Start » AKTUALNOŚCI » 2012/2013

2012/2013

ROK SZKOLNY 2012/2013

Tytuł Najlepszego Absolwenta Szkoły Podstawowej w Łaszczowie
w roku szkolnym 2012/2013 otrzymuje Weronika Zając.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum!!!

_________________________________________________________________

Nie chodzi o to by ciągle pa­miętać, lecz by nie zapomnieć…„- Bal Szóstoklasistów

„Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, pierwszą taką na świecie – Galę Filmów Fabularnych nakręconych przez wybitnych reżyserów pracujących w Szkole Podstawowej w Łaszczowie.” Tymi oto słowami 25 czerwca 2013 roku o godzinie 17.00 uczniowie klas VI przywitali wszystkich zebranych gości na Balu Szóstoklasistów. Organizatorami balu byli rodzice uczniów. Na zabawę przyszli wszyscy uczniowie kończący naszą szkołę oraz nauczyciele i Pani dyrektor Szkoły Podstawowej. Obecni również byli zaproszeni goście: Pani Jolanta Chodurska, Pan Cezary Girgiel oraz Pan Cezary Bednarski.

Składano wyrazy uznania dla wychowawców, a także pozostałych nauczycieli. Kwiaty i podziękowania otrzymali też przedstawiciele rodziców.

Szóstoklasiści podjęli uchwałę następującej treści: wszystkim nauczycielom przyznali tytuły, nagrody i odznaczenia za zasługi, na które nikt do dnia dzisiejszego nie zwrócił większej uwagi. Wszyscy nauczyciele, za swój wkład w edukację dzieci, otrzymali niepowtarzalne drewniane serca wykonane przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie. Podziękowaniom nie było końca. Nie jednemu łza zakręciła się w oku gdy śpiewano solówki bądź recytowano wiersze. Po części artystycznej wychowawczynie miały miłą niespodziankę dla uczniów- a mianowicie pokaz slajdów ze zdjęciami z całych 6 lat nauki w Szkole Podstawowej w Łaszczowie.

Po części „oficjalnej” przyszedł czas na tańce, hulanki i swawole. Wszyscy bawili się świetnie. W czasie krótkich przerw między utworami był czas na zjedzenie przekąsek. W myśl zasady, że „wszystko co dobre kiedyś się kończy” o godzinie 22.00 przyszedł czas na pożegnanie.

Prezentacja zakończenie klas VI

_____________________________________________________________

17 czerwca 2013 roku w Zamościu odbyło się podsumowanie Regionalnych Konkursów Informatycznych organizowanych przez LSCDN Oddział Zamość. W uroczystości tej brali udział nasi uczniowie  z klasy V b: Szymon Marczak oraz Krystian Palonka. Obaj uzyskali tytuł finalisty w IX Regionalnym Konkursie Informatycznym dla uczniów szkół podstawowych Myszk@. Uczniów do konkursu przygotował nauczyciel informatyki Arkadiusz Kłyż.

______________________________________________________________________

W dniu 16 czerwca 2013 r. uczennica klasy VI b Weronika Zając brała udział w VIII Powiatowym Przeglądzie Historyczno-Patriotycznej oraz Religijnej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Wożuczyn 2013. Weronika zaśpiewała pieśń religijną ,,Maryjo śliczna Pani”. Wykonaniem tego utworu dostarczyła odbiorcom niezapomnianym wrażeń artystycznych.  Opiekę muzyczną nad uczennicą sprawował nauczyciel muzyki Arkadiusz Kłyż.

____________________________________________________________________

Dnia 5 czerwca 2013 roku w Szkole Podstawowej w Łaszczowie odbyły się uroczyste obchody 30-lecia nadania imienia gen. Władysława Sikorskiego.

Święto Szkoły rozpoczęto od spotkań uczniów z wychowawcami, które poświęcono przybliżeniu sylwetki gen. Sikorskiego. Następnie odbyło się uroczyste przejście wszystkich uczniów z nauczycielami, na czele z pocztem sztandarowym, do kościoła parafialnego
na mszę świętą.

Po powrocie, o godzinie 11.00, rozpoczęła się uroczysta akademia słowno-muzyczna
z udziałem zaproszonych gości, którą poprzedziły przemówienia okolicznościowe, przekazanie Sztandaru Szkoły, złożenie kwiatów przed popiersiem patrona
i tablicą upamiętniającą poległych nauczycieli w latach 1939-1944.

Na zakończenie rozstrzygnięto konkursy towarzyszące uroczystości: Konkurs Wiedzy o Patronie Szkoły przygotowany przez p. Urszulę Janicką, oraz literacki, przygotowany przez p. Edytę Hałasę i p. Anitę Wiśniewską, pod hasłem:  „Generał Władysław Sikorski – wielki patriota, wierny żołnierz, nasz patron”, którego warunkiem było napisanie listu, kartki
z pamiętnika lub wiersza. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy szkolnego święta, mogli zapoznać się z nagrodzonymi pracami literackimi, które wyeksponowano na specjalnej tablicy. Ponadto na głównych korytarzach wystawiono szkolne kroniki, wcześniejsze wydania ”Echa szkoły” oraz gazetki przygotowane przez każdą klasę wspólnie z wychowawcami dotyczące różnych sfer życia i działalności naszego patrona. Zdjęcia i umieszczone  informacje znacząco powiększyły wiedzę uczniów na temat generała Władysława Sikorskiego.

