Start » AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

2016/2017

Konkurs recytatorski „Przyroda w poezji”

W dniu 5.04.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III „Przyroda w poezji” zorganizowany przez SK LOP. Prezentowane wiersze były bardzo ciekawe. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca:

I – Anita Jendrusina – kl. III „b”

IILilianna Staszczuk – kl. I oraz Wiktoria Cios – kl. II „b”.

Wyróżnienia otrzymali: Ilona Mikuła – kl. I i Milena Garbula – kl. II „b”.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy.

DCIM100MEDIA

_____________________________________________

26 kwietnia 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lub. odbyło się wręczenie nagród Powiatowego Konkursu Plastycznego – „Wielkanocne stroiki i pisanki”. Na konkurs wpłynęło 210 prac dzieci i młodzieży z Tomaszowa Lub. i powiatu tomaszowskiego.

W kategorii wiekowej klas I – III drugie miejsce zajął Ksawery Szyper uczeń klasy II b. Gratulujemy!

szyp1 szyp2 szyp3

________________________________________________

12 kwietnia 2017 r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z racji wręczenia dyplomów i nagród  za zajęcie I , I i  III miejsca w  Gminnym Wielkanocnym Konkursie Plastycznym,  organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Łaszczowie.

W kategorii :,, Pisanka” : Szyper Ksawery ( kl. II b) – I miejsce ; Cybulski Szymon ( kl. IIb) – II miejsce; Karczmarczuk Tymon ( kl. I a) – III miejsce.

W kategorii : ,,Palma” : Jędrusina Anita ( kl. III b) – I miejsce; Jędrusina Ilona ( kl. IIb) – II miejsce i Cios Wiktoria ( kl.II b) – III miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

palma1 palma2 palma3

______________________________________

10 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy Ia uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łaszczowie. W czasie zajęć dzieci zapoznały się z księgozbiorem, regulaminem biblioteki oraz sposobem korzystania z książek. Wspólnie odczytały ,, prośby książki” i zapoznały się z literaturą dziecięcą w kąciku czytelniczym. Następnie zwiedziliśmy synagogę, dawne kino i pomnik na rynku. Dzieciom szczególnie podobała się fontanna na rynku. Następnie zjadły frytki w pizzerii, a w drodze powrotnej do szkoły, oglądały wiosenne kwiaty w ogródkach. Dzieci  wróciły do szkoły bardzo zadowolone.

wy1 wyj2 wyj3

_________________________________________

4 kwietnia 2017 r. w naszej szkole gościliśmy cyrk z Ukrainy. Występ cyrku oglądali uczniowie klas I –VI. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczestników cieszył się występ z wężem oraz taniec z hula- hop. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z występu, a artyści otrzymali gromkie brawa.

cyrk1 cyrk2 cyrk3

__________________________________________

Powitanie wiosny  „W rytmie Zumby”. 21 marca odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z okazji pierwszego dnia wiosny. Obejrzeliśmy pokaz Zumby w wykonaniu uczennic klasy VA. Wspólnie wykonaliśmy przygotowany układ co sprawiło radość wszystkim uczniom. Zumba to połączenie tańca latynoamerykańskiego i ćwiczeń fitness. Dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję fizyczną jak i psychiczną, wreszcie – obudzić się z zimowego snu. Już wiosna! Zrzucamy okrycia i zbędne kilogramy! Zapraszamy na Zumbę do klasy IIIC.

zu1 zu2 zu3 zu4 zu5 zu6

______________________________________________

W związku z obchodami PIERWSZEGO DNIA WIOSNY          – 21 marca członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami postanowili przygotować wiele atrakcji dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Pierwszym punktem dnia, było zastąpienie przez uczniów – nauczycieli w prowadzeniu lekcji. Większość z nich sumiennie wywiązała się z powierzonego im zadania i poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia. Przy okazji tej zabawy uczniowie mogli sami doświadczyć, jak trudna jest praca nauczycieli.

Drugi etap obchodów powitania wiosny odbył się na sali gimnastycznej i pierwszą atrakcją był występ klasy I. Wiosenne kostiumy młodych aktorów wzbudziły zachwyt wśród starszych kolegów.

Kolejną niespodzianką był pokaz mody prowadzony przez uczennice klas VI, które zapoznały wszystkich z wiosennymi tradycjami w różnych krajach. Uczniowie mogli również obejrzeć pokaz mody, podzielony na dwie części. Pierwsza z nich przedstawiała modę światową tj. japońską, hiszpańską i rosyjską. Druga zaś poświęcona była modzie polskiej: „Wiosna 2017”. Dziękujemy wszystkim modelom i modelkom z klas V i VI za przygotowanie wiosennych stroi.

Podczas obchodów powitania wiosny nie mogło zabraknąć również Zumby- poprowadzonej przez klasę Va, którą koordynowała Pani Elżbieta Nowosad.

Na koniec opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali ostatnią niespodziankę- wspólne klasowe malowanie wiosny. Dzień ten sprawił ogromną frajdę zarówno uczniom jak i nauczycielom. Składamy serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w przygotowanie całego dnia.

