Uczniowie klas V – Marcelina R. i Karol K. przygotowali lekcje dotyczące Czasów króla Kazimierza Wielkiego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych. Nasi najmłodsi pięknie poradzili sobie z wystąpieniem i w atrakcyjny sposób zaprezentowali temat.
Uczniowie klas VI zaprezentowali się w następującej tematyce: Jakub Sz. przygotował prezentacje dotyczącą Konstytucji 3 Maja. Ukazał w niej ówczesną sytuację polityczną Polski, sylwetki patriotów – autorów konstytucji i próby przeprowadzenia niezbędnych reform w państwie. Michał W. w profesjonalny sposób opowiedział nam o Rewolucji francuskiej. W jego prezentacji nie zabrakło pasji, humoru i ciekawostek historycznych.
Klasy VII reprezentował Marcel M. Uczeń przeprowadził zajęcia na temat Bitwy warszawskiej. Opowiedział nam nie tylko o roli J. Piłsudskiego w bitwie i taktyce kontruderzenia znad Wieprza, ale również o kluczowej roli w bitwie dowódcy 5. Armii – gen. Wł. Sikorskiego. Marcel nawiązał również do faktów związanych z naszym regionem – rozbiciem 1. Armii Konnej Siemiona Budionnego pod Komarowem 31 sierpnia 1920 r. Patryk Ł. z kl. VIII b przedstawił nam trudną sytuację międzynarodową w latach 60. i 70.XX wieku. Temat przeprowadzonej lekcji dotyczył Zimnej wojny i wyścigu zbrojeń. Patryk opowiedział nam o czasach, kiedy dwa supermocarstwa (USA i ZSRS) walczyły o dominację na Ziemi i w kosmosie, a świat wielokrotnie stawał na krawędzi zagłady.
Wszystkim prelegentom gratulujemy odwagi, pasji i znajomości tematu.
Angażujcie się w to co kochacie, zdobywajcie nowe umiejętności, rozwijajcie swoje talenty!
Gratulacje!
U.J.
