki ze statuetkami!

01 maja b.r. odbyło się podsumowanie X Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologicznej. Zespół wokalny w składzie: Zuzanna Dorota, Aleksandra Wojciechowska, Oliwia Bielecka oraz Karina Pastuła zajął I miejsce. W kategorii soliści Zuzanna Dorota zajęła III miejsce, natomiast Karina Pastuła otrzymała wyróżnienie. Następnie po otrzymaniu dyplomów i statuetek młodzi artyści wystąpili w koncercie laureatów, który miał miejsce w Muszli Koncertowej Parku Miejskiego w Tomaszowie Lubelskim.

Gratulujemy zespołowi i solistkom i życzymy wielu sukcesów muzycznych.

Karina Pastuła 3 Zespół wokalny 2 Zespół wokalny1

________________________________________

04 maja odbyły się w naszej szkole Szkolne Biegi Przełajowe „Dla Niepodległej” w 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W biegach wzięło udział 107 uczniów, najwięcej z klas I –IV. Uczestnicy wykazali się ogromną wolą walki i hartem ducha. Uczniowie biegli na różnych odcinkach, dostosowanych do wieku, płci i możliwości. Oto wyniki klasyfikacji.

Klasy pierwsze
dziewczynki chłopcy
1.       Ania Skorupska, kl. I b

2.       Oliwia Mazur, kl. I a

3.       Patrycja Hojna, kl. I a

 

1.       Wojtek Furgała, kl. I b

2.       Gabriel Wojciechowski, kl. I a

3.       Bartek Oleńczuk, kl. I b

 

Klasy II – III
1.       Ilona Jendrusina, kl. III b

2.       Aleksandra Dobosz, kl. III b

3.       Oliwia Prucnal, kl. III b

1.Jakub Byś, kl. III b

2. Krystian Pasieczny, kl. III b

3. Dominik Siwek, kl. III b

 

Klasy IV
1.       Gabriela Wojnarowska, kl. IV c

2.       Anita Jendrusina, kl. IV b

3.       Dominika Bilewicz, kl. IV a

1.       Jakub Sieraczyński, kl. IV c

2.       Dawid Kwiecień, kl. IV b

3.       Oskar Chudyga, kl. IV c

Klasy V – VI
1.       Wiktoria Rębisz, kl. VI a

2.       Kinga Wąsacz, kl. VI b

3.       Oliwia Bielecka, KL. VI a

1.       Hubert Trumiński, kl. VI b

2.       Oleńczuk Kacper, kl. VI a

3.       Karol Hawrylak, kl. V a

 

Klasy VII, IIG, IIIG
1.       Ewa Wiatrzyk, kl. II b G

2.       Zuzanna Dorota, kl. VII b

3.       Patrycja Lizak, kl. II b G

1.       Matwiejczuk Gabriel, kl. VII a

2.       Mikołaj Byś, kl. III b G

3.       Grzegorz Karwańcki, kl. III b G

Wszystkim zwycięzcom  i uczestnikom serdecznie gratulujemy.

DCIM100MEDIA     

___________________________________________

15 kwietnia 2018 roku po raz kolejny Samorząd Uczniowski miał okazję wspomóc Hospicjum Santa Galla. Tym razem forma pomocy była inna, a mianowicie uczniowie wraz z opiekunami przeprowadzili kwestę pod kościołem w ramach akcji „Pola nadziei”. Celem była zbiórka funduszy na rzecz pacjentów Hospicjum oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie chorób terminalnych i funkcjonowania placówki. Wszyscy chętni uczniowie pod okiem Pana Jana Drążka wykonywali żonkile. Do wykonania tych pięknych kwiatów włączyli się również uczniowie wraz z opiekunami klas 1-3. Żonkili zostało wykonanych 300 sztuk. Kwiaty te to stanowią międzynarodowy symbol nadziei i są oznaką naszej solidarności z osobami w ciężkiej chorobie nowotworowej Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję charytatywną serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie za rok.

___________________________________________________

Sukces zespołu wokalnego i solistek!

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się X Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej. Nasz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Dorota, Aleksandra Wojciechowska, Oliwia Bielecka oraz Karina Pastuła został laureatem w/w konkursu. Młodzi artyści wystąpią 01 maja b.r. w Muszli Koncertowej Parku Miejskiego w Tomaszowie Lubelskim podczas koncertu laureatów. Laureatami w kategorii solistów zostały również:  Karina Pastuła i Zuzanna Dorota, które zaprezentują swój talent wokalny podczas w/w koncertu.

Opiekunem zespołu jest nauczyciel muzyki: Arkadiusz Kłyż

piosenka ekologiczna Piosenka eko 2 Piosenka eko

______________________________________

W dniach 18 – 20 kwietnia uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych zmierzyli się z egzaminem gimnazjalnym. Przy kolejne dni, 49. uczniów rozwiązywało zadania otwarte i zamknięte testów. Różne zdania i opinie można było usłyszeć po zakończonych testach, ale na ostatecznie wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. Życzymy, aby były jak najwyższe.

__________________________________

Od poniedziałku 23 kwietnia do środy trwają próbne egzaminy dla uczniów klas II oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie rozwiązują próbne testy z przedmiotów objętych egzaminem końcowym klas III. Od czwartku zaś, uczniowie klas VII spróbują swoich sił w testach, które mają być namiastką sprawdzianu ośmioklasisty. Wszystkim piszącym życzymy przysłowiowego połamania długopisów.

_________________________________________

…żeby nikt nie przeszedł obojętnie!

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY SKW I CZŁONKÓW SK PCK

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której przytomność umysłu, zdolność szybkiego reagowania i znajomość technik udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej uratuje komuś życie.

Dlatego opiekunowie wolontariatu i koła PCK – Izabela Chromiec i Patrycja Grzesik zorganizowały  dla wolontariuszy szkolenie, które poprowadził ratownik medyczny Pan Henryk Knap. Odbyło się ono w dwu terminach – 6 i 11 kwietnia 2018 roku i uczestniczyło w nim pięćdziesięciu uczniów.

Celem spotkania było uświadomienie wolontariuszom, że udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia jest podstawowym obowiązkiem moralnym i prawnym każdego człowieka, przedstawienie zagadnień teoretycznych dotyczących postępowania w takich sytuacjach i działania praktycznego, czyli udzielania pierwszej pomocy.

Wiadomości teoretyczne w tym zakresie są niezwykle ważne, jednak bez praktyki byłyby one daleko niewystarczające.  Uczniowie zmierzyli się podczas zajęć z praktycznym działaniem w różnych sytuacjach, np. złamań, urazów, oparzeń, omdleń, utraty przytomności, czy udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych.

Serdecznie dziękujemy prowadzącemu szkolenie – Panu Henrykowi Knapowi za wolontarystyczną postawę,  poświęcony uczniom Naszej Szkoły czas i przekazanie cennej wiedzy i umiejętności, która zaowocuje tym, że nikt z nich w sytuacjach trudnych, gdzie sekundy decydują niejednokrotnie o życiu człowieka, nie przejdzie obojętnie.

  

Więcej zdjęć w galerii.

