prezenty

W piątek 6 grudnia 2019 r., po raz kolejny, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj!

Już od rana słyszeliśmy jego dzwonki, uczniowie z klas I – III z niecierpliwością czekali kiedy wejdzie do klasy, a elfy, czyli uczniowie z klas starszych, przygotowały dla nich w tym czasie szereg atrakcji, m.in. czytanie fragmentów książek, nawiązujących do  zbliżających się świąt w ramach V już edycji promocyjnej akcji czytelniczej „Cała szkoła czyta o świętach i prezentach” opracowanej przez Bibliotekę Szkolną.

Następnie na sali gimnastycznej odbyło się ogólnoszkolne spotkanie ze Świętym Mikołajem, na którym nie zabrakło tradycyjnych wierszyków i piosenek dla niecodziennego gościa, wspólnych zabaw ruchowych z elfami, testu wiedzy o postaci św.Mikołaja oraz zimowej zgaduj-zgaduli, a przede wszystkim wspólnego tańca w kółeczku i mnóstwa dobrego humoru. W tym roku Mikołaj przybył w towarzystwie głównych postaci z filmu „Kraina lodu’”, czyli Elsy i Anny, a także i tu zaskoczenie … dwóch bałwanków Olafów! To była wielka niespodzianka dla ich fanów! Filmowe siostry przeprowadziły quiz ze znajomości filmu, a wszyscy razem włączyli się do wspólnego śpiewania przeboju „Mam tę moc”.

Na zakończenie przygotowano podsumowanie  konkursów: III edycji Szkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „List do Świętego Mikołaja”, Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Inspiracje Twórczością Kornela Makuszyńskiego” oraz konkursu SKO.

Dziękujemy nauczycielom – opiekunom, którzy przygotowali powyższe spotkanie: Pani Edycie Hałasa, Pani Jadwidze Krzysicy, Pani Emilii Grądkowskiej, Panu Arkadiuszowi Kłyż i Panu Igorowi Hawor. Natomiast Radzie Rodziców oraz Pani Dyrektor A. Tywoniuk – Małysz za nagrody książkowe i nie tylko.

Uczniowie nagrodzeni w III edycji „Listu do Świętego Mikołaja”:

W kategorii klas I – III:   I miejsce – Bartłomiej Oleńczuk -kl. III b, II miejsce – Maja Hawrylak – kl. III a, III miejsce – Lena Klimczak -kl. III b. Wyróżnienie –  Marcel Mac – kl. I a, Iga Skowrońska, Nikola Kusiak -kl. I b, Patryk Łysakowski, Patrycja Dziura, Patryk Tama – kl. II b.

W kategorii klas IV– VI:  I miejsce – Nikola Hawrylak -kl. VI b, II miejsce – Jakub Krawczyk -kl. VI a, III miejsce –  Magdalena Nagowska  – kl. IV a. Wyróżnienie – Julia Oleńczuk – kl.VI a, Natalia Stepuch – VI b;

W kategorii klas VII – VIII: wyróżnienie – Zuzanna Hałucha – kl.VII a;

Przyznano również nagrody dla prac grupowych z klasy III b i grupy świetlicowej.

Gratulujemy!