Wszyscy goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe plakietki. Ponadto w tym dniu ukazał się specjalny numer gazetki szkolnej ”Echo szkoły”, którego wydanie otrzymali wszyscy goście.

Uroczystości zakończyły się wspólnym spotkaniem gości i nauczycieli
na poczęstunku.

_____________________________________________________________________

„Wycieczka do Lublina- stolicy wschodniej Polski”

28 maja 2013 r. o godzinie szóstej rano uczniowie Szkoły Podstawowej wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Lublina. W wycieczce wzięło udział osiemnastu uczniów reprezentujących oddziały szkolne: Va, VIa oraz VIb. Organizatorami oraz opiekunami wycieczki były panie U. Janicka i E. Grądkowska

Nasza wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od Zamku, a mianowicie: Kaplica Trójcy Świętej, Ekspozycje na Zamku, Hall Zamku ze stołem z Trybunału Koronnego i „Czarcią Łapą” oraz taras widokowy na Baszcie. Po Zamku oraz po Starym Mieście oprowadzała nas Pani przewodnik opowiadając między innymi o Czarciej Łapie oraz o Kamieniu przynoszącym pecha. Gdy kończyliśmy zwiedzanie miasta, wprost musieliśmy się skusić na deser w jednym z ogródków na Krakowskim Przedmieściu. Śmiechom i żartom nie było końca.

Kolejnym punktem programu były gmachy Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Gdy skończyliśmy zwiedzanie zaplanowane na ten dzień, udaliśmy się do McDonalds, aby przekąsić co nieco i wypić ciepłą herbatkę. Gdy już zregenerowaliśmy nasze siły pojechaliśmy się zakwaterować do Hotelu „Botanik”.

Po „przespanej” nocy w miłym towarzystwie udaliśmy się do Muzeum Wsi Lubelskiej na warsztaty „Przygotowanie tradycyjnego wiejskiego pożywienia”. Tutaj mogliśmy zobaczyć jak wyrabiano kiedyś olej, jak dokonywano w izbach wypieku podpłomyków oraz jak wykonywano wyroby techniką igliczkową. Mogliśmy również pograć na ludowych instrumentach muzycznych i stworzyliśmy naszą własną orkiestrę. Najciekawszym jednak punktem programu była kuchnia i gospodarowanie rodziny żydowskiej. Tutaj mogliśmy założyć oryginalne stroje żydów i wiejskiej ludności i poczuć się jak oni. Ostatnim zwiedzanym miejscem był teatr amatorski, gdzie zaprezentowano nam krótką scenkę.

Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego aby zregenerować nasze siły na łonie natury. Nasz obfity w ciekawostki dzień zakończyliśmy w Plazie, w Ciemna City relaksując się podczas seansu filmu 3D „Tajemnica zielonego królestwa”.

Pełni wrażeń oraz bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy szczęśliwie do domu.

_____________________________________________________________________

Zespół redakcyjny w składzie: Daria Drążek – kl. VI,,b”, Gabriela Wiatrak – kl. VI,,b”, Weronika Zając – kl. VI,,b”, naszej szkolnej gazetki ,,Echo szkoły” pod kierunkiem nauczycieli p. D. Pisarczyk i p. A. Wiśniewskiej przygotowały wydanie specjalne na wojewódzki konkurs ,,Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna” zorganizowanego pod hasłem ,,Bogactwa Lubelszczyzny”. Gazetka zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

____________________________________________________________________

Po raz kolejny w naszej szkole zostały zorganizowane dwa szkolne konkursy czytelnicze, które zostały opracowane przez panie: Anitę Wiśniewską i Edytę Hałasę.

W konkursie klas czwartych pt.: W baśniowym świecie H. Ch. Andersena i braci Grimm wzięło udział sześć osób. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce – Zuzanna Swatowska – kl. IV b,

II miejsce – Julia Kwaśniewska – kl. IV a,

Wyróżnienie – Aleksandra Czok – kl. IV b.

Natomiast klasy piąte zmierzyły się w konkursie pt.: W świecie mitów. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów. Zostały przyznane następujące miejsca:
I miejsce – Martyna Sobczuk – kl. V a,

II miejsce – Wiktoria Fedyna – kl. V a,

Wyróżnienia – Wojciech Piwkowski, Wiktoria Knap – kl. V b.

Podczas rozstrzygnięcia konkursu, wręczenia dyplomów oraz nagród książkowych, jego laureaci oraz uczestnicy obejrzeli inscenizację znanej  baśni pt. ”Kopciuszek”. Przygotowali ją uczniowie klasy IVa i Va z koła teatralnego, pod opieką p. Edyty Hałasy.