______________________________________________

W dniach 12 – 13 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbywały się spotkania profilaktyczne z Kierownikiem Komisariatu Policji w Łaszczowie P. Urszulą Świderek. Wzięli w nich udział uczniowie klas VI, VII, II G i III G, którzy mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy dotyczącej kwestii zagrożeń w cyberprzestrzeni, bezpiecznego poruszania się na drodze oraz odpowiedzialności dzieci i nieletnich za popełnione wykroczenia, czy przestępstwa. Uczniowie chętnie zadawali pytania, a w zamian otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi, które pomogły im zrozumieć trudne kwestie. Przykłady z działań Policji ubogaciły spotkanie i posłużyły ku przestrodze.

Mamy nadzieję, że pogłębiona wiedza ustrzeże młodzież przed działaniem niezgodnym z prawem i jego karnymi konsekwencjami.

____________________________________________

promy„Promyczek Radości”

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu i Szkolnego Koła PCK PSP w Łaszczowie, udało się już po raz piąty, zorganizować akcję charytatywną pod hasłem „Promyczek Radości”. Bezinteresowna praca naszych Wolontariuszy oraz ofiarność członków całej społeczności szkolnej pozwoliły na zakup dwóch zestawów zabawek, które zostały przekazane dla podopiecznych tomaszowskiego szpitala. Zainicjowana przez nas akcja ma na celu wsparcie małych pacjentów w walce z chorobą, rozłąką z domem, rodziną, a personelowi oddziałów dziecięcych ułatwić jakże niełatwą pracę.

Wierzymy, że ofiarowane przez nas upominki oraz życzenia świąteczne wywołały uśmiechy na twarzach zmagających się z cierpieniem i bólem dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania Wolontariuszom za przeprowadzenie akcji, a wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu za okazane serce i wsparcie naszej inicjatywy.

 

Opiekunowie i Wolontariusze
Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK

_____________________________________________________

list„Marzycielska Poczta”  – to kolejna wielka i piękna akcja, która niesie nie tylko wiele radości chorym i cierpiącym dzieciom z całej Polski, ale także mnóstwo frajdy i spełnienia osobom pomagającym.  Dzieci z Marzycielskiej Poczty to osoby zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.   Akcja  polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. W profilach prezentowanych na stronie fundacji można odnaleźć najważniejsze informacje o potrzebujących, ich zainteresowaniach, krótkie biografie czy zdjęcia.

W drugiej połowie marca zorganizowaliśmy akcję pisania listów w naszej szkole. Do akcji włączyli się uczniowie klas VI i VII oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Tym razem 53 listy trafią do 11 spośród 50 dzieci, którym pomaga „Marzycielska Poczta”.  Mamy nadzieję, że ten drobny gest z naszej strony doda im sił, a ich rodzicom otuchy do niełatwej walki z chorobą. Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list. Wierzymy, że jakakolwiek informacja zwrotna sprawi, że  nie będą to nasze pierwsze i ostatnie listy, jakie ślemy do chorych dzieci. Liczymy na to, że będą to początki nowych znajomości, być może przyjaźni… i że grono chętnych do pomocy i tych potrzebujących będzie rosło wraz z kolejnymi edycjami „Marzycielskiej Poczty” w naszej szkole.

Opiekunowie i Wolontariusze
Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Szkolnego Koła PCK

_______________________________________

Nowy obraz

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą uczniowie i pracownicy szkoły.

_____________________________________________________

Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów naszej szkoły PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY. Na pierwszych dwóch lekcjach uczniowie starszych klas VI i VII wcielili się w rolę nauczycieli i prowadzili lekcje w klasach młodszych. Kolejna lekcja odbyła się na dużej sali gimnastycznej, gdzie uczniowie wykonywali klasowe plakaty wiosny. Piękne i kolorowe plakaty można podziwiać teraz na korytarzach szkolnych. Ostatnim etapem świętowania Pierwszego Dnia Wiosny były rozgrywki klasowe w gry planszowe. Wszystkie działania podejmowane w ramach rozgrywek  miały charakter zabawowy i ćwiczyły  logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów. Rozgrywki klasowe miały również za zadanie popularyzację gier, jako ciekawego sposobu na spędzanie czasu wolnego oraz propagowanie wśród dzieci postaw fair play.

 

Zapraszamy do galerii.

_________________________________________________

Konkurs Matematyczny  MiMAK (Milusińskich Matematyczny Konkurs)

Dnia 22 marca 2018r.odbył się w Szkole Podstawowej w Łaszczowie II etap konkurs MiMAK.

Organizatorem konkursu jest LSCDN Oddział w Zamościu.

Celem konkursu jest: wyłonienie najzdolniejszych uczniów w zakresie matematyki na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej, rozwijanie uzdolnień matematycznych u dzieci w młodszym wieku szkolnym, zwiększenie efektywności pracy z dziećmi zdolnymi, promowanie dorobku i osiągnięć uczniów.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas trzecich.

W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich ze szkół podstawowych z  Nabroża i Zimna oraz uczniowie naszej szkoły z klasy III a i III b –  razem 17 uczniów .

W ciągu godziny uczniowie zmagali się z 12 zadaniami.

Do następnego etapu zakwalifikował się uczeń klasy III a – Szymon Mrozik

Za udział w konkursie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

_________________________________________________

WIELKI SUKCES ZUZI!

            W środę, 14 marca 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie recytatorzy z klas VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w finale XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. J.Czechowicza  i poetów Polski Niepodległej.

Uczennica klasy VII b, Zuzanna Dorota otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Organizatorzy imprezy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji: warsztaty recytatorskie prowadzone przez aktorkę Panią  Irenę Jun. Wieczorem, 14 marca  uczestnicy konkursu i instruktorzy mogli wysłuchać pięknych recytacji poezji Czechowicza, Tuwima, Przybosia, Wierzyńskiego w wykonaniu aktorki.

15 marca uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Kaplicy Św. Trójcy na Zamku.

Po południu w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Lubelskiego na Zamku miał miejsce Koncert Laureatów Konkursu i jego posumowanie.

Konkurs odbył się  patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty.

______________________________________________

KOLEJNY SUKCES ZUZI!

2 marca 2018 roku w Miejskim Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie odbył się etap wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i Poetów Polski Niepodległej. Wzięła w nim  udział uczennica klasy VII b Zuzanna Dorota, która  jako jedna z trzech osób z województwa (w swojej kategorii) zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

Gratulujemy  Zuzi  sukcesu i życzymy powodzenia w  etapie ogólnopolskim.

zuzia

______________________________________________

wykleci

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

„W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”  – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu…”

1 marca 2018 roku młodzież naszej szkoły uczciła pamięć Żołnierzy Wyklętych poprzez symboliczne zapalenie zniczy przed tablicą Żołnierzy Ruchu Oporu na Placu Aleksandra Łaszcza. Był to akt patriotycznej postawy naszych uczniów, którzy wiedzą że wolną, demokratyczną Polskę zawdzięczają niezłomnym żołnierzom polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i stawiali opór sowietyzacji Polski oraz podporządkowaniu jej ZSRR. Przy pomniku spotkaliśmy emerytowanego nauczyciela naszej szkoły, pana Stanisława Baja, który wspominał Żołnierzy Wyklętych z Łaszczowa. (BH)

________________________________________________

W dniu 20 lutego 2018 r. uczniowie klasy VII a: Antoni Kuczma i Karol Marczak reprezentowali naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym” Mistrz Komputera”.Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Prezydent Miasta Lublin – dr Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Polskie Towarzystwo Informatyczne i ECDL region Lublin. patronatem naukowym Patronat naukowy: Rektora Politechniki Lubelskiej Pan prof. dr hab. inż. Piotr Kacejko.
Konkurs odbył się w Lublinie  w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi w Lublinie, ul. Radości 13. Opiekunem uczniów była Grażyna Ponikowska – Czok.