_______________________________________________

27 lutego 2017 r. klasa I a, III c i III a  wyjechały na profilaktyczny musical dla dzieci ,,Dzwonnik z Notre Dame” do Tomaszowskiego Domu Kultury. Dzieci były bardzo zadowolone.  Aktorzy z Wrocławia w bardzo ciekawy sposób przedstawili  niezwykłą opowieść  Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Dziś, w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych, historie takie jak ta, mają swój niezwykły wydźwięk, przynosząc jednocześnie pozytywne efekty wychowawcze.

dz1 dz2 dz3

______________________________________________

W dniach 22-24 luty 2017 w naszej szkole członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili akcję charytatywną, której celem była sprzedaż długopisów z Logo Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. W sumie zebraliśmy 200 zł. Środki pieniężne ze sprzedaży długopisów przeznaczone zostaną na funkcjonowanie Hospicjum Santa Galla. Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!

DCIM100MEDIA

__________________________________________________

Konkurs plastyczny „Zimowe krajobrazy”

14 lutego 2017 r. odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez SK LOP dla klas IV-VI pod hasłem „Zimowe krajobrazy”. Uczniowie wybraną przez siebie techniką przedstawili piękno zimowego pejzażu. Komisja konkursowa w składzie: p. Bożena Bryk, p. Jadwiga Krzysica i p. Elżbieta Sachryń wyróżniła prace następujących uczniów:

I miejsce Aleksandra Tchórzewska – kl. VI „b”,

II miejsceMaja Matwiejczuk – kl. IV,

III miejsce Magda Niedorys – kl. VI „b”.

Wyróżnienia: Julia Bajwoluk – kl. V „a”, Wiktoria Jurkiewicz – kl. IV.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

User comments

_______________________________________________

Walentynki 2017

14 lutego 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Zakochanych – Walentynki. Tego dnia w szkole królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski już tydzień wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia, a w szczególności poczty walentynkowej . Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki dla swojego wybranka lub wybranki. Każda Walentynka została dostarczona do właściciela przez walentynkowych listonoszy  z SU.

Ogłoszony również został konkurs na „Najpiękniejsze serce z byle czego”. Zwycięzcami konkursu zostali: Radosław Mroczkowski IIa. Kopiec Michał IIa, Paulina Huńko IIa, Julia Ciołko IIIa, Oliwia Taranowicz IIIc,  Julia Kurcman IIIc, Katarzyna Greszata Va, Wiktoria Tyska Vb, Magdalena Niedorys VIb.

wal1 wal2 wal3

_________________________________________

W klasie III C został zrealizowany projekt „W krainie baśni” w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Najważniejsze treści zawarte w projekcie edukacyjnym prowadzące do osiągnięcia jego celów i przewidzianych umiejętności dzieci realizowane były w oparciu o obszary tematyczne: „Biblioteka- kopalnia wiedzy” -wycieczka do biblioteki. „Zaproszenie do krainy baśni”- czytanie i słuchanie baśni. ,,Wokół baśni „- wiązanie treści baśni z różnymi formami ekspresji twórczej dzieci (słowna, ruchowa, muzyczna, plastyczna). Wykonanie prac plastycznych i wystawki  „W krainie baśni’. ,,Jesteśmy widzami”- oglądanie baśni w wykonaniu profesjonalnych aktorów. ,,Baśń lekiem na zło”- zastosowanie fragmentów baśni jako metody wyciszenia, relaksacji i odreagowania napięcia (baśnioterapia). Konkurs pięknego czytania fragmentów wybranych baśni. Przygotowanie wystawy książek „Moja ulubiona baśń”. Klasowy konkurs czytelniczy.

1 3 4

____________________________________________

POKAZ ZUMBY

09 .02.2017 w naszej szkole odbył się pokaz Zumby dla uczniów, rodziców                   i nauczycieli. Pokaz został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej „W rytmie Zumby”. Wystąpiła pani Roksana Łasocha z paniami biorącymi udział w zajęciach Zumby przy GOK w Łaszczowie. Uczniowie czynnie włączyli się do pokazu. Była wspaniała zabawa. Dziękujemy gościom i zapraszamy częściej do naszej szkoły.

z1 z2 z3 z4 z5 z6

_____________________________________________

„Nowinki Przyrodnicze”

W naszej szkole ukazał się numer gazetki przyrodniczej przygotowany przez członków SK LOP. Zachęcamy do czytania. Nowinki Przyrodnicze nr1

______________________________________________________

Koncert dla WOŚP

Dnia 15 stycznia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu nasz zespół wokalny w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz koncertował podczas 25 Finału WOŚP.  Dziękujemy rodzicom młodych artystów za dowóz dzieci na koncert do Zamościa i opiekę.

OŚP

__________________________________________________

„Dokarmianie ptaków”

Ostatnie dni przed feriami były obfite w opady śniegu i mrozy. W związku z tym Samorząd Uczniowski oraz Liga Ochrony Przyrody zorganizowały akcję dokarmiania ptaków, w której wszyscy wzięli aktywny udział. dzieci przyniosły zboże, kukurydzę, suchy chleb oraz słoninę.