Główne role, Kopciuszka i Księcia, zagrali Wiktoria Herda i Daniel Lizak. Pozostałe: Macocha-Julia Piwko, którą zastąpiła Weronika Piasecka, Złośnica-Klaudia Wronka, Kapryśnica-Jowita Górnik, Ojciec-Weronika Furgała, Wróżka-Weronika Piasecka, podwójną rolę Ptaszka i Dworzanina odegrała Zuzanna Szopa. Na balu u Księcia doskonale bawili się też widzowie, którzy dużymi brawami nagrodzili szkolnych aktorów.

Wspaniałe stroje, które mieli na sobie aktorzy przygotowali ich rodzice, którym serdecznie dziękujemy!

_____________________________________________________________________

Z okazji Wizytacji Kanonicznej dnia 26.05.2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Księdza Biskupa Mariana Rojka z nauczycielami i emerytami placówek oświatowych gminy.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II. Wizyta upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze. Była dla wszystkich głębokim przeżyciem, pozostanie  w pamięci jej uczestników i na kartach kroniki.

_______________________________________________________________________

16 maja w Szkole Podstawowej w Michalowie odbył się Festiwal Piosenki Optymistycznej. Brała w nim udział uczennica klasy VI b Weronika Zając. W kategorii solistów klas IV-VI Weronika zajęła III miejsce otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową.

________________________________________________________________________

Święto Naszej Szkoły

W bieżącym roku 2013 Nasza Szkoła obchodzi okrągły jubileusz nadania szkole imienia i wręczenia sztandaru, w związku z tym cała społeczność szkolna

zaangażowała się w przygotowania do obchodów rocznicowych –

„30 – LECIA  NADANIA  SZKOLE  IMIENIA GEN. WŁADYSŁAWA SIKORSKIEGO I  WRĘCZENIA  SZTANDARU” która odbędzie się w dniu 5  czerwca  2013 r.

Przebieg Uroczystości:

godz. 9 30 – Msza Święta w Kościele Parafialnym w Łaszczowie

godz. 11 00  – Otwarcie uroczystości w Szkole Podstawowej w Łaszczowie

Przemówienia zaproszonych gości

Przekazanie Sztandaru Szkoły

Złożenie kwiatów przed popiersiem patrona

Program artystyczny w wykonaniu uczniów

Zakończenie uroczystości

Ponadto w szkole zaprezentowana zostanie przygotowana przez uczniów wystawa zdjęć i informacje, które przybliżą nam sylwetkę Patrona Szkoły.

Serdecznie zapraszamy na Naszą Szkolną Uroczystość

________________________________________________________________________

W dniu 09.05.2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji angielsko- niemieckiego konkursu recytatorskiego „ Magia obcego słowa” zorganizowanego przez Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łaszczowie. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy IV a – Aleksandra Hawrylak oraz Julia Piwko, a klasę VI b prezentowała Weronika Zając.

Po emocjonujących występach uczniów szkół naszej gminy, nasi uczniowie uzyskali następujące miejsca:

– Aleksandra Hawrylak – wyróżnienie

– Weronika Zając – II miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

________________________________________________________________________

XIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

„Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” TOMASZÓW LUBELSKI 2013

Dnia 10 maja 2013 r. Nasza szkoła brała udział w XIII Turnieju Piłki Nożnej „z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” w Tomaszowie Lubelskim. Były to eliminacje do mistrzostw polski U-10 dziewcząt i chłopców rocznik 2003 i młodsi. W Turnieju uczestniczyły drużyny z powiatu tomaszowskiego. Po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców zajęła IV miejsce.

Skład drużyny: Gabriel Winiarczuk   kl. II b, Maciej Bakun  kl. II b, Mateusz  Prucnal kl. II b, Adrian Krawczyk  kl. III a, Dawid Cieśla kl. III a, Krystian Wilk kl. III b, Jakub Dublowski kl. III b Kacper Szpet kl. III a.

Opiekunem drużyny jest P. Robert Małysz.

_____________________________________________________________________

XVII POWIATOWY TURNIEJ IM. MARKA WIELGUSA TOMASZÓW LUBELSKI 2013

Dnia 9 maja 2013 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się XVIII Turniej Imienia Marka Wielgusa. W Turnieju uczestniczyło dwanaście drużyn z powiatu tomaszowskiego, dziewczynki i chłopcy rocznik 2002 i młodsi. Po zaciętej rywalizacji drużyna chłopców zajęła II miejsce, drużyna dziewczynek III miejsce.

Drużyna chłopców w składzie: Krystian Wilk – kl. III b, Jakub Dublowski – III b, Mateusz Zwolak – IV b, Daniel Lizak – IV a, Michał Swatowski – IV b, Dawid Łopuszyński – IV b, Kacper Hawrylak – IV b, Mikołaj Byś – IV b, Mateusz Dziura – IV b, Kacper Górski – IV b.