___________________________________________

Memory MasterLAUREACI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LEKSYKALNEGO
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO MEMORY MASTER

 Kolejna edycja konkursu „ Memory Master” została  rozstrzygnięta. Uczniowie rywalizowali w  pięciu kategoriach wiekowych tj.  klas III i II oddziałów gimnazjalnych oraz VII, VI, i V szkoły podstawowej.

Laureatami konkursu edycji jesiennej 2017 zostali następujący uczniowie:

Gabriel Budzyński kl. III a, Monika Johan kl. III a, Weronika Piasecka kl. III a, Paula Szczepaniak kl. III a, Nikola Pieprzowska kl. II a, Gabriela Chodurska kl. II b, Aleksanda Piwko kl. II b, Klaudia Szyper kl. VII a, Zuzanna Dorota kl. VII b, Oliwia Bielecka kl. VI a

Wyróżnienie:

Aleksandra Hawrylak kl. III a, Tomasz Bodeńko kl. V a

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnych edycjach.

___________________________________________

,,Najlepsi uczniowie”, takie miano uzyskali ci uczniowie, których średnia ocen za I półrocze wyniosła co najmniej 4,75. Wśród wyróżnionych uczniów znalazło się 32 uczniów – 23. dziewcząt i 9. chłopców.

Najwyższą średnią ocen uzyskały dwie uczennice z klasy VI a – Oliwia Bielecka i Dominika Pasierb po 5,27.

Drugą lokatę zajęła Zuzanna Dorota z kl. VII b ze średnią 5,21.

Ze średnią 5,09 jest troje uczniów: Szymon Smyk kl. IV c, Natalia Stepuch kl. IV b i Bartłomiej Zubiak z klasy IV a.

Ucz. kl. VII a Klaudia Szyper ma średnią 5,07, a tuż za nią uplasował się Mateusz Dziura z kl. III b G ze średnią ocen 5,06.

 1. wyróżnionych uczniów uzyskało średnią ocen 5,00. Są to: Gabriela Chodurska kl. II b G, Marcelina Gąsior kl. IV b, Karol Marczak z kl. VII a, Aleksandra Piwko z kl. II b G, Dagmara Płachta kl. VII b, Paulina Seń kl. IV b, Wiktoria Tyska kl. VI b, Justyna Wronka z kl. IV b i Konrad Zając kl. VI a.

Średnią ocen 4,91 uzyskało 4 uczniów: Julia Ciołko z kl. IV a, Julia Kurcman kl. IV c, Wiktoria Lembryk kl. IV b oraz Gabriel Lepionka z kl. IV a.

Aleksandra Hawrylak z kl. III a G uzyskała średnią ocen 4,88, a tuż za nią uplasowała się Magda Niedorys ze średnią 4,86.

5 uczniów uzyskało średnią 4,82. Są to: Nikola Hawrylak kl. IV b, Aleksandra Herman kl. IV a, Jakub Krawczyk kl. IV a, Dawid Kwiecień kl. IV b i Maja Matwiejczuk z kl. V a.

4,81 to średnia ocen 3 uczniów: Barbary Matwiejczuk z kl. III a G, Zuzanny Swatowskiej i Michała Swatowskiego z kl. III b G. Aleksandra Krawczyk z klasy VII b uzyskała średnią ocen 4,79.

____________________________________________

Walentynki 2018

 14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemnie wręczanie sobie walentynek.
Dlatego jak co roku w naszej szkole w dniu św. Walentego działała poczta Walentynkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Wszyscy uczniowie mogli wrzucać kolorowe kartki ozdobione w serduszka do specjalnej skrzynki pocztowej. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Listonoszkami w tym roku były: Zuzanna Dorota i Dagmara Płachta.
 Ponadto Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 14 lutego dniem koloru czerwonego. W związku z tym został ogłoszony konkurs Walentynkowy na najczerwieńszą klasę w szkole. Miło nam poinformować, że klasa I „b” została zwycięzcą konkursu i wygrała słodki upominek dla całej klasy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Przejdź do walentynkowej galerii.
wag wagl

____________________________________________________

AVATARY- mówiące obrazki

Voki – to narzędzie internetowe do tworzenia animowanych postaci, z którymi zapoznali się uczniowie, biorący udział w realizacji innowacji pedagogicznej „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się.” W ramach pracy nad tym zagadnieniem powstały mówiące postacie, zarówno ludzkie jak i zwierzęce, do których każdy samodzielnie mógł dobrać ubiór, tło, głos, akcesoria itp. Powstałe awatary zostały wykorzystane do przekazania życzeń okolicznościowych w rożnych językach.

Efekty naszej pracy: https://padlet.com/xhaidi/c4lj28m67nkv

VOKI 1   

______________________________________________

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Już wkrótce rozpoczynają się upragnione ferie zimowe. To zasłużony czas odpoczynku od nauki i beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że dzięki poniższym wskazówkom, wszyscy wrócą do szkoły wypoczęci, radośni i zdrowi. Zanim jednak kartka z kalendarza pokaże 29 stycznia, warto pamiętać o kilku zasadach:

 1. Zjeżdżaj na sankach w miejscach oddalonych od jezdni.
 2. Jazdę na łyżwach trenuj tylko na lodowisku.
 3. Uprawiając sporty zimowe dbaj o bezpieczeństwo własne i innych.
 4. Jeśli zamoczyłeś ubranie w czasie zabawy na powietrzu, zmień szybko na suche.
 5. Nie rzucaj zbyt twardymi śnieżkami.
 6. Nie baw się na zamarzniętym jeziorze.
 7. Nie oddalaj się z miejsca zabawy bez wiedzy rodziców, opiekunów.
 8. Nie siedź zbyt długo przez komputerem, telewizorem.
 9. Jesteś sam w domu, nie otwieraj obcym.
 10. Pamiętaj o telefonach alarmowych: Policja – 997, Straż Pożarna – 998, Pogotowie Ratunkowe – 999, z tel. komórkowych – 112.

Wszystkim życzymy udanych ferii i do zobaczenia 11 lutego!