Gorąco dziękujemy uczniom naszej szkoły za wzięcie udziału w powyższej akcji i liczymy na dalszą współpracę. Więcej zdjęć w galerii.

pta1 pta2 pta3

_________________________________________________

12 stycznia 2017 r. w klasie II b odbyło się spotkanie w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa pt „ Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato”. Rodzice czytali dzieciom baśnie A. Ch. Andersena: „Dziecię elfów”, „Królowa Śniegu”, „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Pozostałe baśnie dzieci same przeczytają  wypożyczając książki z biblioteki szkolnej.

Program został podsumowany wykonaniem prac plastycznych – „ Jestem ilustratorem baśni …..”. Prace zostały umieszczone na tablicy w klasie, gdzie będą oglądane przez rodziców i uczniów z innych klas. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej  atmosferze.

sl1 sl2 sl3

___________________________________

Kolejny sukces muzyczny zespołu wokalnego i solistki

Dnia 10 stycznia 2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się wojewódzki festiwal muzyczny ,,XVII Spotkania z Kolędą i Pastorałką – Zamość 2017”. Konkurs ogłoszony został pod Honorowym Patronatem JE Mariana Rojka – Biskupa Diecezji zamojsko – lubaczowskiej. W przesłuchaniach wzięło udział 15 zespołów i 62 solistów. Jury w składzie: Pani Wiesława Badach, ksiądz Piotr Spyra, Pan Marian Szewera oraz członkowie Zespołu VOX: Witold Paszt i Dariusz Tokarzewski doceniło talent muzyczny naszego zespołu oraz solistki. Zespół w składzie: Zuzanna Dorota, Oliwia Bielecka, Aleksandra Wojciechowska, Karina Pastuła oraz Kinga Wąsacz zdobył I miejsce i otrzymał statuetkę ,,Złotej Gwiazdki”. Sukces cieszy tym bardziej, że ,,Złota Gwiazdka” trafiła do zespołu po raz drugi. Należy docenić wielki talent solistki Oliwii Bieleckiej, która w swojej kategorii rywalizowała z 40 uczestnikami. Oliwia zajęła II miejsce i otrzymała statuetkę ,,Srebrnej Gwiazdki”.

Młodych artystów do konkursu przygotował nauczyciel muzyki: Arkadiusz Kłyż

GW1 GW2 GW3 GW4 GW5 GW6

_________________________________________

Szkolny konkurs plastyczno – językowy „Christmas Time”

20 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- językowego „Christmas Time”, który polegał na wykonaniu plakatu o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie przygotowali plakaty z obrazkami i napisami związanymi z Bożym Narodzeniem.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-6 w dwóch kategoriach wiekowych. Z przyjemnością informujemy:

  • w kategorii klas I-III zwycięzcami zostali:

I miejsce- Aleksandra Herman IIIa oraz Jakub Krawczyk IIIa

II miejsce-Julia Ciołko IIIa

III miejsce- Anna Piwko IIa

  • w kategorii klas IV-VI zwycięzcami zostali zaś:

I miejsce- Karol Byra Vb

Wyróżnieni: Agata Sieraczyńska Vb, Dominik Żwirek Vb, Krystian Grząśko Vb

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy.

sw1 sw2 sw3 sw4 sw5 sw7

______________________________________

„KONKURS SZKOLNY NA NAJDŁUŻSZY KLASOWY

ŁAŃCUCH CHOINKOWY”

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski ogłosił „Konkurs szkolny na najdłuższy klasowy łańcuch choinkowy”, w którym mogły zmierzyć się wszystkie klasy począwszy od I aż do VI. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie jednego łańcucha choinkowego w dowolnej technice, własnoręcznie, przez uczestników konkursu, a nie z gotowych,  zakupionych w sklepie. Miło nam poinformować, że w konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Dlatego postanowiliśmy, że pomimo tego iż był jeden zwycięzca- wszystkie klasy zostały „słodko” nagrodzone.

Wyniki konkursu są następujące:

1 miejsce – VI a (543,5 m)

2 miejsce –  III c (331,6 m)

3 miejsce –  V a (253 m)

4 miejsce – III a (252 m)

5 miejsce – IV (166,5 m)

6 miejsce – II a ( 164,5 m)

7 miejsce – II b (146 m)

8 miejsce – V b (109 m)

9 miejsce – VI b (89 m)

10 miejsce – III b (44 m)

11 miejsce – I ( 18,72 m)

 

Wszystkim zaangażowanym gratulujemy wytrwałości, a wszystkie łańcuchy choinkowe będą tworzyć dekorację podczas zbliżającej się zabawy choinkowej.

la1 la2 la3 la4 la5 la6 la7 la8 la9 la10

_____________________________________________

20 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się II  Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. Bogata tradycja kolędnicza zgromadziła zespoły wokalne i solistów ze szkół podstawowych  Gminy Łaszczów: Nabroża Kol., Łaszczowa, Steniatyna i Zimna. Soliści i zespoły wokalne wykonały 27 utworów o tematyce świątecznej. Przegląd nie miał charakteru konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Organizatorami konkursu byli: Grażyna Ponikowska – Czok i Arkadiusz Kłyż.

prze2 prze3 prze5 prze6 prze9 przeg1 przeg4 przeg7 przeg8

Poznaj  listę wykonawców.