Drużyna dziewczynek w składzie: Jowita Górnik-  klasa IV a, Zuzanna Swatowska  – IV a, Klaudia Wronka -IV a, Weronika Piasecka- IV a, Aleksandra Czok – IV b, Ewa Wawrzusik- IV b, Marita Kłos – IV b, Aleksandra Robaczyńska – IV b.

Opiekunem drużyny chłopców jest P. Paweł Tucki, drużyny dziewczynek P. Robert Małysz.

________________________________________________________________________

W dniu 30.04.2013r. uczniowie naszej szkoły: Jakub Oleszczuk z kl. V b, Hubert Sagan z kl. V a i Alan Wojnarski z kl. V a brali udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który organizowany był w Zespole Szkół Publicznych w Suścu. Na turniej sprawdzane były wiadomości teoretyczne z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz jazda rowerem po torze przeszkód. W kategorii szkół podstawowych było 9 drużyn. Po podsumowaniu wyników drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce otrzymując Puchar Dyrektora WORD w Zamościu mgr inż. Janusza Szatkowskiego. Podczas wręczenia nagród obecny był sekretarz naszej gminy p. Rafał Swatowski.

________________________________________________________________________

PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE – „W świecie książek  i dziwów”

24 kwietnia 2013 r. uczniowie klasy I „B” zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. W czasie pierwszej wizyty poznali bibliotekę i jej zbiory, regulamin i zasady poszanowania książek, podzielili się swoja wiedzą o książkach i spotkali się z baśniowymi postaciami.

________________________________________________________________________

POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE „ŁOSINIEC 2013”

O PUCHAR STAROSTY TOMASZOWSKIEGO

W dniu 26 kwietnia 2013 r. drużyna lekkoatletów z Naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Biegach Przełajowych o Puchar Starosty Tomaszowskiego „Łosiniec 2013” w Łosińcu. Drużyna nasza liczyła 25 osób, byli uczniowie klas II-VI, dziewczynki i chłopcy.

Klasa II

1. Bakun Maciej                           400m.

2. Sochan Kryspin                        400m.

3. Cieśla Wiktoria                         300m.

4. Dorota Zuzanna                       300m.

5. Woch Katarzyna                      300m.

Klasa III

1. Cieśla Dawid                             600m.

2. Krawczyk Adrian                     600m.

3. Romaniuk Julia                         400m.

Klasa IV

1. Furgała Weronika                   400m.

2. Piasecka Weronika                 400m.

3. Wawrzusik Ewa                       400m.

4. Łopuszyński Dawid                 600m.

5. Hawrylak Kacper                     600m.

6. Lizak Daniel                                600m.

Klasa V

1. Rębisz Michał                           800m.

2. Wojnarski Alan                        800m.

3. Nowosad Sebastian                 800m.

4. Łopuszyńska Karolina            600m.

5. Pliżga Natalia                            600m.

6. Zubiak Zuzanna                       600m.

Klasa VI

1. Dziaman Weronika                 600m.

2. Mitura Paulina                         600m.

3. Swatowski Norbert                   800m.

4. Tama Kacper                             800m.

5. Żuk Michał                                 800m.

Trasa biegów była trudna, urozmaicona  licznymi przeszkodami terenowymi wśród przepięknych, malowniczych terenów roztocza środkowego. Mimo upalnego, słonecznego dnia rywalizacja była bardzo zacięta. Najlepszymi zawodnikami z naszej drużyny w swoich kategoriach wiekowych okazali się Bakun Maciej z klasy II b, który zajął I miejsce i Łopuszyńska Karolina z klasy V a, która zajęła II miejsce. W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych zajęliśmy III miejsce i otrzymaliśmy pamiątkowy puchar oraz dyplom. Trenerem i opiekunem drużyny był P. Robert Małysz.

_________________________________________________________________________

W dniu 18. 04. 2013 r. odbył się w naszej szkole drugi etap

II Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VI.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z czterech szkół Gminy Łaszczów.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Łaszczowa pan Cezary Girgiel.

Komisja konkursowa w składzie:

– Przewodnicząca: pani Lidia Tucka – dyrektor szkoły

– Członkowie: pani Amelia Wąsacz,  pani Elżbieta Sachryń, pan Mariusz Szyper.

przyznała następujące miejsca:

Kategoria I – uczniowie klas IV:

I miejsce: Aleksandra Czok Szkoła Podstawowa  w Łaszczowie

II miejsce: Aleksandra HawrylakSzkoła Podstawowa  w Łaszczowie

Kategoria II – uczniowie klas V:

I miejsce: Marcin CichowlazZespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

II miejsce: Dawid MielniczukZespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

Kategoria III – uczniowie klas VI:

I miejsce: Maja Wąsacz Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

II miejsce: Norbert KuźniarskiZespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu – Kolonii

Oczekując na wyniki wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zasłużony poczęstunek w postaci ciastek i soku. Upominki dla laureatów po części były sponsorowane przez Wydawnictwo LOGI. Na koniec wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcia.

__________________________________________________________________

25 marca 2013 r. Uczniowie klasy V b Szymon MarczakKrystian Palonkabrali udział w IX Powiatowym Konkursie Informatycznym Myszk@zorganizowanym przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim. Obaj uzyskali tytuł laureata i zakwalifikowali się do etapu regionalnego w/w konkursu, który odbędzie się w Zamościu.