____________________________________________

„Dokarmianie ptaków”

Po raz kolejny uczniowie wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego i Ligi Ochrony Przyrody zorganizowali przed feriami akcję dokarmiania ptaków. Dzieci przyniosły zboże, kukurydzę, suchy chleb oraz słoninę. Uczniowie klasy IV c wykonali również piękny klasowy karmnik, który został zawieszony na drzewie niedaleko szkoły.
Wszystkie podejmowane przez naszą społeczność szkolną działania świadczą o tym, że nie jest nam obojętny w czasie mroźnej zimy los zwierząt. Gorąco dziękujemy uczniom naszej szkoły za wzięcie udziału w powyższej akcji i liczymy na dalszą współpracę. zapraszamy do galerii.
dok2

_____________________________________________

18 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów wszystkich klas. Podczas zabawy najmłodsi uczestnicy wzięli udział w konkursie na Króla i Królową Balu Choinkowego. I tak oto Królową dyskoteki andrzejkowej została Magdalena Nagowska z klasy IIa, a Królem dyskoteki Szymon Mrozik z klasy IIIa. Gratulujemy szczęśliwcom! Zapraszamy do galerii.

ch8

___________________________________________

NAGRODZENI ZA STROIKI

08 stycznia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lub. odbyło się wręczenie nagród w powiatowym konkursie na ,,Najpiękniejsze szopki i stroiki bożonarodzeniowe”. W kategorii stroiki nagrodzono dwoje uczniów naszej szkoły: Tymona Karczmarczuka z kl. II a – III miejsce w kategorii klas I – III i Dominikę Pasierb – III miejsce w kategorii klas IV – VI. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a poziom wykonanych prac był bardzo wysoki. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i liczymy, że za rok znów zachwycicie wspaniałymi pracami.

______________________________________________

WIELKIE GRANIE, CZYLI 26.FINAŁ WOŚP!

14 stycznia 2018 roku odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kolejny raz Orkiestra zagrała także w Łaszczowie. Sztab zorganizowany został przy Gminnym Ośrodku Kultury. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie już od rana pojawili się na ulicach Łaszczowa, Pukarzowa i Nabroża. Zebrali do puszek 7646.54 zł.  Wieczorem tradycyjnie odbył się happening „Światełko do Nieba”.

Dziękujemy zbierającym fundusze, tym razem na opiekę neonatologiczną, a także tym, którzy datkami wsparli ten szczytny cel. Wdzięczni jesteśmy także osobom, które gorącą herbatą rozgrzały zmarzniętych wolontariuszy. Kwota zebranych pieniędzy w naszej gminie jest coraz większa w kolejnych latach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku padnie kolejny rekord.

_____________________________________________

Koncert zespołu dla WOŚP

Dnia 14 stycznia 2018 r. na scenie Galerii Handlowej Twierdza Zamość koncertował nasz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz podczas 26 Finału WOŚP.  Dziękujemy rodzicom młodych artystów za dowóz dzieci na koncert oraz  opiekę.

IMG_20180114_151452 IMG_20180114_151831 IMG_20180114_152633

________________________________________________

Koncert młodych wokalistów w kościele parafialnym w Łaszczowie

W dniu 14 stycznia 2018 roku soliści: Oliwia Bielecka, Aleksandra Herman, Karina Pastuła, zespół wokalny i chór SP Łaszczów w naszym kościele parafialnym wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek.

IMG_20180114_095716

______________________________________________

Zespół wokalny z wyróżnieniem

Dnia 10 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się wojewódzki festiwal muzyczny ,,XVIII Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2018”. Brał w nim udział zespół orz dwie solistki: Aleksandra Herman i Oliwia Bielecka. Zespół w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz zdobył wyróżnienie i otrzymał statuetkę. Sukces cieszy bardzo, bo jest to już kolejne docenienie w województwie naszych młodych artystów.

Gwiazdka 2018 IMG_20180110_113500_1CSola pop

_____________________________________________

W dniu 12 stycznia 2018 r. odbył się wyjazd na lodowisko do Tomaszowa Lubelskiego. Brało w nim udział 39 uczniów.

Celem wyjazdu było:

 • wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej;
 • propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego;
 • nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach;
 • rozwijanie indywidualnych zainteresowań i zamiłowań;
 • pokonywanie własnych słabości i lęków;
 • hartowanie i uodpornienie organizmu;
 • utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku.

Cele wyjazdu zostały zrealizowane.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w realizacji programu. Większość z uczestników wyjazdu przekonała się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu , która wymaga wielkiego nakładu pracy i samozaparcia w dążeniu do celu. Wyjazd zakończyliśmy wizytą w pizzeri.

l9 l15 l21

Zapraszamy do galerii.

_________________________________________

slonko„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Po raz kolejny udowodniliśmy, że  mamy wielkie serca i potrafimy podzielić się tym co mamy, bo „przecież nawet odrobinę też podzielić można”. W ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” wolontariusze Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w  Łaszczowie zorganizowali w dniach 1- 8 grudnia  zbiórkę darów: żywności długoterminowej, artykułów chemicznych, szkolnych oraz zabawek. Wspólnymi siłami udało się zgromadzić 76 kg żywności oraz 35 sztuk artykułów chemicznych . Zebrane dary zostały przekazane do Sztabu Akcji prowadzonego przez wolontariuszy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie, skąd trafiły do najbardziej potrzebujących. Gorąco dziękujemy wszystkim Darczyńcom za Wasze „cokolwiek, na radość, na święta, by mieć nadzieję…”

     Opiekunowie i wolontariusze  Szkolnego Koła PCK

_______________________________________

„Promyczek Radości”

W okresie przedświątecznym nie pozostaliśmy obojętni wobec tych, którzy nie mogli przeżyć  tego radosnego czasu w gronie rodziny, tych, którzy spędzili go z dala od domu, w szpitalach, cierpiąc z powodu choroby. Wolontariusze Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie już po raz czwarty zorganizowali akcję „Promyczek Radości”, której celem była zbiórka funduszy na zakup zabawek dla Małych Pacjentów z tomaszowskiego szpitala. Tuż przed Świętami pudła wypełnione prezentami wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia trafiły do oddziałów dziecięcych, gdzie, mamy nadzieję przyniosą dzieciom wiele radości, a Personelowi szpitala pomogą w wykonywaniu niełatwej i jakże odpowiedzialnej pracy.

Tym samym składamy serdeczne podziękowania wszystkim  ludziom dobrego serca, pełnym empatii i zrozumienia dla ogromu bólu cierpiących w chorobie dzieci za pomoc w pozyskaniu funduszy niezbędnych do zrealizowania naszej akcji. Niech słowa Ks. Mieczysława Malińskiego „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka” będą wyrazem naszej wdzięczności za okazane wsparcie.

Opiekunowie i wolontariusze   Szkolnego Koła PCK

PR

____________________________________________

Zachęcamy rodziców do zapoznania się z treścią referatu  „Jak możemy pomoc dziecku w nauce?”, którego autorem jest Pani Emilia Grądkowska.

______________________________________________________

Dnia 20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się  wieczór kolęd i pastorałek. Chór szkolny, zespół wokalny oraz soliści zaśpiewali kolędy i pastorałki  dla swoich rodziców i bliskich. Koncert młodych artystów wprowadził wszystkich odbiorców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy do galerii.

  

____________________________________________

GMINNY KONKURS PLASTYCZNO – JĘZYKOWY

„MÓJ SŁOWNIK ZIMOWO – ŚWIĄTECZNY”

W ostatnim tygodniu przed świętami został rozstrzygnięty Gminny konkurs plastyczno- językowy Mój słownik zimowo – świąteczny”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów gminy Łaszczów.