Zapraszamy do galerii.

_________________________________________

6 grudnia 2016 roku wręczono nagrody laureatom konkursu plakat „W rytmie zumby” , który został zorganizowany w ramach innowacji pedagogicznej.

Zostały przeprowadzone zajęcia Zumby w których wzięli udział wszyscy uczestnicy tego spotkania.

zu1 zu2 zu3 zu4 zu5

______________________________________________

Laureaci konkursy plastycznego „PRZEMOCY MÓWIĘ NIE” organizowanego w ramach PROJEKTU   „ZDROWE MACIERZYŃSTWO –  II EDYCJA” realizowanego w ramach Programu Osłonowego  „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”; Edycja 2016:

I miejsce – Julia Bajwoluk z klasy V a

II miejsce – Aleksandra Stawarz z klasy V a

III miejsce – Rafał Hydzik z klasy VI a.

tysz1 tysz2

Nagrody dla tych uczniów ufundował Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia W Tyszowcach.

W szkole konkurs został rozszerzony o kategorię klas I – III. Oto uczniowie, którzy zostali nagrodzeni.

I miejsce – Szymon Tucki  z klasy II a

II miejsce – Szymon Cybulski z klasy II b

III miejsce – Wiktoria Lembryk  z klasy III b

__________________________________________

”Mikołajki 2016”

            We wtorek  6 grudnia w naszej szkole pojawił się  Św. Mikołaj!

W tym dniu już od rana panowała atmosfera oczekiwania. Na pierwszej lekcji odbyła się akcja ”Cała szkoła czyta o świętach i prezentach”, która stała się nową szkolną tradycją rozpoczętą w ubiegłym roku. Uczniowie klas 4-6, przebrani w stroje elfów, czytali dla wszystkich kolegów i koleżanek wybrane fragmenty z książek zakupionych w ramach realizacji  Rządowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, zachęcając do ich wypożyczenia ze szkolnej biblioteki. Elfy były też u przedszkolaków w Gminnym Przedszkolu.

Na ogólnoszkolnym spotkaniu  Św. Mikołaj został gorąco powitany, następnie obejrzał inscenizację nietypowej baśni pt. ”Królewna Śmieszka” przygotowaną przez koło teatralne, wysłuchał zimowych piosenek w wykonaniu chóru szkolnego oraz  wierszyków zarecytowanych przez dzieci z klas IIa i IIb, a także rozdał  nagrody dla zwycięzców konkursu czytelniczego.

Nie zabrakło wspólnego tańca w kółeczku. Nasz gość przeprowadził  własne konkursy, m.in. zabawy sprawnościowe, które dostarczyły dużo radości i śmiechu. Dla wszystkich wykonawców oraz uczniów-przedstawicieli klas biorących udział w zadaniach Św. Mikołaj przygotował ”bony premiowe”, które zostaną zamienione na pochwałę z zachowania.

Ponadto Św. Mikołaj rozdał ”słodkie prezenty” dla każdej klasy, które zakupiła Szkolna Rada Rodziców.

Na zakończenie odbyła się krótka promocja  realizowanej innowacji pedagogicznej ”Aktywne przerwy w rytmie Zumby’‚, czyli wspólnego wykonania kilku ćwiczeń ruchowo-tanecznych.

Wszyscy bardzo niechętnie rozstawali się ze Św. Mikołajem, następne takie spotkanie za rok!

Nauczyciele – opiekunowie, którzy przygotowali powyższe spotkanie: p. J. Krzysica, p. E. Hałasa, p. I. Hawor, p. A. Kłyż, p. R. Małysz i p. E. Nowosad. Dziękujemy!

mi1 mi16 mi24

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

_________________________________________

1 grudnia w Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lub. rozstrzygnięty został powiatowy konkurs historyczno – multimedialny „Świątynie w mojej wsi, gminie, mieście”.

I miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Klaudia Szyper z kl. VIa,wyróżnienie otrzymała Weronika Kusa z kl. VIa. Nagrodzone prace umieszczone są w załączniku. Gratulujemy dziewczyny!

uj1 uj2 uj3

Prezentacja Klaudii Szyper:  „Świątynie w mojej-wsi”

____________________________________________

24 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Podczas zabawy wszyscy uczniowie mogli potańczyć w rytmie Zumby oraz obejrzeć pokaz w wykonaniu starszych koleżanek  (przygotowanej przez Panią Elżbietę Nowosad), wziąć udział we wróżbach andrzejkowych (przygotowanych przez członków SU), jak również stanąć z innymi uczniami w eliminacjach na najciekawszy strój andrzejkowy. I tak oto Królową dyskoteki andrzejkowej została Zuzanna Górska z klasy II b, a Królem dyskoteki Patryk Grząśko z klasy Ia. Gratulujemy szczęśliwcom!