___________________________________________________________________

Szkolny Turniej Unihokeja z okazji Dnia Wiosny 21 marca 2013

Dnia 21 marca 2013 w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Unihokeja z Okazji Dnia Wiosny. W Turnieju uczestniczyły dzieci z klas IV-VI. Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych; klasy V-VI dziewczynki i chłopcy oraz klasy IV składy mieszane. W grupie młodszej klasa IV B wygrała z klasą IV A 2:1 i wygrała turniej w swojej grupie. W klasach starszych mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” dwa razy po pięć minut. W kategorii chłopcy V-VI zwyciężyła klasa V A wygrywając wszystkie mecze, II miejsce zajęła klasa VI B, III miejsce klasa V B i IV miejsce zajęła klasa VI A. W kategorii dziewczęta V-VI zwyciężyła klasa V B wygrywając dwa mecze i jeden remisując, II miejsce zajęła klasa V A, III miejsce zajęła klasa VI A i IV miejsce zajęła klasa VI B.

W tym samym czasie kiedy uczniowie kl. IV-VI brali udział w Szkolnym Turnieju Unihokeja, klasy I-III spotkały się w małej sali gimnastycznej, gdzie  odbywały się różne zabawy (rysunek o tematyce wiosennej, pantomima – zabawa polegała na tym, że jedna osoba z klasy pokazywała gestami i mimiką bohatera baśni, a reszta klasy miała za zadanie odgadnąć tytuł lub pokazywaną postać). Następnie zostały wręczone dyplomy. Wszyscy uczniowie byli nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzień ten był wyjątkowo udany. Wszyscy uczniowie włączyli się w rysowanie obrazka wiosennego, po czym wspólnie spędzili czas bawiąc się w zgadywanki.

_____________________________________________________________

Gościnne występy w naszej szkole.

W dniu 7 lutego gościliśmy uczniów z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Nabrożu Kolonii  z  Jasełkami. Występ został bardzo ciepło przyjęty przez naszych uczniów. Słodycze oraz gromkie brawa to było nasze podziękowanie dla młodych artystów oraz ich opiekunów.

___________________________________________________________________

II Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI

Szkół Podstawowych Gminy Łaszczów

Głównym celem konkursu jest rozwijanie uzdolnień matematycznych.

Organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Łaszczowie.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

– 1 etap – eliminacje szkolne – 05. 02. 2013 r.

– 2 etap – eliminacje międzyszkolne – 18. 04. 2013 r. w Szkole Podstawowej w Łaszczowie

Patronat nad konkursem objął Pan Burmistrz Cezary Girgiel.

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych naszej gminy do udziału w konkursie. Do pobrania Regulamin.

I

Jednym ze sponsorów Konkursu Matematycznego jest WYDAWNICTWO LOGI.

________________________________________________________________

Święta Bożego Narodzenia już blisko.  20 grudnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe całej społeczności szkolnej. Honorowymi gośćmi byli: Pan rafał Swatowski Sekretarz Gminy, nauczyciele emeryci.

_______________________________________________________________

Nasi uczniowie pomagają innym! Kolejny już raz wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Przyłączyliśmy się do sztabu działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie. Wolontariusze za co otrzymaliśmy podziękowanie od wolontariuszy, dyrektora szkoły oraz szefa sztabu.

_______________________________________________________________

Uczeń naszej szkoły KAROL MARCZAK z klasy II ,,a” został zakwalifikowany do IV Turnieju Szachowego o puchar Starosty Tomaszowskiego i zajął III miejsce w kategorii ,,Młodzik”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

_____________________________________________________________________

W czwartek 6 grudnia w Szkole Podstawowej im.gen.Wł. Sikorskiego w Łaszczowie odbyło się  spotkanie z Św. Mikołajem. W programie znalazły się konkursy mikołajkowe,wspólne śpiewanie ”zimowych” piosenek, nauka ” rozgrzewających” kroków tanecznych, a ponadto inscenizacja przygotowana przez koło teatralne pt.” Zimowa opowieść o Elfie, Mikołaju  i  jego zagubionym worku z prezentami” oraz pokaz mody z kolekcji mikołajkowa zima 2012 w wykonaniu uczennic z klas 6. Powyższe spotkanie poprzedziły mikołajkowe konkursy: plastyczny ”Św. Mikołaj   w oczach dziecka” oraz matematyczny, polegający na ułożeniu zadania matematycznego z Mikołajem w roli głównej.  Rozstrzygnięcie obu konkursów odbyło się na zakończenie szkolnego programu. Wszystkie prace plastyczne,wykonane różnorodnymi technikami,można podziwiać na całym głównym korytarzu w szkole.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły posiadali w swoim stroju czerwony element.