Jego celem było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań samodzielnego pogłębiania wiedzy i umiejętności językowych językiem angielskim oraz niemieckim, ćwiczenie poprawnej pisowni, rozwijanie uzdolnień plastycznych, rozbudzanie wyobraźni twórczej, rozwijanie motywacji do samodzielnej pracy w przygotowaniu do konkursu, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy z języka angielskiego, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia oraz aktywność międzyszkolna.

Kolorowa ekspozycja prac uczniów została przedstawiona na korytarzu szkolnym i cieszyła się ogromnym powodzeniem, nie tylko wśród najmłodszych uczniów, ale również u starszych.

Opiekę nad konkursami sprawowali nauczyciele języków obcych. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach. Wyniki konkursu tutaj.

EG

__________________________________________

12 grudnia 2017 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla uczniów klas VI, VII  i oddziałów gimnazjalnych ,,STOP cyberprzemocy!” W konkursie wzięło udział 34 uczniów. Wykonali oni prace plastyczne, wśród których komisja konkursowa narodziła uczniów: I miejsce – Paulina Mazur z kl. II b gimnazjum, II miejsce – Mateusz Wawęty z kl. III b gimnazjum, III miejsce – Natalia Marszalec z kl. III b gimnazjum.  Wyróżniono 1 pracę – Dagmary Płachty z kl. VII b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Wystawa pokonkursowa prac znajduje się w OPS w Łaszczowie.

MP

___________________________________________________

Jasełka

     W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III a, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe.  Zaprezentowali je 21 grudnia 2017 roku , przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat .

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie głos zabrał Pan Burmistrz, który złożył wszystkim świąteczne

życzenia.

Jasełka przygotowane zostały pod kierunkiem Pani Elżbiety Girgiel, Grażyny

Ponikowskiej – Czok i Ks. Proboszcza Krzysztofa Świtę.

Zapraszamy do galerii.

________________________________________________

20 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się III Przegląd Kolęd i Pastorałek. Tradycja śpiewania kolęd zgromadziła zespoły wokalne ze szkół podstawowych i przedszkola gminy Łaszczów. Przegląd rozpoczęła grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej w Nabrożu Kolonii . Po niej zaśpiewały przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Łaszczowie. Jako trzeci był zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Steniatynie. W dalszej kolejności wystąpili uczniowie z klasy 0-I (w strojach „aniołów” ) ze Szkoły Podstawowej w Zimnie.

Następnie kolędowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łaszczowie: klasa II, klasa III a ( przebrana stroje kolędników), chór szkolny i wokaliści.

Organizatorami przeglądu byli: Grażyna Ponikowska – Czok i Arkadiusz Kłyż.

__________________________________

Wyniki konkursu „ Stroik  bożonarodzeniowy”

    Konkurs plastyczny skierowany był do uczniów klas I-III. W konkursie wzięło udział 26 uczniów. Komisja konkursowa w dniu 18.12.2017 r. ze względu na wysoki poziom artystyczny prac zdecydowała nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie otrzymają dyplomy i upominki świąteczne.

Organizatorami konkursu byli opiekunowie gazetki szkolnej Echo Szkoły: Grażyna Ponikowska – Czok i Anita Wiśniewska.

  

___________________________________________

„Bożonarodzeniowe aniołki z siana w Bibliotece Publicznej w Łaszczowie”

 13 grudnia 2017 roku, uczniowie klasy IV „c” wraz z wychowawcą Emilią Grądkowską uczestniczyli w niezwykłych warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej Gminy Łaszczów. Ich celem było pielęgnowanie tradycji ludowych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Podczas warsztatów uczniowie wraz z wychowawcą samodzielnie wykonywali bożonarodzeniowe aniołki z siana. Wystarczyło trochę wyobraźni. Dziękujęmy Paniom z Biblioteki za gościnność, cierpliwość oraz za to, że mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt.
 Po owocnej pracy przyszła chwila relaksu i uzupełnienia sił przy pizzy lub gyrosie w Pizzerii Valentino.
mu10 myd1myd1

Zapraszamy do galerii.

_______________________________________

„Paczka Marzeń”

Grudzień to czas magiczny, niezwykły, radosny, bo to czas, kiedy spełniają się najskrytsze marzenia nas wszystkich, a przede wszystkim dzieci, które nie zawsze mogą liczyć na to czego bardzo pragną.   Dzięki udziałowi w V edycji „Paczki Marzeń”- mikołajkowej akcji charytatywnej Rejonowego Oddziału PCK w Tomaszowie Lub.  mogliśmy spełnić marzenia ośmiorga dzieci z powiatu tomaszowskiego, z tego 7 z terenu Gminy Łaszczów oraz 1 z Gminy Lubycza Królewska. W ramach akcji uczniowie klas 7 oraz II i III oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Łaszczowie wraz z gronem nauczycieli przygotowali paczki o wartości niespełna 1600 zł. O tym,  co znajdzie się w paczkach decydowały dzieci wytypowane przez Dyrekcję i wychowawców klas I- IV w napisanych przez nich listach do Mikołaja. Uroczystość wręczenia prezentów, w której delegacje uczniów naszej szkoły miały okazję uczestniczyć, odbyła się 15.12.2017r. w restauracji „Roztocze” w Tomaszowie Lub. W imprezie wzięli udział organizatorzy, inicjatorzy – uczniowie Zespołu Szkół  Nr 1 w Tomaszowie   Lub., sponsorzy oraz najbardziej wyczekiwana przez dzieci postać – św. Mikołaj. Po wspólnej zabawie i poczęstunku, z rozpromienionymi twarzami i ramionami wypełnionymi długo wyczekiwanymi prezentami dzieci wróciły do domów, by cieszyć się i wspominać spotkanie z Mikołajem. W ich imieniu składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za okazane serce, za wsparcie, za zrozumienie, a Wolontariuszom Szkolnego Koła PCK za pomoc w rozpropagowaniu i przeprowadzeniu akcji.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu akcji. (PG)

Opiekunowie i Wolontariusze Szkolnego Koła PCK

OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Więcej zdjęć w galerii

__________________________________________

„Bądź jak Samarytanin”

Czas  oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to chwile radosne, szczęśliwe, z kolędami i prezentami. Wolontariusze  Szkolnego Koła PCK Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie pamiętają o wszystkich potrzebujących, dbają o to, aby w tym szczególnym czasie nikt nie poczuł się odrzucony czy zapomniany. Swoją pamięcią ogarnęli też Podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski „Samarytanin” w Tomaszowie Lubelskim. To na ich rzecz zorganizowano w Naszej Szkole akcję charytatywną pod hasłem „Bądź jak Samarytanin” , która polegała na zbiórce zabawek i słodyczy. Zebrane przez nas artykuły posłużyły do przygotowania paczek dla Podopiecznych Stowarzyszenia, dając im tym samym okruszek nadziei na przeżycie wesołych Świąt oraz lepsze jutro w nadchodzącym Nowym Roku.

W imieniu Zarządu, Pracowników, Dzieci i Młodzieży Stowarzyszenia składamy serdeczne podziękowania za samarytańską postawę wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. (PG)

sam

____________________________________________________

Sukces Zuzi!

