Start » AKTUALNOŚCI » 2010/2011

2010/2011

ROK SZKOLNY 2010/2011

CHOINKA SZKOLNA

Choinka noworoczna w Szkole Podstawowej w Łaszczowie jest jednym
z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci.

W tym roku zabawę poprowadził zespół BRAVO. Uczniowie naszej szkoły zadbali o wystrój sali gimnastycznej, która w dniu 10 lutego 20011 r. mieniła się od kolorowych balonów i bibuły. Wstępem da zabawy choinkowej była prezentacja umiejętności aktorskich naszych uczniów, którzy przedstawili inscenizację baśni, pt. „Śpiąca królewna”. Występ nagrodzony został gorącymi brawami, a na twarzach rodziców z aparatami i kamerami w rękach pojawiła się duma i wzruszenie. Po przedstawieniu wszyscy zaczęli się bawić
przy dyskotekowej muzyce. Natomiast w klasach na uczniów czekał słodki poczęstunek.

Po zakończonej zabawie zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie wrócili
do swoich domów.

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

Dnia 16. 02. 2011 r. byliśmy z naszym teatrzykiem w przedszkolu, gdzie nasi młodsi koledzy mogli obejrzeć inscenizację baśni, pt. „Śpiąca królewna”. Wszystkie dzieci  oglądały z zapartym tchem. Po występie nasze dzieci otrzymały gorące brawa. Aktorzy obiecali, że odwiedzą swych młodszych kolegów jeszcze z następnym przedstawieniem.

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE WRAZ Z PASOWANIEM NA CZYTELNIKA

W miesiącu marcu uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. W czasie pierwszej wizyty poznali bibliotekę i jej zbiory, regulamin i zasady poszanowania książek, podzielili się swoja wiedzą o książkach i spotkali się z baśniowymi postaciami.

X Powiatowego Turnieju Unihokeja o Puchar Starosty Tomaszowskiego Szkół Podstawowych 25.03.2011 Łaszczów

25 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej w Łaszczowie odbył się

X Powiatowy Turniej Unihokeja O Puchar Starosty Tomaszowskiego Szkół Podstawowych. Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych; dziewczęta rocznik 98-99, , chłopcy rocznik 98-99 i dzieci młodsze rocznik 2000 i młodsi. W Turnieju uczestniczyli zawodnicy ze szkół: Michalów, Wożuczyn, Pukarzów, Nabróż, Łaszczów i Telatyn.

W kategorii dziewcząt 98-99 startowało sześć drużyn; I m-ce S.P. Łaszczów, II m-ce  S.P. Wożuczyn, III m- ce S.P. Nabróż, IV m-ce S.P. Telatyn, V m-ce S.P. Telatyn i VI m-ce S.P. Michalów.

W kategorii chłopców 98-99 startowało sześć drużyn; I m-ce S.P. Łaszczów, II m-ce S.P. Wożuczyn, III  m-ce S.P. Nabróż, IV m-ce S.P. Pukarzów,

V m-ce S.P. Michalów i VI m-ce Telatyn.

W kategorii rocznik 2000 i młodsi; I m-ce  S.P. Michalów, II m-ce S.P. Nabróż, III m-ce S.P. Łaszczów, IV m-ce S.P. Wożuczyn i V m-ce S.P. Telatyn.

Za zajęte miejsca I-III uczestnicy otrzymali dyplomy i puchary. Wszystkie szkoły uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.

Fundatorem pucharów był Starosta Powiatu Tomaszowskiego, nagród Burmistrz Łaszczowa, organizatorem a zarazem gospodarzem Szkoła Podstawowa w Łaszczowie i Uczniowski Klub Sportowy „ŻAK”.

„PIERWSZE UCZNIOWSKIE DOŚWIADCZENIA DROGĄ DO WIEDZY”

Ponadregionalny Projekt Edukacyjny

Współfinansowany przez

Europejski Fundusz Społeczny i budżet państwa

Program Operacyjny Kapitał Ludzki

Działanie 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia

Beneficjent Projektu Grupa Edukacyjna S.A.

III Etap projektu zrealizowany w klasie I a Szkoły Podstawowej im. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie pod opieką wychowawcy mgr Teresy Zuchowicz.

Współczesna szkoła urzeczywistniając nowoczesne koncepcje wychowania musi uwzględniać zmieniające się potrzeby i możliwości wychowanków, sprzyjać procesom optymalizacji osiągnięć  szkolnych i przygotować do życia w zmieniającej się rzeczywistości. Istnieje potrzeba rozwijania możliwości indywidualnych każdego dziecka. Na etapie nauczania początkowego każdy uczeń potrzebuje wsparcia dla efektywnej realizacji własnego potencjału. Warunkiem zdobywania doświadczeń i przekształcania ich w kompetencje jest aktywność własna. Proces kształcenia oparty na aktywności i samodzielności, wiązaniu poznania z działaniem i respektowaniu indywidualnego profilu inteligencji to istota nowoczesnej szkoły i kształtowania kompetencji kluczowych.

Wykorzystanie środków dydaktycznych z Projektu w czasie zajęć obowiązkowych.

Zajęcia i zabawy dzieci w Dziecięcych Ośrodkach Zainteresowań

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Prezentacja efektów pracy ucznia

Projekt zakończono 06.06.2011r. prezentacją efektów pracy uczniów na forum szkoły w obecności władz szkoły, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031