Ogromną niespodziankę sprawił nam Pan Marek Kudach ze Steniatyna, który przygotował dla wszystkich mikołajkowy prezent w postaci pysznych, tegorocznych jabłek. Wszyscy zjadali je ze smakiem. Panu Markowi Kudach. gorąco dziękujemy! Właśnie jego prezent wybraliśmy jako najciekawszy i najzdrowszy, promujący udział naszej szkoły w filmowym konkursie ”Zdrowo najedzeni” organizowanym przez ”Tesco dla szkół”, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Zdjęcia sprezentowanych jabłek zostały wysłane do konkursu dodatkowego, w którym liczymy na dodatkowe punkty, przybliżające szanse na wygraną. Prosimy głosujcie na nasz filmikwww.tescodlaszkol.pl/v/?v=27983 .

________________________________________________________________________________

04 grudnia 2012 r. został rozstrzygnięty  konkurs plastyczny „Święty Mikołaj w oczach dziecka”, został on  zorganizowany przez Bibliotekę Szkoły  Podstawowej w Łaszczowie .

Na  konkurs wpłynęło 69 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Komisja w składzie: p. Małgorzata Lipian, p. Emilia Grądkowska przyznała następujące miejsca:

Kategoria I; kl. I – III:

I miejsce – Piwko Aleksandra kl. III „a” , Łysakowska Angelika kl. I „b”, Szyper Klaudia  kl. II „a”,

II miejsce –  Sochan Kryspin kl. II „b”, Kusa Weronika kl. II „a”, Rębisz Wiktoria kl. I „a”, Mozol Szymon kl. III „b” ,

III miejsce – Pawłowska Iwona kl. III „b”, Rachańska Kinga kl. III „b”, Tchórzewska Aleksandra kl. II „b”, Winiarczuk Gabriel kl. II „b”, Piasecka Julia kl. II „a”.

Komisja postanowiła również wyróżnić w tej kategorii prace plastyczne następujących uczniów:

Dorota Zuzanna kl. II „b”, Czernicki Paweł III „b”, Ważny Paweł kl. III „b”, Wiatrak Amelia kl. III „b”, Knap Julia kl. I „b”, Cieśla Wiktoria kl. II „b”, Wąsacz Kinga kl. I „b”, Baj Michał kl. II „b”.

Kategoria II; kl. IV – VI:

I miejsce –  Piwko Julia kl. IV „a” ,

II miejsce – Piasecka Weronika kl. IV „a”, Hawrylak Aleksandra kl. IV „a”,

III miejsce – Wodecka Patrycja kl. „b’, Wąsacz Szymon kl. V „a”.

__________________________________________________________________________

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „ZADANIE Z MIKOŁAJEM” dla uczniów klas IV-VI.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności układania i rozwiązywania zadań tekstowych.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią zadań Zadania matematyczne z MIKOŁAJEM.

W dniu 6 grudnia podczas szkolnej uroczystości ze Św. Mikołajem autorzy tych zadań otrzymają dyplomy oraz słodkie upominki.

_______________________________________________________________________________

Dnia 04.12.2012r.  odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Przyroda w poezji” dla uczniów klas I-III, którego organizatorem było SK LOP. W konkursie wzięło udział 37 uczniów, którzy prezentowali wiersze o tematyce przyrodniczej. Komisja w składzie: p. Lidia Tucka – dyrektor szkoły, p. Jadwiga Krzysica oraz p. Edyta Hałasa przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Aleksandra Piwko kl. III a

II miejsce: Zuzanna Dorota kl. II b, Klaudia Szyper kl. II a

III miejsce: Oliwia Bielecka kl. I a, Anna Herman kl. III a

oraz wyróżnienia, które otrzymali:

Nikola Pieprzowska kl. III a, Aleksandra Wojciechowska kl. I a, Gabriela Chodurska kl. III a, Iwona Pawłowska kl. III b, Hubert Trumiński kl. I b, Magdalena Niedorys kl. II b

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy podziękowania.

Wszyscy uczniowie przygotowani byli pod kierunkiem wychowawców.

_______________________________________________________________________________

Dnia 29 listopada 2012 r. w Tomaszowie Lubelskim odbyło się podsumowanie IV Powiatowego Konkursu ,,MULTIMEDIALNA OPOWIEŚĆ O MOJEJ MIEJSCOWOŚCI”. Uczniowie klasy V ,,b” Szymon MarczakKrystian Palonka przygotowali prezentację pt. ,,Łaszczów dawniej i dziś’’, która zajęła II miejsce. Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. Doroty Pisarczyk. Prezentację można obejrzeć na stronie internetowej  http://mbp.tomaszow-lubelski.com.pl/index.php/konkursy lub http://www.youtube.com/watch?v=sx1ioU-UTvU&list=UL .

Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy uczniom za promowanie walorów i historii naszej miejscowości za pomocą nowoczesnych metod przekazu.

_____________________________________________________________________

Nasz szkoła bierze udział w konkursie:

Tesco dla Szkół – „Zdrowo Najedzeni”. To filmowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którego tematem jest zdrowe i racjonalne odżywianie. Codziennie odwiedzajcie www.tescodlaszkol.pl

i wspierajcie Naszą szkołę
w drodze do zdobycia cennych nagród, oddając głos na Nasz filmik!!!

