W dniu 29 maja 2026 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łaszczowie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Opowiem Ci o książce..”.
W wydarzeniu uczestniczyło 34 uczniów z powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII.
Prezentacje uczniów, oceniała komisja konkursowa w składzie:
Przewodnicząca: Pani Barbara Jaszak, doradca metodyczny języka polskiego LSCDN w Lublinie
Członkowie: Pani Monika Kwarciana, nauczyciel języka polskiego z Szkoły podstawowej w Jarczowie oraz Pani Barbara Gardzioła-Sobczuk, logopeda, nauczyciel języka polskiego Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Łaszczowie.
Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów konkursu:
Kategoria klas I-III:
I miejsce: Grzegorz Dziedzic, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu-Kolonii,
II miejsce: Iga Jasińska, Zespół Szkół i Przedszkola w Tarnawatce,
III miejsce: Zuzanna Byś, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie.
Wyróżnienia:
Lena Bodeńko, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie,
Eryk Dorota, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie.
Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Maja Bryk, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu-Kolonii,
II miejsce: Anastazja Steciuk, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie,
III miejsce: Antoni Buczek, Szkoła Podstawowa w Suścu.
Wyróżnienia:
Natalia Ślepko, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirczu,
Gabriela Podolak, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nabrożu-Kolonii,
Maja Ozimiek, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie.
Kategoria klas VII-VIII
I miejsce: Zofia Pipczyńska, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie,
II miejsce: Agata Nasiłowska, Szkoła Podstawowa w Krynicach,
III miejsce: Julia Dudek, Szkoła Podstawowa w Tarnawatce.
Wyróżnienia:
Gabriela Bodeńko, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie,
Daria Topolnicka, Szkoła Podstawowa w Tarnawatce,
Nikola Neród, Zespól Szkolno-Przedszkolny w Łaszczowie.
Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Tomaszowskie oraz Burmistrza Łaszczowa. Słodki poczęstunek dla uczestników, w postaci drożdżówek oraz napojów zostały zakupione przez Spółdzielnię Uczniowską „Sklepik-OWO”, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łaszczowie.
Wszystkim uczestnikom gratuluję występów, dziękuję za udział i zapraszam za rok.
/-/ Aneta Tywoniuk-Małysz
dyrektor zespołu

