W szkole ważna jest dydaktyka, czyli przekazywanie wiedzy i umiejętności młodym ludziom. Ale równie ważne są relacje rówieśnicze oraz pomiędzy nauczycielami i uczniami. Dlatego, po tak długie nieobecności w szkole spowodowanej pandemią oraz zdalnym nauczaniu, odbudowa relacji jest dla Nas niezwykle ważna. Stąd, nauczyciele – wychowawcy klas organizują wycieczki, wyjazdy albo/i spotkania przy wspólnym ognisku.

Wycieczka do Zamościa uczniów klas II

W dniu 16 czerwca 2011 r. uczniowie z klas II Naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Zamościa. Tego dnia odwiedzili Krainę Zabaw ,, Jaś i Małgosia’’, gdzie spędzili czas na wspólnych grach i zabawach. Potem podziwiali jedno z unikatowych miejsc w Polsce – Zamojskie Stare Miasto. Kolejnym punktem wyjazdu było ZOO położone w niedalekiej odległości od centrum miasta. Jako jedyna tego typu placówka w Województwie Lubelskim zachwycała ciekawymi gatunkami zwierząt. Pogoda dopisała, wyjazd był udany i wszystkim uczestnikom dostarczył wielu niezapomnianych przeżyć i wrażeń. 

Wycieczka do Rzeszowa klas VI i II b

17 czerwca uczniowie klas: VIa, VIb i II b wyjechali wraz z opiekunami: Panią Izabelą Chromiec, Panią Małgorzatą Igras-Bednarską, Panem Dariuszem Dziubą i Panem Igorem Haworem na wycieczkę do Rzeszowa. 

Po długim siedzeniu przy komputerach podczas nauki zdalnej chcieliśmy wzmocnić sprawność fizyczną na trampolinach we FylParku. Dwugodzinna zabawa zmęczyła wszystkich, ale w świetnych humorach postanowiliśmy zwiedzić jedyne w Polsce Muzeum Dobranocki. Zgromadzono w nim figurki z bajek, eksponaty odnoszące się do dobranocek. Wszystkich zauroczył pokoik Misia Uszatka i buda Reksia. 

W drodze powrotnej stwierdziliśmy zgodnie, że „Teraz jest pora na małe co nieco”, jak mawiał Kubuś Puchatek i udaliśmy się do restauracji McDonald`s.
W świetnych humorach wróciliśmy do Łaszczowa.

Klasowe ogniska i pieczenie kiełbasek

Pamiętacie? Jeszcze przed pandemią Covid-19 Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na prośbę uczniów z Samorządu Uczniowskiego zakupiła do Naszej szkoły palenisko oraz kije do pieczenia kiełbasek. Dziś, kiedy jest możliwe wspólne, klasowe spotkanie i biesiadowanie, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, kiedy pogoda sprzyja takim uroczystościom, możemy razem spędzać czas:

  • 18 czerwca 2021 r. uczniowie z klasy VII c wraz z wychowawczynią Panią Emilią Grądkowską wspólnie piekli kiełbaski,
  • 22 czerwca 2021 r.  przy ognisku mieli okazję spotkanć się uczniowie klasy ósmej z wychowawczynią Panią Patrycją Grzesik.

Integracyjna zabawa z kredką

W dniu 24 czerwca 2021 r. uczniowie klas młodszych w rytmie muzyki wspólnie wykonując rysunki kolorową kredą – witali nadchodzące wakacje. Pięknie to wykonali. Prawda? Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. 

/-/ATM