and1 and2 and3

więcej zdjęć w galerii

__________________________________________________

W dniu 29 listopada uczniowie klasy III ,,a”, III ,,b” i VI ,,b” wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali fabrykę. Przyjrzeli się linii produkcyjnej, poznali proces powstawania bombek, podziwiali unikatowe wzory, formy oraz kształty, począwszy od tradycyjnych aż po te bardziej wyszukane. Uczestniczyli również w warsztatach malowania bombek, tworząc własne niepowtarzalne wzory. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci bombki z imieniem. Szczęśliwi i radośni w świątecznym nastroju wrócili do Łaszczowa o godz. 19.00.

b1 b2 b3

__________________________________________________

Został podsumowany szkolny konkurs na plakat  „W rytmie Zumby”.   I miejsce zajęła- Oliwia Taranowicz, II miejsce –Ilona Jendrusina. Wyróżnienia otrzymali: klasa IA, Marcelina Gąsior, Maja Hawrylak, Anita Jendrusina, Aleksandra Karwan. Nagrodzone plakaty  można oglądać na wystawie na korytarzu szkolnym. Nagrody ufundowane przez sponsorów zostaną wręczone 6 grudnia.

zum1 zum2

_________________________________________________

20 Jesienny Konkurs Recytatorski „QVO VADIS – dokąd idziesz,  jaką drogą, w jakim celu” odbył się 14.11.2016 r. w Tomaszowskim Domu Kultury.  Naszą szkołę w konkursie reprezentowała  Oliwia Bielecka uczennica kl. V„a”

Została nagrodzona  i będzie reprezentowała naszą szkołę  23 –24 listopada 2016 r. w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Lublinie.

Uczennica  został przygotowana pod kierunkiem p. Jadwigi Krzysica.

oliwka1 oliwka2

_________________________________________________

Dnia 9.11.2016r. uczniowie klas młodszych z naszej szkoły byli na lodowisku w Cieszanowie. Organizatorem wyjazdu był  katecheta kś. Paweł Rapa. Wyjazd był nagrodą dla dzieci, które systematycznie uczęszczały na nabożeństwa różańcowe.  Celem wyjazdu było też propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy n łyżwach. Kiedy dotarliśmy na miejsce trzeba było wypożyczyć łyżwy i dopasować je do swego rozmiaru buta, co nie każdemu się udało za pierwszym razem. Gdy wszyscy byli gotowi weszliśmy na taflę. Całe lodowisko było do naszej dyspozycji. Było bardzo wesoło, wszystkim dopisywał humor. Zrelaksowani i odprężeni wróciliśmy do szkoły.

l1 l2 l3 l4 l5 l6

___________________________________________

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego klasa pierwsza  8 listopada obchodziła Dzień Śniadanie Daje Moc. Dzieci poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Poznały wartości odżywcze owoców, warzyw i nabiału. Wiedzą jakie znaczenie ma jedzenie śniadania. Dzieci samodzielnie przygotowały  kanapki oraz owocowe szaszłyki.  Wspólne śniadanie bardzo smakowało nawet naszym niejadkom.

ts1 ts2 ts3

____________________________________________

28 października 2016 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Happy Halloween”, którego celem było rozpowszechnianie tradycji i kultury krajów anglojęzycznych, rozwijanie uzdolnień plastycznych, rozbudzanie wyobraźni twórczej, rozbudzanie zainteresowań językiem angielskim, poszerzanie słownictwa związanego ze świętem „Halloween”.

W konkursie brali udział uczniowie klas I-VI. Uczniowie przygotowali maski, lampiony z dyni oraz plakaty o Halloween. Wyniki konkursu

hh2 hh3 hh4

_____________________________________________

Uczniowie klasy Ia realizowali Program  czytelniczy ,,Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego”.  Dzieci zapoznały się z wybranymi zagadnieniami z życia Kornela Makuszyńskiego  oraz jego utworami, wspólnie czytały : ,, Bajkę o tym, jak  krawiec Niteczka został królem”, ,,Wanda leży w naszej ziemi”, ,,Na nic płacze, na nic krzyki, koniec przygód Fiki-Miki”.  Poznały również wybrane przygody Koziołka Matołka   w formie oglądanych bajek.  Program został podsumowany wykonaniem prac plastycznych na Wojewódzki Konkurs Plastyczny ,,Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu.

smu

_________________________________________

Zdrowi, silni i wysportowani.