_________________________________________________________________________

„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych” w naszej szkole

W bieżącym roku szkolnym realizowany jest w naszej szkole projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie lubelskim” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – „Dzięki indywidualizacji osiągamy sukces”

Pozyskane fundusze na realizację projektu to 50 215 zł.; w tym wartość pomocy dydaktycznych – 30 815 zł., laptop – 2 500 zł., zestaw mebli – 2 500 zł.  Więcej na temat rodzaju prowadzonych zajęć, liczy uczniów oraz planu zajęć przeczytasz tutaj.

_____________________________________________________________________

Dnia 30 X 2012 reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Powiatowych Zawodach Szkolnego Związku Sportowego w Tenisie Stołowym Indywidualnym. Zawody odbyły się w Bełżcu. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów, po jednym w każdej kategorii wiekowej.

Klasy IV i młodsi:

Dziewczęta – Czok Aleksandra                    klasa IV B

Chłopcy – Zwolak Mateusz                            klasa IV B

Klasy V – VI

Dziewczęta – Żuk Magdalena                       klasa V A

Chłopcy – Żuk Michał                                   klasa VI A

Po zaciętej rywalizacji zajęliśmy trzy drugie miejsca; Czok Aleksandra, Zwolak Mateusz i Żuk Magdalena oraz awans do finałów rejonowych.

Zawody Rejonowe odbyły się 7 XI 2012 w Szczebrzeszynie. Nasi uczniowie zajęli po piątym miejscu w swoich kategoriach wiekowych. Opiekunem drużyny jest nauczyciel wychowania fizycznego Robert Małysz.

_________________________________________________________________________

16 Jesienny Konkurs Recytatorski „Świat w  krzywym zwierciadle –

w poszukiwaniu dystansu i rozumu” odbył się 27.10.2012 r. w Tomaszowskim Domu Kultury. Nasza szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie:

Oliwia Bielecka kl. I „a”

Zuzanna Dorota kl. II „b”

Aleksandra Piwko kl. III „a”

Klaudia Wronka kl. IV „a”

Bartłomiej Toruch kl. V „a”

Wyróżnieni i nagrodzeni w konkursie zostali następujący uczniowie:            Zuzanna Dorota i Bartłomiej Toruch.

_________________________________________________________________________

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą… Z wizytą uczniów naszej szkoły na cmentarzu w Łaszczowie

Dnia 31 października uczniowie naszej szkoły wybrali się na pobliski cmentarz. Okres przed Świętami Zmarłych to odpowiedni moment na wspomnienie o tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takim miejscu.

Dzieci zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza (poznając historię tego grobu) oraz na grobie Ks. Kanonika Aleksandra Biziora.

Samorząd Uczniowski opiekuje się również mogiłami kierowników szkoły, których rodziny mieszkają w dalszych zakątkach Polski:

– Prażak Adam – zm. 28.04.1948 r.

– Grzegorz Kurczyński – nauczyciel historii i języka rosyjskiego, zm. 25.02.1949 r.

Odeszli – by stale być blisko…

________________________________________________________________________

Dnia 22 października 2012 roku został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze życzenia
z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ogłoszony przez redakcję gazetki szkolnej ,,Echo szkoły”.

Zostały przyznane następujące miejsca:

I miejsce – Gabriela Wiatrak kl. VI „b”

Choć cały świat staje na głowie,

inaczej jest w mieście Łaszczowie.

Wprawdzie aniołkami nie są dzieci

i tak nauczyciel zawsze przykładem świeci.

Choć my puste głowy mamy

i nauczycieli rzadko słuchamy.

Oni z nami wytrwale pracują

i tylko czasem się denerwują.

Choć pani z angielskiego staje na głowie,

to gdy ona pyta, nikt słówka nie powie.

Lecz pani bez walki się nie poddaje,

aż w końcu wszystko nam się udaje.

Na przyrodzie poznajemy rośliny i zwierzęta

i choć ich nazw nikt z nas nie pamięta,

to mogę ręczyć za to głową,

że każdy zapamięta panią wystrzałową.

Choć nawet Pitagoras nie zliczy,

ile mamy jedynek z matematyki.

To pani postawiła sobie za cel życiowy,

geometrię wbić nam do głowy.

Ponieważ pana z muzyki uwielbiamy,

chętnie ćwiczymy najtrudniejsze gamy.

Z jego pomocą, gdy się postaramy,

,,Mam Talent” na pewno wygramy.

Choć w labiryncie trudnych słówek:

druhów, gżegżółek, Pszczyny i skuwek,

często błądzimy wśród egipskich ciemności

pani z polskiego się na nas nie złości.

Pani Dyrektor bardzo się stara,

aby to co potrzeba było od zaraz.

Zawsze możemy na nią liczyć

i choć nas nią straszą, to nigdy nie krzyczy.

Jest wielu nauczycieli w szkole,

wszyscy pracują w zgranym zespole.

każdy chce by dzieci wszystko zrozumiały

i w przyszłości dużo wiedziały.