28 listopada 2017 roku uczennica klasy VII b – Zuzanna Dorota wzięła udział w etapie wojewódzkim  21. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.  Jury przesłuchało 101 recytatorów z całego województwa lubelskiego i wyłoniło laureatów Konkursu. Jednym z nich została Zuzia!

Gratulujemy jej sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

____________________________________

Mikołajki 2017- ‚,Powitajmy Św. Mikołaja!”

W środę 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj!
Już od rana rozdawał prezenty w klasach, sprawiając wielką niespodziankę dzieciom z klas 1-3. Oczekiwanie na spotkanie z nim umilały elfy – uczniowie klas 5, 6 a i 6 b, którzy realizowali III edycję promocyjnej akcji czytelniczej ‚,Cała szkoła czyta  o świętach i prezentach‘‘ przygotowaną przez Bibliotekę Szkolną. Wszyscy uczniowie klas 1-6 gorąco przywitali niecodziennego gościa podczas uroczystego spotkania na udekorowanej sali gimnastycznej. Mikołaj obejrzał i wysłuchał montażu wierszy i piosenek zimowych pod tytułem „Powitajmy Św. Mikołaja!” w wykonaniu uczniów klasy 6a i chóru szkolnego. Nie zabrakło wspólnego śpiewania popularnych refrenów, a także tańca w kółeczku razem z gościem.

Ponadto Św. Mikołaj wspólnie z P. Dyrektor Lidią Tucką i P. Dyrektorem Cezarym Bednarskim wręczył dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w Szkolnym Konkursie Literacko – Plastycznym ‚,List do Św. Mikołaja‘‘, a także  w Szkolnym Konkursie Czytelniczym ‚,Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego‘‘.

Wszyscy uczniowie  otrzymali słodki upominek ufundowany przez Szkolną Radę Rodziców. Dziękujemy!!!

Nauczycielom – opiekunom, którzy  przygotowali Mikołajki :

 1. J. Krzysica, p. E. Hałasa, p. A. Kłyż, p. E. Sachryń, p. A. Hałasa, p. I. Hawor, również dziękujemy!

Następne takie spotkanie za rok!!!

  

Zapraszamy do galerii.

 Uczniowie nagrodzeni w Szkolnym Konkursie Literacko –Plastycznym „List do Świętego Mikołaja!‘‘

_____________________________________________________

W dniu 04.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Łaszczówce  odbył się REJONOWY  KONKURS  POLSKIEJ  POEZJI  RELIGIJNEJ „PIERŚCIEŃ ŚWIĘTEJ  KINGI”  naszą szkołę reprezentowała  Oliwia Bielecka z klasy VI „a”. Uczennica za recytatorską interpretację poezji religijnej podczas rejonowych eliminacji  została wyróżniona.

king1 king2 king3

____________________________________________________

Konkurs recytatorski „Przyroda w poezji”

W dniu 30.11.2017r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I – III. Organizatorem konkursu było SK LOP. Uczestniczyło w nim 20 uczniów. Komisja w składzie: p. C. Bednarski, p. I. Chromiec i  p. E. Hałasa przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Przemysław Chmielewski – kl. I „b”,

II miejsce – Radosław Mroczkowski – kl. III „a”,

III miejsce – Piotr Oleńczuk – kl. I „a”.

Wyróżnienia otrzymali: Przemysław Płachta – kl. I „b”, Tymon Karczmarczuk – kl. II „a”, Magdalena Nagowska – kl. II „a” , Ilona Mikuła – kl. II „a’.

Prezentacje wszystkich uczestników były ciekawe. Gratulujemy!

  

_________________________________________________

30 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego  w Tomaszowie Lubelskim został podsumowany Powiatowy Konkurs Multimedialny: „Najpiękniejsze miejsca przyrodnicze w mojej miejscowości”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali następujący uczniowie: Oliwia Bielecka kl.VI a, Weronika Kusa kl.VII a, Karol Marczak kl.VII a.  W kategorii klas IV – VI Oliwia Bielecka zajęła I miejsce, w kategorii klasa VII Karol Marczak zajął II miejsce, a Weronika Kusa została wyróżniona.

mul1 mul2 mul3 mul4

_______________________________________________

W listopadzie w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w piłkę nożną dziewcząt i chłopców.  Do zawodów przystąpiło 11 drużyn żeńskich i 12 męskich. Zawody rozgrywane były systemem  „każdy z każdym”, za zwycięstwo drużyna uzyskiwała 3 pkt, za remis 1 pkt, za przegraną 0 pkt. Klasyfikacja końcowa tutaj

wf1 wf2 wf3 wf4 wf5 wf6

__________________________________________________

„Andrzejkowy wieczór wróżb”

 30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy wiewczór wróżb zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. W wierzeniach ludowych miały one magiczną moc. Wszystkie dziewczęta tego wieczoru chciały poznać swoją przyszłość. Były wróżby z butów ustawianych jeden za drugim, z kości baranich rzucanych psom czy ze sztachet w płocie. Oczywiście, chodziło o jedno, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż.
 W naszej szkole również nie mogło zabraknąć wieczoru poświęconego wróżbom, dlatego Samorząd Uczniowski przygotował dla uczestników dyskoteki andrzejkowej kilka wróżb, aby każdy mógł zapoznać się ze zwyczajami tego dnia. Było mnóstwo zabawy, śmiechu oraz tańca. Wszyscy uczniowie klas 1-7 długo zapamiętają ten wieczór spędzony w niezwykłej, tajemniczej oraz andrzejkowej atmosferze.
an1 an14 an15
Zapraszamy do galerii

___________________________________________________

W dniu 28. 11. 2017 r. odbyła się wystawa biblioteczna z okazji 110 rocznicy śmierci Stanisława Wyspiańskiego: ,,Stanisław Wyspiański – wybitny artysta epoki Młodej Polski”. Hasła tematyczne wystawy to: ,,Życie i twórczość”, ,,Wybrane myśli artysty”, ,,Słynne obrazy”. Podczas wystawy prezentowane były utwory Stanisława Wyspiańskiego, książki biograficzne i reprodukcje obrazów. Eksponowane zbiory zgromadzono we współpracy z innymi bibliotekami i rodzicami.

Wystawę przygotował aktyw biblioteczny w składzie: Weronika Kusa z klasy VII a, Aleksandra Tchórzewska z klasy VII b, Gabriel Budzyński, Weronika Furgała, Jowita Górnik, Barbara Matwiejczuk, Weronika Piasecka, Julia Piwko i Klaudia Wronka z klasy III a (oddziału gimnazjalnego), pod kierunkiem nauczycieli: p. Anny Pasternak i p. Elżbiety Gmitrowicz.

b1 b2 b3 b4 b5 b6

____________________________________________

INNOWACJA  PEDAGOGICZNA
QUIZLET czyli fiszki online
Jeśli chcesz poznać ciekawą metodę nauki słówek, zapraszamy do zapoznania się z aplikacją na stronie https://quizlet.com/pl. Quizlet jest darmową platformą edukacyjną do nauki słownictwa na sześć różnych sposobów, tj. fiszki, tryb nauki, rozsypanka, dyktando, test, wyścig z czasem. Można przeglądać zestawy już przygotowane przez innych użytkowników, jak również tworzyć własne. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do zapoznania się z ćwiczeniami przygotowanymi przez uczniów klas II gimnazjum, biorących udział w realizacji innowacji pedagogicznej „Nauka języków obcych przy zastosowaniu TIK jako narzędzi wspomagających tradycyjny proces nauczania i uczenia się.” Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: p. Anety Hałasy, p. Patrycji Grzesik, p. Barbary Gardzioły – Sobczuk poznają kolejne narzędzia TIK. Interaktywne quizy stworzone przez nich na platformie Quizlet stanowią bazę gotowych pomocy dydaktycznych, które może wykorzystać każdy użytkownik sieci.