Tak wyglądali adepci z Tomaszowskiej Akademii  Sztuk Walki, których gościliśmy w naszej szkole. Przyjechali do nas by zaprezentować swoje umiejętności  sportowe oraz zachęcić  do wspólnych zajęć z karate, zapisy na które odbędą się już w najbliższy wtorek na sali naszej szkoły.  Wśród mistrzów Europy i Polski, którzy poprowadzili pokazy byli również uczniowie naszej szkoły Anna Kuczma i jej brat Antoni Kuczma.

kar1 kar2 kar3

____________________________________________

Klasa IIIC zorganizowała akcję pisania kartek do chorej koleżanki,  która przebywa dłuższy czas  w szpitalu. Każdy uczeń przygotował kartkę i napisał kilka słów . Kartki zostały zebrane i przekazane wraz z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia i klasy . Mamy nadzieję, że już niedługo wszyscy się spotkamy w naszej szkole.

en1

ZBIERAMY NAKLEJKI GANGU ŚWIEŻAKÓW NA MASKOTKĘ DLA CHOREJ KOLEŻANKI

en2

Wszystkich chętnych do udzielenia wsparcia naszej koleżance zapraszamy do wzięcia udziału w akcji zbierania naklejek na  GANG ŚWIEŻAKÓW  dla niej. Naklejki można przynosić do klasy IIIC   i wrzucać do specjalnego pojemnika.  Akcja trwa do 10 listopada 2016r. Podziel się swoimi naklejkami, zrób przyjemność innym.

______________________________________________

W czwartek 27 października uczniowie klasy III,,b” wraz z wychowawczynią wybrali się na spacer ulicami Łaszczowa. Z racji zbliżającego się Święta  Zmarłych złożyli wiązankę i zapalili znicze przed pomnikiem na Placu Łaszcza. Następnie uwaga dzieci była skierowana na historię naszego miasta. Ciekawostką okazał się dom, w którym mieściła się dawniej apteka i miejsce, gdzie przebiegały kiedyś  tory, oraz budynki byłej stacji kolejowej. Na koniec klasowej wycieczki wszyscy zjedli smaczną pizzę.

bp1 bp3 bp4

_______________________________________________

WYJAZD NA KRYTĄ PŁYWALNIĘ DO HORYŃCA ZDROJU  W DNIU 21.10.2016 r.

W piątek 21 października 2016 roku uczniowie z klas I V – VI  Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie wybrali się na krytą pływalnię do Horyńca Zdroju. Zjeżdżalnia, jacuzzi i basen – to atrakcje, z których mieli okazję skorzystać wszyscy uczestnicy. Była to okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi rówieśnikami z klasy i szkoły.

Było super. Wyruszyliśmy spod budynku szkoły autokarem. Po przyjeździe na miejsce, otrzymaliśmy od pani klucze do szafek. Potem przebraliśmy się i poszliśmy na basen. Panowie ratownicy poinstruowali nas jak powinniśmy się zachowywać w wodzie oraz na terenie pływalni. Nasi opiekunowie P. Sachryń Elżbieta, P. Małysz Robert i P. Hawor Jgor mieli na nas baczne oko i sprawdzali, kto jak radzi sobie w wodzie. Część uczestników zjeżdżała na zjeżdżalni, część pływała i nurkowała w małym basenie, a inni w tym czasie relaksowali się w jacuzzi i „biczach wodnych”. Po dwugodzinnym pobycie na pływalni poszliśmy się przebierać i suszyć włosy oraz wstąpiliśmy do barku na frytki i hot-dogi. Potem wsiedliśmy do autobusu i wróciliśmy do szkoły. W czasie drogi powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami z basenu.

Czas, który tam spędziliśmy był świetną zabawą dla wszystkich. Mamy nadzieje, że to nie ostatnia taka wycieczka i powtórzymy ją w niedługim czasie.

20161021_130000-kopiowanie 20161021_130008-kopiowanie

 ______________________________________________

Dnia 19.10.2016 r. w naszej szkole została przeprowadzona próbna ewakuacja. Jej celem było sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami. Ewakuacja przebiegła sprawnie.

ew1 ew2 ew3

Po zakończonej ewakuacji uczniowie klasy II B i III C spotkali się z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaszczowie , który pokazał im wóz strażacki. Wszyscy chcieli do niego wsiąść, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy.

ew-kl ew-kl1 ew-kl2

___________________________________________________

2016-10-15-17-56-16

III Wieczór Papieski – ”Jan Paweł II – w sercu i pamięci”

W dniu 15 października 2016r. nasi uczniowie wzięli udział w III Wieczorze Papieskim w Szkole Podstawowej w Poturzynie poświęconym sylwetce Papieża Polaka. Podczas spotkania uczennice z klas V i VI ( O. Bielecka, A. Wojciechowska z klasy Va, K. Wąsacz, K. Pastuła z klasy Vb oraz Z. Dorota z klasy VIb) zaprezentowały wiersze i piosenki związane z życiem, pontyfikatem, a także miejscami najbliższymi sercu Jana Pawła II.

Podczas wzruszającego spotkania wszyscy obecni, przed częścią artystyczną, wysłuchali wystąpień zaproszonych gości opowiadających mniej znane fakty z życia Wielkiego Polaka, odśpiewali wspólnie ”Barkę”, a na koniec wieczoru skorzystali ze słodkiego poczęstunku- kremówek.