Jesteśmy wdzięczni za Waszą pracę i trud.

Postaramy się zmienić  (choć tu potrzeby jest cud).

Więc chcemy złożyć Wam życzenia

i przyczynić się do ich spełnienia.

Życzymy zdrowia, spokoju, radości

oraz wszelkiej pomyślności!!

II miejsce – Krystian Palonka kl. V „b”

Kochani Nauczyciele!

Dziękujemy Wam za trud włożony w wychowanie nas. Jesteście drugimi rodzicami. Odpowiadacie na trudne pytania, tłumaczycie, gdy czegoś nie rozumiemy. Złe zachowania potępiacie,   a dobre nagradzacie. Jedno jest pewne ujmę to w jednym słowie: Dziękujemy!

III miejsce – Weronika Zając kl. VI „b”

Nasi Kochani Nauczyciele!

Przyjmijcie od nas życzenia takie:

Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje

Niech szczęście wszędzie na Was czatuje

Niech radość w sercach Waszych zagości

Niech marzeń spełni  się pełen koszyk

Obyście zawsze cierpliwi byli i uśmiechnięci i tacy mili.

III miejsce – Zuzanna Swatowska i Ewa Wawrzusik kl. IV ,,b”

Z okazji Dnia Nauczyciela składamy najserdeczniejsze życzenia:

zdrowia, szczęścia, pomyślności i z tej okazji wiele radości.

Nasi Kochani Nauczyciele dziś składamy życzeń wiele.

Ten dzień zakończmy radością i pomyślności.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Wszystkie nagrodzone osoby otrzymały drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie!!!

___________________________________________________________________________

30 września br. mieszkańcy naszej gminy obchodzili 73 rocznicę walk o Łaszczów, które miały miejsce 21 września 1939 roku.

Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się od okolicznościowej akademii przygotowanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łaszczowie pod kierunkiem p. Edyty Hałasy, p. Arkadiusza Kłyża, p. Emilii Grądkowskiej, p. Anity Wiśniewskiej. Celem tej uroczystości było przypomnienie ważnego wydarzenia z historii naszej miejscowości i Polski oraz budzenie uczuć patriotycznych do Ojczyzny. Wysłuchaliśmy komunikatu radiowego o II wojnie światowej, wierszy o tematyce patriotycznej oraz pieśni w wykonaniu chóru szkolnego.

Następnie ks. Dziekan Zbigniew Kociołek odprawił mszę św. Po zakończeniu Eucharystii obchody święta zostały przeniesione na Plac Aleksandra Łaszcza, gdzie Orkiestra Dęta Stowarzyszenia „Feniks” zagrała „Mazurka Dąbrowskiego”. W miejscu pamięci narodowej – pod pomnikiem mieszkańców Łaszczowa i okolic poległych w obronie Ojczyzny kwiaty złożyły delegacje. Tutaj słowa powitania w imieniu organizatorów skierował do zebranych Burmistrz Miasta p. Cezary Girgiel.

Obchody rocznicy bitwy o Łaszczów były ważnym i niezapomnianym wydarzeniem

w życiu naszego miasta.

_____________________________________________________________________

W dniu 28 września 2012 odbyły się w naszej szkole wybory do władz Samorządu Uczniowskiego.  Przewodniczącym został Norbert Swatowski, zastępcą Hubert Sagan, skarbnikiem Zuzanna Swatowska a sekretarzem Weronika Zając.

_________________________________________________________________

Dzisiaj w naszej szkole odbyła się debata szkolna związana z wyborami do samorządu Uczniowskiego, którą poprowadził Krystian Palonka- członek komisji wyborczej. Ponieważ, już w piątek, tj. 28 września, odbędą się w naszej szkole wybory, na które zapraszamy uczniów wszystkich klas (SP Łaszczów).

Ale wcześniej stoi przed wami pytanie- Kogo wybrać? I na to pytanie po dzisiejszej debacie łatwiej będzie w stanie sobie odpowiedzieć. Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego przedstawili przed uczniami klas 1-3 i 4-6 swój program wyborczy. Po wystąpieniu wszystkich kandydatów młodzi wyborcy zadawali pytania do możliwych przyszłych członków Samorządu Uczniowskiego.

Zaprezentowali się następujący kandydaci:

Piasecka Weronika, Żółkiewska Agata, Swatowska Zuzanna, Zwolak Mateusz, Sagan Hubert, Toruch Bartłomiej, Piwkowski Wojciech, Kuc Kamila, Zubiak Magdalena, Mitura Paulina, Zając Weronika, Swatowski Norbert.

Debata była bardzo burzliwa, lecz owocna. Wyborcy mieli mnóstwo pytań do kandydatów.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział i przypominamy o głosowaniu na swojego faworyta już w piątek. Programy wyborcze naszych kandydatów można przeczytać na stronie internetowej http://wybory.ceo.nq.pl/wizytowka?id=277.

Kalendarz

Styczeń 2020
P W Ś C P S N
« Wrz    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031