Dnia 15 Listopada 2022r uczniowie Naszej szkoły wspólnie z uczniami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nabrożu -Kolonii wzięli udział w Wojewódzkim Turnieju Szachowym IPN z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości  w siedzibie IPN w Lublinie.

Zawodnicy naszego szkolnego klubu szachowego- SZACHOMANNIACY dzielnie walczyli i zajęli 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz w kwalifikacji indywidualnej:
 12 miejsce Wojtek Furgała,
 53 miejsce Oliwia Mazur,
 58 miejsce Patryk Jaroń,
72 miejsce Antoni Wronka
Są to bardzo dobre wyniki biorąc pod uwagę, że uczestników było blisko 78.
Uczniowie bawili się wyśmienicie oraz poczuli bakcyla rywalizacji. Czekają na kolejny turniej i kolejne sparingi szachowe.  Oprócz rywalizacji szachowych był bardzo interesujący wykład historyczny oraz film pt.: „Gra o niepodległość” . Opiekunem uczniów oraz prowadzącym zajecia szachowe w szkole jest Pani Iwona Michniak.
 
Wszystkim gratulujemy zajętych miejsc i życzymy dalszych sukcesów.