Dziękujemy rodzicom uczennic reprezentujących nasza szkołę za przybycie i towarzyszenie dzieciom podczas III Wieczoru Papieskiego.

___________________________________________________

13 października uczniowie klasy I  naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na ucznia  oraz  przez przedstawiciela  Zarządu BS w Łaszczowie  na członka SKO. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy  i wiele prezentów. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

slu1 slu2 slu3 slu4 slu5 slu6

Więcej zdjęć  w galerii

___________________________________________

Dnia 13.10.2016r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Złożyły się na nią wiersze recytowane przez uczniów z klasy III B oraz piosenki w wykonaniu uczniów z klasy III A. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Dziękujemy Naszym Nauczycielom za trud pracy pedagogicznej i życzymy samych sukcesów w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Nagrodą Burmistrza Łaszczowa wyrózniona została Pani Urszula Janicka, natomiast nagrody dyrektora otrzymali: Pani Emilia Gradkowska, Pani Edyta Hałasa, Pani Jadwiga Krzysica, Pani Elżbieta Nowosad, Pani Elżbieta Seń i Pan Arkadiusz Kłyż. Gratulujemy!

dn1 dn2 dn3

_________________________________________________

Dnia 11.10.2016 roku członkowie Ligi Ochrony Przyrody wraz z opiekunami p. Bożeną Bryk i p. Anitą Wiśniewską wyjechali na wycieczkę do Siwej Doliny. Szliśmy ścieżką dydaktyczną prowadzącą przez las. Oprowadzało nas dwóch leśniczych. Gdy zaczęliśmy naszą wędrówkę zatrzymaliśmy się przy tablicy z informacjami o lesie. Obok tej tabliczki rosło wysokie drzewo. Leśniczy dał spróbować uczniom jego nasion. Trochę im nie smakowało, ponieważ to był głóg. W zimie jego nasiona są przysmakiem dla zwierzyny leśnej. Co parę metrów zatrzymywaliśmy się, aby przeczytać informacje na temat ścieżki dydaktycznej. Pracownicy nadleśnictwa opowiadali różne ciekawostki na temat zwierząt, które zamieszkują ten las. W pewnej chwili wprowadzili nas do ogrodu – arboretum, w którym rosły różne niespotykane rośliny i krzewy. Gdy szliśmy i słuchaliśmy ich opowieści napotkaliśmy wielkie mrowisko. Po drodze spotkaliśmy również pracowników leśnych zajmujących się wyrębem drzew. Następnie, gdy wyszliśmy ze ścieżki dydaktycznej wybraliśmy się do restauracji  nieopodal  lasu, gdzie ogrzaliśmy się gorącą herbatą. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Magda Niedorys – kl. VI „b”

aw1 aw2 aw3

________________________________________________

Mamy samorząd uczniowski na rok szkolny 2016/2017.

Po burzliwej debacie przedwyborczej, w środę 05.10.2016r. odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele oddali swój głos na wybranego przez nich kandydata. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą ustalono, że przewodniczącym SU  został Bakun Maciej kl. VIb, a jego zastępcą  Wojciechowska Aleksandra kl. Va. Gratulujemy!!!

Tak wspaniały dzień zakończyliśmy dyskoteką szkolną, organizowaną właśnie przez wybrany SU. Impreza się udała, uczniowie świetnie się bawili w rytm muzyki.

Opiekun SU

su3 su2 su1

________________________________________

26.09 2016 uczniowie klasy III c zorganizowali „klasową piekarnię”. Wspólnie z wychowawczynią przygotowali i upiekli pierwszy „swój” chleb, który później wspólnie zjedli. Zdaniem dzieci był to najsmaczniejszy chleb jaki próbowali. Zajęcia były przeprowadzone w związku z realizacją tematu „Jak powstaje chleb”.

piek1 piek2 piek3

_______________________________________

26.09.2016  uczniowie klas IIA, IIB, IIIC byli na wycieczce w Ogrodzie Sensorycznym (zmysłów) w Muratynie. Jest on tak zaprojektowany, aby w sposób zintensyfikowany i celowy oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełnia także funkcje terapii oraz nauki. Uczniowie postanowili tu wrócić, by zobaczyć ogród wiosną.

ogr1 ogr2 ogr3

____________________________________________

We wrześniu klasa VI a i VI b obejrzały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  w Łaszczowie wystawę IPN  na temat wysiedleń na Zamojszczyźnie w latach II wojny światowej. Wystawa jest bardzo poruszająca. Szczególnie wzruszył nas los około 30 tysięcy Dzieci Zamojszczyzny odebranych rodzicom i poddanych segregacji w obozach przejściowych. Powrót do tych tragicznych wydarzeń  sprzed lat pozwolił nam zrozumieć, że jesteśmy ogromnymi szczęściarzami żyjąc w pokojowych dla nas czasach.

wyst1 wyst2 wyst3 wyst6 wyst5 wyst4

_____________________________________

OGŁASZAMY KONKURS PLASTYCZNY „ PRZEMOCY MÓWIMY NIE”

DLA  UCZNIÓW KLAS IV-VI ORGANIZOWANEGO W RAMACH PROJEKTU   „ZDROWE MACIERZYŃSTWO –  II EDYCJA” realizowanego w ramach Programu Osłonowego  „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”; Edycja 2016

regulamin-konkursu

oswiadczenie

_____________________________________________

Wycieczka rowerowa do Tyszowiec 23.09.2016 r.