Ćwiczenia: https://padlet.com/xhaidi/mn4alt1e5fq6

quizlet

______________________________________________

21 listopada 2017 r. odbyła się wywiadówka śródokresowa, połączona z pedagogizacją rodziców. Rodzice uczniów klas I uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami PPP w Tomaszowie Lub. dotyczącym ,,Radzenia sobie z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi”. Wychowawcy klas VI i VII przedstawili rodzicom wskazówki z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Rodzice uczniów z oddziałów gimnazjalnych wzięli udział w szkoleniu nt. zaburzeń odżywiania, siecioholizmu, depresji ich następstw. Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów i rodziców odsyłamy do materiałów źródłowych z przeprowadzonej pedagogizacji – pobierz. Uczniowie klas VI i VII oraz oddziałów gimnazjalnych już rozpoczęli cykl zajęć warsztatowych nt. wspomnianych zagrożeń. Zajęcia prowadzi pedagog szkolny p. Marta Pasierb.

________________________________________________

BRAWO ZUZIA!

18 listopada 2017 roku w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się
21. Jesienny Konkurs Recytatorski (eliminacje powiatowe). Obecna edycja inspirowana była twórczością Bolesława Leśmiana – poety związanego z naszym regionem. Recytatorzy, to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych.

Uczennica naszej szkoły – Zuzanna Dorota z klasy VII b jako jedyna
w kategorii: szkoła podstawowa- klasy IV-VII zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego tego konkursu.

Gratulujemy Zuzi niemałego sukcesu i życzymy zwycięstwa w następnym etapie!

Uczennicę do konkursu przygotowała Pani Izabela Chromiec

 

___________________________________________

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE.

10 listopada 2017 roku odświętnie ubrani uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie uczcili najważniejsze święto narodowe. Wspólnie odśpiewali hymn państwowy, a następnie obejrzeli akademię przedstawiającą drogę Polski do niepodległości w wykonaniu uczniów klas III gimnazjum oraz szkolnego chóru. Uczniowie zachwycali swoimi talentami oraz godną naśladowania postawą patriotyzmu. Jesteśmy dumni, że młodzi ludzie potrafią docenić trud naszych przodków, którzy walczyli o niepodległość Polski. (BH)

  

__________________________________________

8 listopada uczniowie z klas VI uczestniczyli w warsztatach świecowych zorganizowane przez GOK w Łaszczowie. Była to okazja do stworzenia ozdobnych świec w szklanych naczyniach. Każdy uczestnik ułożył mozaikę z różnych kolorów piasków oraz innych ozdób (muszli, koralików, cekinów, suszonych owoców). Obejrzyjcie, jak pracowali uczniowie w galerii.

sw4 sw12 sw17

____________________________________________

„Dzień Wszystkich Świętych: Czas refleksji i zadumy”

Listopad to czas szczególnej refleksji nad przemijaniem. W okresie przedświątecznym sprzątamy groby naszych zmarłych, zanosimy kwiaty, palimy znicze. Chcemy w ten
sposób pokazać, że pamiętamy…
Dlatego właśnie w związku ze zbliżającymi się świętami listopadowymi, uczniowie naszej szkoły, na czele z Samorządem Uczniowskim, jak co roku zgodnie z tradycją, zaangażowali się w przygotowania obchodów Wszystkich Świętych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami uporządkowali groby byłych kierowników szkół na cmentarzu w Łaszczowie oraz zapalili znicze.

__________________________________________________

W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszy różaniec wykonany przez naszych uczniów w technice dowolnej. Wśród licznie zgromadzonych prac uczniowskich pojawiły się różańce wykonane min z kasztanów, żołędzi, żelków, nakrętek …itp.
Wszystkie prace zostały wykonane bardzo solidnie i poprawnie. Po niełatwym wyborze pierwsze miejsce zajęła Maria Baj z IV a  drugie Julia Kurcman z IV c , trzecie Aleksandra Garbacz.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

lod2 lod3 lod4
Dodatkową zaś niespodzianka dla naszych uczniów był wyjazd zorganizowany przez nasza parafię na lodowisko.

roz1 roz3 roz4 roz2

________________________________________________

25 października uczniowie klas IV uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych mydlarskich zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Łaszczowie.  Uczniowie  samodzielnie wykonywali kostki mydła glicerynowego o rozmaitych wzorach, zapachach i kolorach z zatapianymi  gadżetami: suszonymi płatkami kwiatów, muszelkami, kolorowymi koralikami. Na koniec warsztatów własnoręcznie wykonane mydełko zapakowane w ozdobny woreczek z etykietą uczniowie zabierali do domu.

myd1 myd2 myd3

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Lekcja historii w Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu.

25 października 2017 roku uczniowie klas III gimnazjum uczestniczyli w lekcji muzealnej „Wokół żydowskiej tradycji dnia codziennego i świątecznego – o kulturze Żydów polskich.”. Następnie, pod kierunkiem przewodnika, zwiedzili wystawę historyczną „Bełżec – obóz zagłady” oraz pomnik upamiętniający 500 tys. ofiar niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu, pomordowanych od marca do grudnia 1942 roku. Uczniowie poznali tragiczną historię Holocaustu oraz uświadomili sobie prawdziwą wartość życia, wolności i pokoju. (BH)

bh1 bh5 bh10

Zapraszamy do galerii

______________________________________________

Nowy obraz (11)

______________________________________________

W piękny słoneczny wtorek, tj. 17 października 2017 r., duża grupa naszych uczniów- klas IV brała udział w wycieczce na pogranicze polsko- ukraińskie.

Punktem pierwszym wycieczki była Placówka Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej. Wszyscy mogli zobaczyć od środka jak wygląda praca strażnika granicznego. Mogli również obejrzeć sprzęt jakim posługują się funkcjonariusze oraz z nimi porozmawiać o ich ciężkiej, ale znaczącej pracy.

W ramach wycieczki uczniowie odwiedzili również Szkółkę Leśną, w której Pan Marcin Żołdak- Leśniczy Leśnictwa Tarnoszyn w Nadleśnictwie Mircze oprowadził naszych uczniów po szkółce, pokazał jak oznaczone są sadzonki, w jaki sposób są pielęgnowane. Podczas spaceru dzieci oglądały poletka sadzonek drzew iglastych i liściastych oraz poznały czynności związane z pracą w szkółce leśnej.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta przy pasie granicznym. A plenerowy wyjazd zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasek, które po leśnych spacerach szybko znikały z kijka.