            Dnia 23 września 2016 r. odbyła się wycieczka rowerowa na trasie; Łaszczów-Nadolce-Muratyn-Czartowiec-Klątwy-Tyszowce-Mikulin-Łaszczów. Zaczęło się tradycyjnie od przeglądu stanu technicznego rowerów, naoliwienia łańcuchów, regulacji przerzutek i hamulców oraz napełnienia powietrza w oponach.

Trasa wycieczki była urozmaicona, jechaliśmy pod wiatr, z wiatrem, w terenie pagórkowatym oraz płaskim, drogą asfaltową, betonową i szutrową. Po dojechaniu do Tyszowiec oglądaliśmy miasteczko z wieży widokowej oraz podziwialiśmy pięknie odremontowany Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Leonarda. Nad zbiornikiem wodnym w Dobużku w wiacie wędkarskiej upiekliśmy na grillu i zjedliśmy posiłek regeneracyjny czyli kiełbaski z grilla, następnie wróciliśmy do Łaszczowa.

Mimo trudnej trasy, zmęczenia oraz kilku awarii rowerów uczestnicy wycieczki byli uradowani i zadowoleni. Opiekunami a zarazem organizatorami wycieczki byli nauczyciel wychowania fizycznego mgr Małysz Robert i nauczyciel j. angielskiego mgr Hawor Igor.

rajd1 rajd2 rajd3

Zobacz więcej zdjęć w galerii.

__________________________________________

Dnia 21.09.2016 r. uczniowie klasy III A odbyli wycieczkę do piekarni w Łaszczowie. Właścicielami piekarni są panowie – Janusz Mikuła i Krzysztof Hałasa. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z etapami powstawania chleba. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki i obejrzały warsztat pracy zatrudnionych piekarzy. Poznały też walory odżywcze pieczywa pełnoziarnistego. Na koniec dzieci dostały słodki poczęstunek.

piek1 piek2 piek3

_______________________________________________

Dnia 19.09.2016 r. uczniowie klas trzecich naszej szkoły udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie. Tam obejrzeli przedstawienie pt.,,Brzydkie kaczątko” w  wykonaniu aktorów z Łodzi. Przedstawienie było zorganizowane w ramach projektu Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie!,  dofinansowane ze srodków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po obejrzeniu przedstawienia odbyły się warsztaty teatralne. Skupiały się one przede wszystkim na poruszanych w  spektaklu ,,Brzydkie kaczątko” problemach – tolerancji, odrzuceniu, samotności, wyrażaniu emocji. Kontakt ze sztuką sprawił dzieciom  dużą radość i dostarczył wiele wzruszeń.

gok1 gok2 gok3

_______________________________________________

W dniu 14 września 2016 roku dzieci klasy II „a” wraz z rodzicami udały się wizytą do Gospodarstwa Rolnego, położonego w miejscowości Małoniż.  Zobaczyliśmy  zwierzęta hodowlane oraz sprzęt, jakiego używa się w gospodarstwie. Na zakończenie wizyty odbyło się ognisko, połączone z różnymi grami i zabawami.

mał1 mał2 mał3

__________________________________________________

13 września 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas III  z Policjantami. Rozmawiano o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły,  o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach, bezpiecznym oczekiwaniu na autobus szkolny. Policjanci zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa , jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania lub pokonywania ich. Uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Goście odwiedzili klasę III C i wykonali wspólne zdjęcie.

3c

___________________________________________________

07 września 2016 roku, w  naszej szkole odbyło się spotkanie  uczniów klas I – II z przedstawicielami policji  Komendy Powiatowej w Tomaszowie Lub.. Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz w jaki sposób  chronić się przed atakiem psa.  Uczniowie  wykazywali  ogromne zainteresowanie tematyką  bezpieczeństwa , chętnie uczestniczyli w rozmowie i pokazach.

pol1 pol2

______________________________________________

SOW Tyszowce

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach rozpoczął realizację projektu pt. „ Zdrowe macierzyństwo- II edycja” realizowanego w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  Edycja 2016. Czytaj więcej….

_______________________________________________________

Serdecznie dziękujemy firmie Eko Cykl Organizacji Odzysku Opakowań S.A. w Warszawie za przekazanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły czasopisma ekologicznego i innych materiałów edukacyjnych.

eko1 eko2 eko3

_____________________________________________________________

Rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny – 2016/2017.

Uczniów, Rodziców i Nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi powitała Dyrektor Szkoły. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci klasy najmłodszej oraz ich rodziców. Mamy nadzieję, że wszyscy bardzo dobrze odpoczęli w czasie wakacji, nabrali sił i zapału do pracy, która nas wszystkich czeka.

Kalendarz

Kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« mar    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930