Dziękujemy wszystkim dzięki którym ten wyjazd mógł się odbyć.

kl12 lk11 lk21

Więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________________

Nasi uczniowie zostali nagrodzeni za swoje osiągnięcia – otrzymali  Stypendia Burmistrza Łaszczowa. Są to:

Karina Pastuła kl. VI b, Oliwia Bielecka VI a, Klaudia Szyper VII a, Gabriel Winiarczuk VII b, Dominika Pasierb VI a, Zuzanna Dorota VII b, Aleksandra Wojciechowska VI a, Aleksandra Krawczyk VII b

Z klas  gimnazjalnych: 2.Piasecka Weronika III a, Aleksandra Hawrylak III a, Paula Szczepaniak III a,  Aleksandra Piwko II b, Gabriela Chodurska II b,  Szymon Mozol II a oraz absolwenci Kamila Kuc, Gabriela Niedorys, Wiktoria Hawrylak, Wiktoria Drążek, Bartłomiej Toruch, Wojciech Piwkowski

Wszystkim wyróżnionym stypendystom bardzo serdecznie gratulujemy!

stp1 styp2 styp3

_________________________________________________

ŚLUBUJEMY…

Dnia 13 października uczniowie klasy I ”a” i klasy I ”b” złożyli uroczyste ślubowanie. Po życzeniach złożonych przez  Panią dyrektor Lidię Tucką, nastąpiło pasowanie każdego dziecka na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Łaszczowie. Następnie uczniowie przedstawili przygotowaną wspólnie  z wychowawczyniami Panią Bogumiłą Pisarczyk i Panią Elżbietą Nowosad ciekawą część artystyczną. Pani Ewa Smyk pracownik Banku Spółdzielczego w Łaszczowie wręczyła pierwszoklasistom książeczki SKO. Uroczystym akcentem tej akademii były recytowane wiersze i śpiewane piosenki dla nauczycieli z okazji Dnia Nauczyciela przygotowane przez uczniów z klasy V i klasy VI „a”. Uroczystość zakończyły wspólne zdjęcia.

sl1 sl2 sl3

_________________________________________________

Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.  Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Była to również okazja do spotkania ze strażakami i obejrzenia ich pojazdów.

ew1 ew2 ew3

__________________________________________________

9 października 2017 r. zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla uczniów ,,Cyberprzemoc i inne zagrożenia płynące z mediów”. Adresatami warsztatów byli uczniowie klas III, kl. VI i klas II gimnazjum. Tematyka spotkań dotyczyła cyberprzemocy w pełni tego pojęcia. Uczniowie poznali jej rodzaje, przyczyny oraz następstwa w realnym świecie. Zajęcia miały charakter profilaktyczny. Uczniowie dowiedzieli się jak ustrzec się hesterów, gdzie szukać wsparcia oraz jakie konsekwencje karne spotkają tych, którzy dopuszczają się przemocy w i agresji elektronicznej.

Środki na zajęcia warsztatowe pozyskano z Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów w Łaszczowie.

_______________________________________________

Tegoroczne wybory do SU odbyły się 09 października 2017 tj. w poniedziałek.

Głosowali wszyscy uczniowie  oraz nauczyciele. Po podliczeniu głosów, zgodnie z Regulaminem Samorządu Uczniowskiego do Rady SU zostały wybrane następujące osoby:

Przewodniczący – DOROTA ZUZANNA

Z-ca przew. – GABRIELA BAJWOLUK

Skarbnik – KUDACH ANTONI

Sekretarz – PASIERB DOMINIKA

Członkowie – LEMBRYK WIKTORIA, MAJA MATWIEJCZUK

  

_______________________________________

Debata wyborcza do władz Samorządu Uczniowskiego

W dniu 06 października 2017 roku odbyła się debata wyborcza kandydatów do władz Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. W debacie chętnie wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Podczas spotkania przedwyborczego, kandydaci do SU przedstawili swój program wyborczy, po którym nastąpiła wymiana poglądów na temat przedstawionych programów.

Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego:

Baj Maria 4a, Oleńczuk Julia 4a, Swatowski Szymon 4b, Lembryk Wiktoria 4b, Furman Jakub 4c, Krawczyk Maciej 4c, Piwkowska Zuzanna 5a, Pasierb Dominika 6a, Tyska Wiktoria 6b, Wąsacz Kinga 6b, Wasyluk Jakub 7a, Kuczma Antoni 7a, Dorota Zuzanna 7b, Winiarczuk Gabriel 7b, Krawczyk Adrian 2a Gim, Gardiasz Karolina 2a Gim, Kudach Antoni 3a Gim, Zwolak Mateusz 3b Gim, Wawrzusik Ewa 3b Gim

Termin wyborów:  09.10.2017 (poniedziałek)

     

_____________________________________________

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka w naszej szkole zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. 3 października uczestniczyli w niej uczniowie klas 7 SP oraz 2 i 3 Gim, a 4 października uczniowie klas 1-6. Frekwencja była bardzo wysoka. Ulubiona muzyka sprawiła, że wszystkie dzieci poczuły niezwykłą atmosferę i cudownie się bawiły. Tańce pozwoliły na chwilę zapomnieć o szkolnych obowiązkach.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim nauczycielom, którzy rzetelnie dbali o bezpieczeństwo dzieci.

emi1 emi2 emi3 emi4 emi5 emi6

___________________________________________________

W dniu 6 października 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny    „Pomniki mówią o historii mojej miejscowości” , którego organizatorem było Tomaszowskie Towarzystwo Regionalne im. dr Janusza Petera i Biblioteka  Pedagogiczna w Zamościu Filia w Tomaszowie Lubelskim.   Nasza szkołę w konkursie reprezentował  Karol Marczak uczeń kl. VII „a”, który w kategorii szkoły podstawowe zajął  I miejsce. Praca konkursowa przedstawiała „Tablicę pamiątkową poświęconą 75 Polakom zamordowanym  25 grudnia 1942 roku przez Faszystów Niemieckich” w lasku „Sośnina”.

Jadzia

_______________________________________________

Apel informacyjny dotyczący bezpieczeństwa w szkole

Dnia 18.09.2017 r. na sali gimnastycznej odbył się apel informacyjny dotyczący bezpiecznego pobytu uczniów na terenie szkoły, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-VII i oddziały gimnazjalne. Szczególną uwagę zwrócono na to, że podczas przerw nie wolno opuszczać terenu szkoły oraz biegać. Należy też dbać o porządek i bezpieczeństwo
w szatniach i łazienkach. Przypomniane zostały również procedury korzystania z telefonów komórkowych.

___________________________________________________

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się nieco inaczej, bo 4 września, i już w 8 – letniej Publicznej Szkole Podstawowej w Łaszczowie z oddziałami gimnazjalnymi. Uroczystość rozpoczęto Mszą św. w Kościele Parafialnym, a następnie odbyło się wspólne zebranie w sali gimnastycznej naszej szkoły. Zebranych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Lidia Tucka, która przedstawiła aktualne zmiany związane z wdrożeniem reformy w  systemie edukacji oraz złożyła życzenia na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie przeszli do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim uczniom, w nowym roku szkolnym, życzymy wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom cierpliwości i kreatywności w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

_____________________________________________

Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?

 Resort edukacji przygotował  broszurę dla rodziców pt. „Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/ 2018?”. Uprzejmie proszę rodziców o  zapoznanie się z ww. materiałem. Broszura MEN

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031